gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderparlement teelt groentes voor armere inwoners in Bronckhorst

76a4186538aa3ec8a30616be288daaef

Het Bronckhorster kinderparlement heeft bij kinderboerderij Feltsigt in het buurtschap Bekveld nabij Hengelo, onder begeleiding van jeugdburgemeester Jorik, een moestuin aangelegd. De geteelde groentes worden, als de oogst lukt, uitgedeeld onder inwoners die minder te besteden hebben. Het idee kwam van de jonge parlementariërs zelf.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |
"Ik vind het heel goed, armere mensen moeten nu naar de voedselbank, maar nu kunnen ze ook hiernaartoe", vertelt de trotse jeugdburgemeester Jorik. De moestuin is vrij te bezoeken voor iedereen om te mogen plukken. Burgemeester Marianne Besselink mocht de moestuin openen en is erg enthousiast dat het kinderparlement zich inzet voor de inwoners. "Ze vonden allemaal dat er iets moet gebeuren voor armoede en duurzaamheid", vertelt Besselink. "Ieder kind heeft zijn eigen inbreng kunnen hebben, ze zijn nu de plantjes aan het poten."

De jonge parlementariërs hebben hun groene vingers al een tijd kunnen ontwikkelen. Ze kregen zaden mee om thuis de planten al te laten groeien. "Nu zijn ze zo groot dat wij het nu kunnen planten", vertelt de jeugdburgemeester. In de moestuin groeien onder meer tomaten, courgettes, pompoenen, uien, andijvies en doperwten. Het is de bedoeling dat het kinderparlement regelmatig langskomt om de groentes te verzorgen. Jeugdburgemeester Jorik kijkt er al naar uit: "Wij gaan met zijn allen kijken, ik heb er eigenlijk wel zin in."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.

Sport_ID00

Kinderen ontdekken bijzondere sporten tijdens herfstvakantie in Doetinchem

Een salto maken, over obstakels springen of een rondje rijden op een bijzondere fiets. Tijdens de herfstvakantie hoeven kinderen in Doetinchem zich niet te vervelen. Sport-ID organiseert verschillende sportieve activiteiten waarbij plezier vooropstaat, maar waarmee kinderen ook kennis kunnen maken met sporten die ze misschien nog nooit hebben geprobeerd.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 13.17.40

Meerdere Achterhoekse websites uit voorzorg offline na beveiligingslek

Verschillende Achterhoekse gemeenten, instanties en bedrijven hebben hun websites uit voorzorg offline gehaald in verband met grote lekken in programmeertaal PHP. Het gaat om webpagina's waarop overheidsinformatie wordt gepubliceerd en vergaderingen te volgen zijn. De site van REGIO8 ligt er vanaf 14.30 uur uit.