gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderparlement teelt groentes voor armere inwoners in Bronckhorst

76a4186538aa3ec8a30616be288daaef

Het Bronckhorster kinderparlement heeft bij kinderboerderij Feltsigt in het buurtschap Bekveld nabij Hengelo, onder begeleiding van jeugdburgemeester Jorik, een moestuin aangelegd. De geteelde groentes worden, als de oogst lukt, uitgedeeld onder inwoners die minder te besteden hebben. Het idee kwam van de jonge parlementariërs zelf.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |
"Ik vind het heel goed, armere mensen moeten nu naar de voedselbank, maar nu kunnen ze ook hiernaartoe", vertelt de trotse jeugdburgemeester Jorik. De moestuin is vrij te bezoeken voor iedereen om te mogen plukken. Burgemeester Marianne Besselink mocht de moestuin openen en is erg enthousiast dat het kinderparlement zich inzet voor de inwoners. "Ze vonden allemaal dat er iets moet gebeuren voor armoede en duurzaamheid", vertelt Besselink. "Ieder kind heeft zijn eigen inbreng kunnen hebben, ze zijn nu de plantjes aan het poten."

De jonge parlementariërs hebben hun groene vingers al een tijd kunnen ontwikkelen. Ze kregen zaden mee om thuis de planten al te laten groeien. "Nu zijn ze zo groot dat wij het nu kunnen planten", vertelt de jeugdburgemeester. In de moestuin groeien onder meer tomaten, courgettes, pompoenen, uien, andijvies en doperwten. Het is de bedoeling dat het kinderparlement regelmatig langskomt om de groentes te verzorgen. Jeugdburgemeester Jorik kijkt er al naar uit: "Wij gaan met zijn allen kijken, ik heb er eigenlijk wel zin in."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

Thomas0

Gelderse kraker leeft bij De Graafschap: ‘Je voelt dat het een bijzondere wedstrijd is’

De Graafschap speelt zondag de Gelderse kraker tegen Vitesse in het GelreDome. Met een overwinning komen de Doetinchemmers op gelijke hoogte met de Arnhemmers en sluiten ze weer aan bij de subtop. Na de belangrijke zege op bezoek bij FC Volendam hoopt trainer Thomas Duivenvoorden dat zijn ploeg die lijn kan doortrekken.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Raad Bronckhorst wil oplossing voor onafgemaakte wijk De Punderink in Steenderen

De Bronckhorster gemeenteraad wil dat er een oplossing komt voor de problemen in de Steenderense wijk De Punderink. Door het faillissement van projectontwikkelaar BNO Vastgoed is de openbare ruimte niet afgemaakt. Bewoners zitten onder meer zonder weg, ontbrekende straatverlichting en problemen met de waterafvoer. CDA, VVD en Lokaal Bronckhorst stelden hierover vragen aan wethouder Robert van Velsen.

Gerrits Weerpraot12340

Weerboer Gerrit voorspelt vanuit zijn eigen stal een droog weekend voor de Achterhoek

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. De weerboer voorspelt vanuit zijn eigen koeienstal een droog, maar een deels bewolkt weekend.

WhatsApp Image 2026-11-06 at 13.02.33

Fatbikes mogelijk doelwit bij inbraakpoging in fietsenwinkel, eigenaar doet aangifte

Bij fietsenwinkel La Souris in Doetinchem is in de nacht van donderdag op vrijdag vermoedelijk een explosief afgegaan. Daardoor ontstond schade aan het winkelpand. Vermoedelijk waren fatbikes in de winkel het doelwit.

Gemeentehuis

Na kinderburgemeester krijgt Montferland mogelijk een kinderraad

Volgens goed gebruik in Montferland dient de kinderburgemeester elk jaar een motie in. Eerdere kinderburgemeesters zorgden bijvoorbeeld al voor gratis schoolfruit en een heksenwandelroute. Kinderburgemeester Laut van den Bosch gaat vol voor de democratie, in zijn motie roept hij op om te onderzoeken of er een kinderraad in Montferland kan komen. Dit werd door een grote meerderheid van de raad omarmt.

Beertje0

Bijna tweehonderd potentiële pleegouders melden zich na berenactie Montferland

Een actie van de gemeente Montferland waar gigantische knuffelberen op plekken in de gemeente staan is volgens wethouder Ingrid Wolsing een groot succes. Door middel van de beren en een informatiezuil hoopt de gemeente potentiële pleegouders te enthousiasmeren, en dat is gelukt. In de eerste week hebben 188 inwoners zich gemeld voor aanvullende informatie.