gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderraad Oude IJsselstreek verzamelt zwerfafval voor de kinderafdeling

ec4f0a75400ff9c9e9b42f7d3190fe11

De kinderraad van de gemeente Oude IJsselstreek heeft een cheque overhandigd aan het Slingeland ziekenhuis in Doetinchem voor de kinderafdeling. De kinderen hebben een bedrag van 100 euro bij elkaar gesprokkeld door zwerfafval, flesjes en blikjes op te ruimen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Wij vinden het belangrijk dat de kinderen in het ziekenhuis vrolijk worden, ondanks dat ze het niet zo leuk hebben", aldus jeugdburgemeester Bente Tiemessen. Dat bij elkaar sprokkelen van blikjes en flesjes was nog niet zo makkelijk als gedacht. "Je moest wel erg goed zoeken, maar in de bosjes lagen wel dingen die jongeren weggooien", aldus de jeugdburgemeester.

In totaal is er honderd euro opgehaald voor de kinderafdeling. Directeur Otwin van Dijk, voormalig burgemeester van Oude IJsselstreek, mocht het geld in ontvangst nemen. "Ik vind het echt hartstikke leuk om de kinderen weer te zien, ik heb deze kids natuurlijk geïnstalleerd toen ik burgemeester was", aldus Van Dijk. "Als hier kinderen komen die ziek zijn wil je natuurlijk wel dat het een fijne omgeving is, denk aan kleurtjes, of een grote foto van het De Graafschap stadion, dat kost natuurlijk allemaal geld."

Weinig zwerfafval
Directeur Otwin van Dijk vindt het mooi om te horen dat de kinderen het zwerfafval hebben opgeruimd. Toch vindt hij het stiekem ook goed dat de kinderen moeite hadden met het vinden van zwerfafval. "Dat is een goed teken, we ruimen het zwerfafval natuurlijk op omdat wij een groene en mooie natuur willen", aldus Van Dijk. "Maar ze hebben ook goed hun best gedaan, ik heb gehoord dat de kinderraad hele avonturen heeft uitgehaald om flesjes uit de sloot te halen."

Lees ook

PontbaasDirkWijers0

Dirk Wijers viert halve eeuw als pontbaas van Bronkhorsterveer: 'Je kunt hier van alles doen'

Al vijftig jaar staat Dirk Wijers aan het roer van een van de belangrijkste verbindingen tussen de Veluwe en de Achterhoek. De 74-jarige Bronkhorster pontbaas heeft in die halve eeuw ontelbare mensen van de ene naar de andere oever gebracht. De stoïcijnse pontbaas werd woensdagochtend met een smoesje naar Herberg De Gouden Leeuw gelokt, waar hij ter ere van zijn vijftigjarig jubileum in het zonnetje werd gezet.

Frederik Jacob Weber

Doetinchemmer schrijft boek na hersentumor: ‘Ik wist niet dat het leven zo mooi kon zijn’

Een hersentumor ter grootte van anderhalve sinaasappel zette elf jaar geleden het leven van de 49-jarige Frederik Jacob Weber uit Doetinchem op zijn kop. In de zware herstelperiode besloot hij zijn ervaringen op papier te zetten om deze periode te kunnen verwerken. Deze ervaringen vormden de basis voor zijn eigen boek dat op 10 september gelanceerd werd.

DJI_20261026142410_0134_D

Hoogste punt bereikt voor veertig sociale huurappartementen naast station Doetinchem

Naast station Doetinchem zijn de afgelopen maanden nieuwe sociale huurappartementen uit de grond verrezen. Bij de bouw van de veertig appartementen is inmiddels het hoogste punt bereikt. Daarmee krijgt het Stationskwartier, zoals het woongebied heet, steeds meer vorm.

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, Emmerich krijgt ook te maken met een verhoging van de parkeertarieven in de binnenstad. De aanjager van het duurder worden is een wijziging van btw-regels.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.