gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kerk in Megchelen omgetoverd tot ‘geheime wintertuin’

6fe0aa29120f401398d90dca952bec8b.jpg

Tweeduizend rozen, honderd dennen en vele rododendrons sierden afgelopen weekend de kerk van Megchelen. Honderden bezoekers wisten de weg te vinden naar de "geheime wintertuin". Waar het winterevenement voorheen in Etten werd georganiseerd, was het afgelopen weekend voor de eerste keer te bewonderen in de Sint-Martinuskerk in Megchelen.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“We worden hier goed ontvangen door het kerkbestuur. De ruimte is wat breder, dus we hebben eigenlijk iets meer mogelijkheden dan in de kerk in Etten,” vertelt medeorganisator Ruud Eijmans. “Je ziet hoe de kerk eruitziet. Het past helemaal in het beeld zoals wij het graag wilden hebben.” Gert Snelting, secretaris van de Stichting Vrienden van de Martinuskerk in Megchelen, vindt het evenement ook belangrijk voor het dorp. “Het is enerzijds natuurlijk mooi voor de kerk dat er wat gebeurt, maar ook voor het dorp is het een mooi visitekaartje.”

De opbouwwerkzaamheden moesten in korte tijd worden gerealiseerd. Volgens Eijmans waren het de vele helpende handen die ervoor zorgden dat het toch gelukt is. “We doen dit feitelijk met vier gezinnen en alle kinderen. Iedereen helpt mee om dit tot een prachtig resultaat te brengen,” vertelt Eijmans. “We zijn hier op vrijdag begonnen en feitelijk de maandag ervoor echt gestart. Donderdag gingen we om 15.00 uur open, en vijf minuten daarvoor waren we klaar.”

‘Vanuit alle uithoeken’
De eerste editie van de geheime wintertuin in Megchelen werd bezocht door honderden mensen uit de wijde omtrek. “Ik sprak mensen die uit Beltrum en Zieuwent kwamen. Die had het in de krant gelezen en dacht: hier moeten we naartoe. Ze waren echt laaiend enthousiast,” vertelt Eijmans. “Het is natuurlijk prachtig, en ik had niet verwacht dat het zo'n happening zou worden, eerlijk gezegd.”

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.