gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderparlement teelt groentes voor armere inwoners in Bronckhorst

76a4186538aa3ec8a30616be288daaef

Het Bronckhorster kinderparlement heeft bij kinderboerderij Feltsigt in het buurtschap Bekveld nabij Hengelo, onder begeleiding van jeugdburgemeester Jorik, een moestuin aangelegd. De geteelde groentes worden, als de oogst lukt, uitgedeeld onder inwoners die minder te besteden hebben. Het idee kwam van de jonge parlementariërs zelf.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |
"Ik vind het heel goed, armere mensen moeten nu naar de voedselbank, maar nu kunnen ze ook hiernaartoe", vertelt de trotse jeugdburgemeester Jorik. De moestuin is vrij te bezoeken voor iedereen om te mogen plukken. Burgemeester Marianne Besselink mocht de moestuin openen en is erg enthousiast dat het kinderparlement zich inzet voor de inwoners. "Ze vonden allemaal dat er iets moet gebeuren voor armoede en duurzaamheid", vertelt Besselink. "Ieder kind heeft zijn eigen inbreng kunnen hebben, ze zijn nu de plantjes aan het poten."

De jonge parlementariërs hebben hun groene vingers al een tijd kunnen ontwikkelen. Ze kregen zaden mee om thuis de planten al te laten groeien. "Nu zijn ze zo groot dat wij het nu kunnen planten", vertelt de jeugdburgemeester. In de moestuin groeien onder meer tomaten, courgettes, pompoenen, uien, andijvies en doperwten. Het is de bedoeling dat het kinderparlement regelmatig langskomt om de groentes te verzorgen. Jeugdburgemeester Jorik kijkt er al naar uit: "Wij gaan met zijn allen kijken, ik heb er eigenlijk wel zin in."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

HybridAchterhoek (13)

Honderden atleten gaan tijdens Hybrid Achterhoek tot het uiterste

Meer dan driehonderd atleten gingen zaterdag tot het gaatje in de SSP-hal in Ulft. Tijdens de Hybrid Achterhoek combineren de deelnemers hardlopen met verschillende kracht- en conditieoefeningen. Organisator Bram de Vries krijgt energie van al die fanatiekelingen.

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 13.28.33

CBR ziet geen reden voor theorie-examens in de Achterhoek ondanks beoogde verhuizing

Hoewel het CBR een nieuwe locatie voor praktijkexamens in Doetinchem lijkt te hebben gevonden, is er nog altijd geen mogelijkheid voor Achterhoekers om in de regio hun theorie-examen af te leggen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) ziet geen aanleiding om daar verandering in te brengen.

BerkellandRally40

Vergunning Berkelland Rally binnen, seizoensfinale in de Achterhoek

De Berkelland Rally kan op 21 november doorgaan. Tot voor kort ontbrak nog een vergunning, maar de benodigde vergunningen zijn inmiddels verleend. ‘Alle seinen staan op groen’, schrijft de organisatie. De rally vormt de seizoensfinale van het Nederlands Rallykampioenschap.