gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderraad Oude IJsselstreek verzamelt zwerfafval voor de kinderafdeling

ec4f0a75400ff9c9e9b42f7d3190fe11.jpg

De kinderraad van de gemeente Oude IJsselstreek heeft een cheque overhandigd aan het Slingeland ziekenhuis in Doetinchem voor de kinderafdeling. De kinderen hebben een bedrag van 100 euro bij elkaar gesprokkeld door zwerfafval, flesjes en blikjes op te ruimen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Wij vinden het belangrijk dat de kinderen in het ziekenhuis vrolijk worden, ondanks dat ze het niet zo leuk hebben", aldus jeugdburgemeester Bente Tiemessen. Dat bij elkaar sprokkelen van blikjes en flesjes was nog niet zo makkelijk als gedacht. "Je moest wel erg goed zoeken, maar in de bosjes lagen wel dingen die jongeren weggooien", aldus de jeugdburgemeester.

In totaal is er honderd euro opgehaald voor de kinderafdeling. Directeur Otwin van Dijk, voormalig burgemeester van Oude IJsselstreek, mocht het geld in ontvangst nemen. "Ik vind het echt hartstikke leuk om de kinderen weer te zien, ik heb deze kids natuurlijk geïnstalleerd toen ik burgemeester was", aldus Van Dijk. "Als hier kinderen komen die ziek zijn wil je natuurlijk wel dat het een fijne omgeving is, denk aan kleurtjes, of een grote foto van het De Graafschap stadion, dat kost natuurlijk allemaal geld."

Weinig zwerfafval
Directeur Otwin van Dijk vindt het mooi om te horen dat de kinderen het zwerfafval hebben opgeruimd. Toch vindt hij het stiekem ook goed dat de kinderen moeite hadden met het vinden van zwerfafval. "Dat is een goed teken, we ruimen het zwerfafval natuurlijk op omdat wij een groene en mooie natuur willen", aldus Van Dijk. "Maar ze hebben ook goed hun best gedaan, ik heb gehoord dat de kinderraad hele avonturen heeft uitgehaald om flesjes uit de sloot te halen."

Lees ook

StokhorsterparkHummelo0.png

Samenwerking tussen Hummelo en Bronckhorst leidt tot nieuwe woonwijk

In Hummelo hebben inwoners en de gemeente Bronckhorst samen in een werkgroep plannen gemaakt voor een gloednieuwe woonwijk: Stokhorsterpark. Die nieuwe impuls was volgens dorpsraadvoorzitter Nick Bijloo hard nodig.

WhatsApp Image 2026-05-26 at 14.48.29.jpg

Winterswijker aangehouden na onderzoek naar mogelijk explosief in auto

Een 41-jarige man uit Winterswijk is dinsdagmiddag kort aangehouden in verband met een onderzoek naar een mogelijk explosief in een voertuig. De EOD kwam ter plaatse, maar uiteindelijk bleek het niet om een explosief te gaan. De man is later weer vrijgelaten.

GRAVROUWENPROMOTIE0.jpg

Huldiging voor De Graafschap Vrouwen na historische promotie

De Graafschap Vrouwen heeft geschiedenis geschreven door te promoveren naar de Eredivisie. De Superboerinnen wisten met 1-2 te winnen van Jong-Ajax en daarmee kampioen te worden in de eerste divisie. Op een zonovergoten festival Achterland in Doetinchem werden de dames zaterdagmiddag onder luid applaus gehuldigd.

Stadhuis doetinchem.jpg

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Rogier Meijer.jpg

Doetinchemmer Rogier Meijer nieuwe trainer Sparta Rotterdam

Rogier Meijer uit Doetinchem is de nieuwe trainer van eredivisionist Sparta Rotterdam. De 44-jarige Achterhoeker ruilt Bayer Leverkusen in voor een contract in Rotterdam tot medio 2028.

WhatsApp Image 2026-05-25 at 09.21.16.jpeg

Café-restaurant in Noordijk grotendeels verwoest door grote brand

In een café-restaurant in Noordijk heeft zondag op maandagnacht een grote brand gewoed. Er raakte niemand gewond.