gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderparlement teelt groentes voor armere inwoners in Bronckhorst

76a4186538aa3ec8a30616be288daaef

Het Bronckhorster kinderparlement heeft bij kinderboerderij Feltsigt in het buurtschap Bekveld nabij Hengelo, onder begeleiding van jeugdburgemeester Jorik, een moestuin aangelegd. De geteelde groentes worden, als de oogst lukt, uitgedeeld onder inwoners die minder te besteden hebben. Het idee kwam van de jonge parlementariërs zelf.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |
"Ik vind het heel goed, armere mensen moeten nu naar de voedselbank, maar nu kunnen ze ook hiernaartoe", vertelt de trotse jeugdburgemeester Jorik. De moestuin is vrij te bezoeken voor iedereen om te mogen plukken. Burgemeester Marianne Besselink mocht de moestuin openen en is erg enthousiast dat het kinderparlement zich inzet voor de inwoners. "Ze vonden allemaal dat er iets moet gebeuren voor armoede en duurzaamheid", vertelt Besselink. "Ieder kind heeft zijn eigen inbreng kunnen hebben, ze zijn nu de plantjes aan het poten."

De jonge parlementariërs hebben hun groene vingers al een tijd kunnen ontwikkelen. Ze kregen zaden mee om thuis de planten al te laten groeien. "Nu zijn ze zo groot dat wij het nu kunnen planten", vertelt de jeugdburgemeester. In de moestuin groeien onder meer tomaten, courgettes, pompoenen, uien, andijvies en doperwten. Het is de bedoeling dat het kinderparlement regelmatig langskomt om de groentes te verzorgen. Jeugdburgemeester Jorik kijkt er al naar uit: "Wij gaan met zijn allen kijken, ik heb er eigenlijk wel zin in."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tempel

Oranjetempel Silvolde in mineur na nachtwedstrijd: Nederland struikelt over Marokko

Zo'n 250 nachtbrakers stonden dinsdagochtend al in alle vroegte klaar in Silvolde voor de zestiende finale van het WK tegen Marokko. Uiteindelijk werden ze niet beloond: Nederland verloor en ligt uit het toernooi. Toch was de sfeer lange tijd feestelijk.

WhatsApp Image 2026-06-30 at 06.21.35

Automobilist belandt in sloot na missen van bocht in Zelhem

Een automobilist is dinsdagochtend met zijn auto in een sloot terechtgekomen aan de Doetinchemseweg in Zelhem. Een ambulance kwam ter plaatse maar de bestuurder hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-06-29 at 15.24.46

Meisje gewond na aanrijding in Doetinchem

Een meisje is maandagochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Houtsmastraat in Doetinchem. De traumahelikopter werd opgeroepen, maar die hoefde uiteindelijk niet ter plaatse te komen.

Tanken10

Einde tankkorting in Duitsland: nog twee dagen goedkoop ‘volgooien’

De periode waarin de benzineprijzen in Duitsland tot zo’n 35 cent lager zijn dan in Nederland, loopt af. Op 1 juli komt er een einde aan de tankkorting die twee maanden geleden inging. Op 1 mei van dit jaar verlaagde bondskanselier Friedrich Merz de accijns op brandstof met 17 cent, wat direct te merken was in de portemonnee van mensen.

Iriszorg0

IrisZorg tevreden na verhuizing van opvang Doetinchem: 'Hangt veel meer rust'

Nadat de gemeenteraad van Doetinchem in februari van dit jaar instemde met de komst van een nieuwe opvanglocatie voor dak- en thuislozen aan de Amphionsstraat, is de verhuizing inmiddels afgerond. Volgens IrisZorg is de overgang van de oude panden naar het nieuwe gebouw soepel verlopen en zijn de eerste ervaringen van bewoners, medewerkers en omwonenden positief.

Vaandelhulde_eind

Kringdag 595-jarig jubileum: Netterden en Vrasselt vieren dezelfde traditie net even anders

Reeds jaren kan het Netterdense schuttersgilde rekenen op hun Duitse vrienden van schutterij Antonius uit Vrasselt- Emmerich. Ze zijn vast deelnemer bij de schuttersfeesten van Sint Walburgis in het grensdorp. En hoewel er veel gelijkenissen zijn, verwonderen de Duitsers zich over hoe het feest eraan toegaat, zoals gisteren bij de kringdag van Kring de Achterhoek ter ere van het 595-jarig bestaan van het Netterdense gilde.