gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Knelpuntjes gemeenteraad Lochem, maar het eerste pluspuntje is gescoord

dfbe7e694060752c8e999e3fa477a428

COLUMN / Het Pluspuntenakkoord. Het is de kapstok voor de nieuwe coalitie in Lochem. Een kapstok waar ook goede ideeën van de oppositie een plekje kunnen krijgen, zodat de gemeenteraad met meer consensus en rust het laatste jaar voor de gemeenteraadsverkiezingen in gaat.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Het eerste succesje kan inmiddels gevierd worden. De gemeenteraad buigt zich heel soepel over een lastig dossier als de opvang van 250 asielzoekers. De nieuwe wethouder kan ermee aan de slag, daar waar het ruim een maand daarvoor nog ‘ouderwets’ knalde in de raadszaal in Lochem. Maar een amendement van de oppositiepartijen PvdA, GroenLinks, VVD en CDA legde de basis voor een constructief debat.

Mogen er bubbels op tafel. Jazeker, maar hou het bij één glaasje, want één pluspunt maakt nog geen akkoord. Zo borrelt de oude dorpspolitiek nog onder de oppervlakte. Zo wordt de raadsvergadering voorgezeten door Arjen Dieperink. Het raadslid van Gemeentebelangen vervangt op voortreffelijke wijze de zieke burgemeester Sebastiaan van ’t Erve en krijgt daarvoor een compliment van de nieuwe wethouder Michiel Rijsberman.

Dáár wringt de schoen niet. Het is de dubbele pet van Dieperink, want als nevenactiviteit bij zijn profiel op de website van de gemeente Lochem prijkt: Journalist en fotograaf Berkelbode. Nu is het in de dorpspolitiek wel eens lastig om dubbele petten te voorkomen, want de pool van mensen die willen inzetten voor de gemeenschap is beperkt.

Maar wat als Dieperink meepraat en meebeslist over onderwerpen waar hij zelf over schrijft? Dat zou zijn geloofwaardigheid niet ten goede komen. Formeel kan zijn dubbelrol niet verboden worden, maar moet hij het zelf willen? Het tast zijn integriteit als journalist aan.

Oók opvallend: de verbetenheid waarmee fractievoorzitter Martine Willemsen ageerde tegen haar collega Calle Janssen van LochemGroen!. Janssen wilde nog even ‘zijn’ duurzaamheidsstempel drukken op een allang genomen besluit over 125.000 euro subsidie voor een waterveld van de Lochemse hockeyclub (LHC). Een optreden voor de bühne.

De vasthoudendheid en de gedetailleerde kennis bij Willemsen deed het vermoeden rijzen dat ze betrokken is bij LHC. De familie is lid van de hockeyvereniging en dat is prima, maar ze is dus betrokkene. Dan is het wijzer om het woord in zulke gevallen aan een collega-raadslid van de PvdA over te laten. Ook iets met integriteit.

Het zijn knelpuntjes binnen een gemeenteraad die dus wel degelijk constructief kan debatteren over een meer dan lastig onderwerp als de komst van een azc. Het eerste pluspuntje is gescoord.

Lees meer over:

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.