Ulft, Nederland
Terug

Kok uit Borculo daagt campingbezoekers uit

73c31c456e0d80a95041024697078b68.jpg

Het traditionele eten op campings kan ook anders. Dat is de boodschap die Achterhoekse koks met een speciaal receptenboekje willen meegeven aan toeristen die in de regio bivakkeren tijdens de zomermaanden.

Redactie REGIO8 |
"Vanavond eten we tomatensoep met een tosti", zegt één van de vakantiegangers op camping Den Blanken in Neede tegen Omroep Gelderland. "Aardappelen, groente, zoiets", zegt een ander. Toch kan het heel anders en dat hoeft helemaal niet moeilijk te zijn. Dat willen Achterhoekse koks de toeristen die in de streek verblijven meegeven met een speciaal receptenboekje dat op campings in de regio is te verkrijgen. Boet Berendsen van Bistro de Olliemölle in Borculo is één van die koks. Hij laat campinggasten zien dat je in een mum van tijd Coq Au Vin met Achterhoekse kip, groenten en wijn op tafel hebt staan.

In een mum van tijd heeft hij bij boerderijwinkel Daalwiek in Geesteren de producten bij elkaar geshopt en kunnen we naar de camping. "We hebben hier zoveel lokale boeren die ontzettend veel mooie producten produceren", legt de kok uit. Vervolgens buigt hij zich over zijn skottelbraai. "We doen eerst wat spekjes in de pak, beetje boter erbij en dan bakken we de kippenpoten aan”, legt Berendsen uit. “Nu moeten we nog wat groenten toevoegen - wel in stukjes - kruiden en bouillon en dan rest ons niet anders dan te relaxen."

Campinggasten zijn overtuigd
Onder toeziend oog van campingbezoekers ontstaat een fraai gerecht. "We willen de mensen die hier verblijven laten zien dat je met producten uit deze streek heerlijk kunt koken", zegt Berendsen. De buren zijn overtuigd. Maar of ze zelf ook dit gerecht gaan maken de komende dagen? "Nou, het is volgens mij best makkelijk dus misschien wel", zegt één van hen. Een ander begint te lachen: "Nou, ik denk dat de buurman misschien wel wat over heeft."

Kookboek op de camping
Naast het recept van Berendsen zijn nog tal van andere recepten bedacht door Achterhoekse koks. Die recepten zijn allemaal te vinden in een speciaal receptenboekje. De kookboekjes zijn op iedere Achterhoekse campings te verkrijgen.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.