Ulft, Nederland
Terug

Kinderraad Oude IJsselstreek verzamelt zwerfafval voor de kinderafdeling

ec4f0a75400ff9c9e9b42f7d3190fe11.jpg

De kinderraad van de gemeente Oude IJsselstreek heeft een cheque overhandigd aan het Slingeland ziekenhuis in Doetinchem voor de kinderafdeling. De kinderen hebben een bedrag van 100 euro bij elkaar gesprokkeld door zwerfafval, flesjes en blikjes op te ruimen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Wij vinden het belangrijk dat de kinderen in het ziekenhuis vrolijk worden, ondanks dat ze het niet zo leuk hebben", aldus jeugdburgemeester Bente Tiemessen. Dat bij elkaar sprokkelen van blikjes en flesjes was nog niet zo makkelijk als gedacht. "Je moest wel erg goed zoeken, maar in de bosjes lagen wel dingen die jongeren weggooien", aldus de jeugdburgemeester.

In totaal is er honderd euro opgehaald voor de kinderafdeling. Directeur Otwin van Dijk, voormalig burgemeester van Oude IJsselstreek, mocht het geld in ontvangst nemen. "Ik vind het echt hartstikke leuk om de kinderen weer te zien, ik heb deze kids natuurlijk geïnstalleerd toen ik burgemeester was", aldus Van Dijk. "Als hier kinderen komen die ziek zijn wil je natuurlijk wel dat het een fijne omgeving is, denk aan kleurtjes, of een grote foto van het De Graafschap stadion, dat kost natuurlijk allemaal geld."

Weinig zwerfafval
Directeur Otwin van Dijk vindt het mooi om te horen dat de kinderen het zwerfafval hebben opgeruimd. Toch vindt hij het stiekem ook goed dat de kinderen moeite hadden met het vinden van zwerfafval. "Dat is een goed teken, we ruimen het zwerfafval natuurlijk op omdat wij een groene en mooie natuur willen", aldus Van Dijk. "Maar ze hebben ook goed hun best gedaan, ik heb gehoord dat de kinderraad hele avonturen heeft uitgehaald om flesjes uit de sloot te halen."

Lees ook

3d871405-c0a8-35b3-a18b-34685f52e76a.jpg

Motie van treurnis haalt het niet na ophef over 1000 euro-regeling in Lochem

De komst van een asielzoekerscentrum (azc) in Lochem houdt de gemoederen al maanden bezig. Tijdens een interpellatiedebat op maandagavond kwam de spanning tot een hoogtepunt. Aanleiding was het besluit van het college van burgemeester en wethouders om omwonenden een subsidie van maximaal 1000 euro te bieden voor zogenoemde 'preventieve beveiligingsmaatregelen' op eigen terrein. Het voorstel leidde tot landelijke media-aandacht en felle kritiek vanuit de oppositie.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

LIVE | Verkiezingsdebat REGIO8 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek in debat bij REGIO8, andere gemeenten volgen

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek bijt dinsdag het spits af bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen op het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 16.58.38.jpeg

Fietser raakt gewond door aanrijding met gemeentevoertuig in Groenlo

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt bij aanrijding met gemeentevoertuig op de Stationslaan in Groenlo. Het slachtoffer is meegenomen per ambulance naar het ziekenhuis.