gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kleine vier ton compensatie voor De Graafschap

43060a13d3112c365b05471e54d151de.jpg

De Graafschap krijgt een bedrag van 375.000 euro als compensatie voor het mislopen van promotie naar de eredivisie. Daarnaast krijgt de Doetinchemse eerstedivisionist een nog niet bekend bedrag als tegemoetkoming voor de coronacrisis.

Redactie REGIO8 |
Het bedrag van 375.000 euro komt uit het solidariteitsfonds en wordt betaald door de KNVB en de betaald voetbalclubs die volgend seizoen in Europees verband spelen. Daarnaast heeft De Graafschap, net als andere clubs, recht op een tegemoetkoming voor de coronacrisis. Dit bedrag is afhankelijk van het resultaat van de Nederlandse clubs in Europa en komt ook uit het eerdergenoemde fonds. In totaal is er een pot van minimaal vier, en maximaal acht miljoen euro beschikbaar. Dertig procent hiervan is voor eerstedivisieclubs, waarbij de verdeelsleutel van mediagelden wordt gehanteerd.

De Graafschap laat bij monde van Hans Martijn Ostendorp weten een 'neutraal gevoel' over te houden aan het akkoord dat donderdag werd bereikt tijdens de algemene ledenvergadering van de KNVB. "Ik kan niet zeggen dat ik er blij mee ben, we hebben niet om deze situatie gevraagd", aldus de algemeen directeur, die eerder in de rechtbank probeerde alsnog promotie af te dwingen voor zijn club. "Tegelijkertijd moet je kijken naar de uitspraak van de rechter. Ik merk dat het belangrijk is om een streep onder deze periode te zetten en de focus te richten op komend seizoen."

Niet voor spelersbudget
Het toegekende bedrag wordt volgens Ostendorp gebruikt voor de exploitatie van de club, hoewel hier nog over gesproken moet worden. "Het is in ieder geval niet zo dat het spelersbudget met 375.000 euro groeit", aldus de algemeen directeur. Naast De Graafschap worden mede-eerstedivisionisten Cambuur Leeuwarden (425.000 euro), NAC Breda (50.000 euro) en FC Volendam (50.000 euro) ook gecompenseerd, de laatste twee omdat ze als periodekampioen recht hadden op nacompetitievoetbal.

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.

FreddyAndre30.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Freddy van Dijken (D66) en André Menting (PvdA) in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om mensen bij de lokale politiek te betrekken. In sommige huishoudens begint die betrokkenheid al aan de keukentafel. In deze serie stonden meestal ouder en kind centraal die samen op een kieslijst staan. Maar voor het slot van deze reeks een bijzondere uitzondering: een stel dat ieder voor een andere partij op de lijst staat.

Monieb2.jpeg

Van Zelhem naar Kabul: voetbaldroom komt uit voor Monieb (19)

Voor Monieb Piroez (19) uit Zelhem is een bijzondere voetbaldroom werkelijkheid geworden. De voetballer van het Doetinchemse DZC ’68 kreeg de kans om in Kabul mee te trainen met zowel het O23- als het O20-nationale elftal van Afghanistan.