gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderraad Oude IJsselstreek verzamelt zwerfafval voor de kinderafdeling

ec4f0a75400ff9c9e9b42f7d3190fe11

De kinderraad van de gemeente Oude IJsselstreek heeft een cheque overhandigd aan het Slingeland ziekenhuis in Doetinchem voor de kinderafdeling. De kinderen hebben een bedrag van 100 euro bij elkaar gesprokkeld door zwerfafval, flesjes en blikjes op te ruimen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Wij vinden het belangrijk dat de kinderen in het ziekenhuis vrolijk worden, ondanks dat ze het niet zo leuk hebben", aldus jeugdburgemeester Bente Tiemessen. Dat bij elkaar sprokkelen van blikjes en flesjes was nog niet zo makkelijk als gedacht. "Je moest wel erg goed zoeken, maar in de bosjes lagen wel dingen die jongeren weggooien", aldus de jeugdburgemeester.

In totaal is er honderd euro opgehaald voor de kinderafdeling. Directeur Otwin van Dijk, voormalig burgemeester van Oude IJsselstreek, mocht het geld in ontvangst nemen. "Ik vind het echt hartstikke leuk om de kinderen weer te zien, ik heb deze kids natuurlijk geïnstalleerd toen ik burgemeester was", aldus Van Dijk. "Als hier kinderen komen die ziek zijn wil je natuurlijk wel dat het een fijne omgeving is, denk aan kleurtjes, of een grote foto van het De Graafschap stadion, dat kost natuurlijk allemaal geld."

Weinig zwerfafval
Directeur Otwin van Dijk vindt het mooi om te horen dat de kinderen het zwerfafval hebben opgeruimd. Toch vindt hij het stiekem ook goed dat de kinderen moeite hadden met het vinden van zwerfafval. "Dat is een goed teken, we ruimen het zwerfafval natuurlijk op omdat wij een groene en mooie natuur willen", aldus Van Dijk. "Maar ze hebben ook goed hun best gedaan, ik heb gehoord dat de kinderraad hele avonturen heeft uitgehaald om flesjes uit de sloot te halen."

Lees ook

Boumans

Mark Boumans stopt als burgemeester van Doetinchem

Mark Boumans stopt per 1 december als burgemeester van Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag.

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.