gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Koe Zwaantje 12 bevalt van drieling in Hengelo

e651c6b480d60e8a213592196dab3be4

Koe Zwaantje 12 is maandag op Melkveebedrijf Familie Groot Roessink in Hengelo bevallen van een drieling. Het was reden voor de familie om beschuit met roze muisjes te eten, want een dergelijke geboorte is nog niet eerder voorgekomen op de boerderij.

Charlotte van de Kant |  | Aangepast op
"Het is sowieso uniek dat een koe drachtig wordt van een drieling", geeft melkveehouder Winand Groot Roessink aan. "En dat ze dan ook nog kerngezond op de wereld komen, dat is extra bijzonder. Ik heb dit nog nooit meegemaakt en voor zover ik weet mijn ouders ook niet. Dan hebben we het toch over een periode van vijftig jaar. Dus dit is best uniek te noemen." De melkveehouder wist dat de koe drachtig was van twee kalfjes, maar dat er drie nieuwe aanwinsten ter wereld werden gebracht, kwam als een complete verrassing. "Toen ik maandagmorgen wakker werd keek ik op de camera en toen zag ik dat er een kalf was, toen dacht ik: 'snel naar de stal'", vertelt Groot Roessink. "Ik wist namelijk wel dat er een tweede zou komen, maar toen voelde ik nog wat poten en kwam er nog een derde aan. Dat was wel een hele verrassing."

Voor de moeder was de bevalling van de drieling een hele klus. Melkveehouder Groot Roessink houdt daarom de aankomende tijd een extra oogje in het zeil bij Zwaantje 12. "Met de drieling gaat het heel erg goed", laat hij weten. "Die waren bij de geboorte al springlevend. Ik heb ze maandag ook meteen moedermelk gegeven. Met de moeder gaat het nu ook eigenlijk nog wel goed, maar dat is natuurlijk afwachten hoe dat nu verder gaat. Het is natuurlijk wel een hele klap voor zo'n koe, het zijn namelijk drie normale kalveren. Dus dat is nog wel een aandachtspuntje."

Opnieuw zwanger

Voor de Achterhoekse boer is het een hele bijzondere ervaring, al hoopt hij volgende keer op een iets rustigere bevalling. "Als de koe over een jaar of anderhalf jaar weer een kalf krijgt dan hoop ik wel dat het gewoon één kalfje is, dat is wel beter voor de koe", geeft Groot Roessink aan.

Foto: REGIO8

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.