gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderparlement teelt groentes voor armere inwoners in Bronckhorst

76a4186538aa3ec8a30616be288daaef

Het Bronckhorster kinderparlement heeft bij kinderboerderij Feltsigt in het buurtschap Bekveld nabij Hengelo, onder begeleiding van jeugdburgemeester Jorik, een moestuin aangelegd. De geteelde groentes worden, als de oogst lukt, uitgedeeld onder inwoners die minder te besteden hebben. Het idee kwam van de jonge parlementariërs zelf.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |
"Ik vind het heel goed, armere mensen moeten nu naar de voedselbank, maar nu kunnen ze ook hiernaartoe", vertelt de trotse jeugdburgemeester Jorik. De moestuin is vrij te bezoeken voor iedereen om te mogen plukken. Burgemeester Marianne Besselink mocht de moestuin openen en is erg enthousiast dat het kinderparlement zich inzet voor de inwoners. "Ze vonden allemaal dat er iets moet gebeuren voor armoede en duurzaamheid", vertelt Besselink. "Ieder kind heeft zijn eigen inbreng kunnen hebben, ze zijn nu de plantjes aan het poten."

De jonge parlementariërs hebben hun groene vingers al een tijd kunnen ontwikkelen. Ze kregen zaden mee om thuis de planten al te laten groeien. "Nu zijn ze zo groot dat wij het nu kunnen planten", vertelt de jeugdburgemeester. In de moestuin groeien onder meer tomaten, courgettes, pompoenen, uien, andijvies en doperwten. Het is de bedoeling dat het kinderparlement regelmatig langskomt om de groentes te verzorgen. Jeugdburgemeester Jorik kijkt er al naar uit: "Wij gaan met zijn allen kijken, ik heb er eigenlijk wel zin in."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.