gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderraad Oude IJsselstreek verzamelt zwerfafval voor de kinderafdeling

ec4f0a75400ff9c9e9b42f7d3190fe11

De kinderraad van de gemeente Oude IJsselstreek heeft een cheque overhandigd aan het Slingeland ziekenhuis in Doetinchem voor de kinderafdeling. De kinderen hebben een bedrag van 100 euro bij elkaar gesprokkeld door zwerfafval, flesjes en blikjes op te ruimen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Wij vinden het belangrijk dat de kinderen in het ziekenhuis vrolijk worden, ondanks dat ze het niet zo leuk hebben", aldus jeugdburgemeester Bente Tiemessen. Dat bij elkaar sprokkelen van blikjes en flesjes was nog niet zo makkelijk als gedacht. "Je moest wel erg goed zoeken, maar in de bosjes lagen wel dingen die jongeren weggooien", aldus de jeugdburgemeester.

In totaal is er honderd euro opgehaald voor de kinderafdeling. Directeur Otwin van Dijk, voormalig burgemeester van Oude IJsselstreek, mocht het geld in ontvangst nemen. "Ik vind het echt hartstikke leuk om de kinderen weer te zien, ik heb deze kids natuurlijk geïnstalleerd toen ik burgemeester was", aldus Van Dijk. "Als hier kinderen komen die ziek zijn wil je natuurlijk wel dat het een fijne omgeving is, denk aan kleurtjes, of een grote foto van het De Graafschap stadion, dat kost natuurlijk allemaal geld."

Weinig zwerfafval
Directeur Otwin van Dijk vindt het mooi om te horen dat de kinderen het zwerfafval hebben opgeruimd. Toch vindt hij het stiekem ook goed dat de kinderen moeite hadden met het vinden van zwerfafval. "Dat is een goed teken, we ruimen het zwerfafval natuurlijk op omdat wij een groene en mooie natuur willen", aldus Van Dijk. "Maar ze hebben ook goed hun best gedaan, ik heb gehoord dat de kinderraad hele avonturen heeft uitgehaald om flesjes uit de sloot te halen."

Lees ook

jANtOOROP2

Gietpannen van failliete Vulcanus naar DRU: ‘Het laatste Achterhoekse ijzer zit hieraan’

De gietpannen van de failliete ijzergieterij Vulcanus uit Langerak staan sinds kort op het DRU Industriepark in Ulft. De zware pannen werden gebruikt om gesmolten ijzer binnen de fabriek te vervoeren en zijn nu onderdeel van een expositie over de relatie tussen kunst en de Achterhoekse ijzerindustrie.

Rijnvaart extreem lage waterstand

Extreem lage Rijn trekt bekijks in Emmerich, maar beperkt toerisme bij Rees

In Emmerich is de extreem lage waterstand van de Rijn inmiddels bijna een toeristische attractie op zich. Met name dagjesmensen uit de Achterhoek komen naar de promenade om het uitzonderlijk lage water met eigen ogen te zien. Elders in de Duitse grensstreek raakt de lage Rijn het toerisme juist: grote rondvaarten vanuit Rees naar Duisburg en Nijmegen zijn geschrapt en drie van de vier veerponten in het gebied liggen uit de vaart.

Ophaalbrug Doetinchem

Energiebrug Doetinchem blijft langer dicht vanwege kabeldiefstal

De Energiebrug over de Oude IJssel in Doetinchem blijft twee weken langer dicht. Tijdens werkzaamheden zijn er elektriciteitskabels gestolen waardoor het werk nu stilligt.

Wasserbal10

Brandweer Bergh terug op Wasserballtoernooi Elten: ‘Goed voor onderlinge band’

Brandweer Bergh heeft zaterdag na zeventien jaar weer meegedaan aan het Wasserballtoernooi in het Duitse Elten. Veertien Nederlandse en Duitse brandweerkorpsen namen het tegen elkaar op tijdens het evenement, waarbij met brandslangen een grote bal in het doel van de tegenstander moet worden gespoten.

34310063-d35b-3aec-9869-b17f2849d340

De Graafschap Vrouwen onderuit bij debuut in Eredivisie

De Graafschap Vrouwen heeft hun eerste wedstrijd in de Eredivisie verloren van FC Twente. Ze gingen met 2-1 onderuit in Enschede.

Toivo Mero

Kania begint bij De Graafschap: Finse nieuwkomer nog op de bank

De Duitse spits Julian Kania begint maandag tegen Jong AZ voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De Finse nieuwkomer Toivo Mero begint nog op de bank. Trainer Thomas Duivenvoorden wil een goede start in eigen huis beleven.