gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderparlement teelt groentes voor armere inwoners in Bronckhorst

76a4186538aa3ec8a30616be288daaef

Het Bronckhorster kinderparlement heeft bij kinderboerderij Feltsigt in het buurtschap Bekveld nabij Hengelo, onder begeleiding van jeugdburgemeester Jorik, een moestuin aangelegd. De geteelde groentes worden, als de oogst lukt, uitgedeeld onder inwoners die minder te besteden hebben. Het idee kwam van de jonge parlementariërs zelf.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |
"Ik vind het heel goed, armere mensen moeten nu naar de voedselbank, maar nu kunnen ze ook hiernaartoe", vertelt de trotse jeugdburgemeester Jorik. De moestuin is vrij te bezoeken voor iedereen om te mogen plukken. Burgemeester Marianne Besselink mocht de moestuin openen en is erg enthousiast dat het kinderparlement zich inzet voor de inwoners. "Ze vonden allemaal dat er iets moet gebeuren voor armoede en duurzaamheid", vertelt Besselink. "Ieder kind heeft zijn eigen inbreng kunnen hebben, ze zijn nu de plantjes aan het poten."

De jonge parlementariërs hebben hun groene vingers al een tijd kunnen ontwikkelen. Ze kregen zaden mee om thuis de planten al te laten groeien. "Nu zijn ze zo groot dat wij het nu kunnen planten", vertelt de jeugdburgemeester. In de moestuin groeien onder meer tomaten, courgettes, pompoenen, uien, andijvies en doperwten. Het is de bedoeling dat het kinderparlement regelmatig langskomt om de groentes te verzorgen. Jeugdburgemeester Jorik kijkt er al naar uit: "Wij gaan met zijn allen kijken, ik heb er eigenlijk wel zin in."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

RensLandbouwsluis

Landbouwsluis bij Etten komt terug: ‘Niemand zegt dat het onveiliger wordt’

De landbouwsluis op de Oude IJsselweg, ter hoogte van het Waalse Water bij Etten, komt terug. Het doel van de sluis is het verminderen van verkeer op de veelbesproken kruising met de N317, de Slingerparallel. De provincie Gelderland is eigenaar van de kruising, de gemeente kan dus alleen de omliggende wegen aanpakken.

Berkel

Raad Berkelland tikt begroting af, maar gaat op herhaling

De gemeenteraad heeft de begroting voor 2027 afgetikt, die vóór 15 november bij de toezichthouder Provincie Gelderland moet zijn ingeleverd. Máár, een beleidsarme begroting, die nog dit jaar wordt bijgesteld en in januari andermaal door de raadsleden onder de loep wordt genomen. De raadsleden gaan dus nog een keer op herhaling.

Stan-Bouman-Sensire-WEBFOTO-7-van-31

Nieuw revalidatiecentrum De Brugge in Doetinchem bereikt hoogste punt

De bouw van het nieuwe revalidatiecentrum De Brugge naast het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem heeft het hoogste punt bereikt. Sensire en Klimmendaal, die verschillende vormen van revalidatiezorg gaan samenbrengen onder één dak, vierden deze mijlpaal met het hijsen van een vlag.

Camping

Donderdag Zwarte Cross in 2027 alleen voor campinggasten

De donderdag van de Zwarte Cross is in 2027 niet meer voor iedereen. De organisatie van het festival maakte bekend dat de dag vanaf 2027 alleen nog maar toegankelijk is voor mensen met een campingkaart.

WhatsApp Image 2026-11-04 at 13.10.46 (1)

Grens bij Netterden twee dagen dicht voor auto’s

De Duitse grens bij Netterden gaat twee dagen dicht voor gemotoriseerd verkeer. Op maandag 9 en dinsdag 10 november wordt het smalle grensbruggetje over het Netterdens kanaal gerepareerd.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 20.55.58

Auto op de kant na eenzijdig ongeval Langerak

Een auto is dinsdagavond op de Keppelseweg in Langerak op zijn zijkant terechtgekomen na een eenzijdig ongeval. Bij het ongeval raakte niemand gewond.