gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kerk in Megchelen omgetoverd tot ‘geheime wintertuin’

6fe0aa29120f401398d90dca952bec8b

Tweeduizend rozen, honderd dennen en vele rododendrons sierden afgelopen weekend de kerk van Megchelen. Honderden bezoekers wisten de weg te vinden naar de "geheime wintertuin". Waar het winterevenement voorheen in Etten werd georganiseerd, was het afgelopen weekend voor de eerste keer te bewonderen in de Sint-Martinuskerk in Megchelen.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“We worden hier goed ontvangen door het kerkbestuur. De ruimte is wat breder, dus we hebben eigenlijk iets meer mogelijkheden dan in de kerk in Etten,” vertelt medeorganisator Ruud Eijmans. “Je ziet hoe de kerk eruitziet. Het past helemaal in het beeld zoals wij het graag wilden hebben.” Gert Snelting, secretaris van de Stichting Vrienden van de Martinuskerk in Megchelen, vindt het evenement ook belangrijk voor het dorp. “Het is enerzijds natuurlijk mooi voor de kerk dat er wat gebeurt, maar ook voor het dorp is het een mooi visitekaartje.”

De opbouwwerkzaamheden moesten in korte tijd worden gerealiseerd. Volgens Eijmans waren het de vele helpende handen die ervoor zorgden dat het toch gelukt is. “We doen dit feitelijk met vier gezinnen en alle kinderen. Iedereen helpt mee om dit tot een prachtig resultaat te brengen,” vertelt Eijmans. “We zijn hier op vrijdag begonnen en feitelijk de maandag ervoor echt gestart. Donderdag gingen we om 15.00 uur open, en vijf minuten daarvoor waren we klaar.”

‘Vanuit alle uithoeken’
De eerste editie van de geheime wintertuin in Megchelen werd bezocht door honderden mensen uit de wijde omtrek. “Ik sprak mensen die uit Beltrum en Zieuwent kwamen. Die had het in de krant gelezen en dacht: hier moeten we naartoe. Ze waren echt laaiend enthousiast,” vertelt Eijmans. “Het is natuurlijk prachtig, en ik had niet verwacht dat het zo'n happening zou worden, eerlijk gezegd.”

Lees ook

OngevalEibergen

Vrachtwagen vol varkens kantelt op rotonde Eibergen, meerdere varkens overleden

Een vrachtwagen met tweehonderd varkens is maandagochtend gekanteld op een rotonde aan de Groenloseweg in Eibergen. Meerdere varkens hebben het ongeluk niet overleefd.

Inwonersbijeenkomst nabij Epse Windmolens Omroep Gelderland

Windmolens van maximaal 280 meter hoog vlak bij Epse, bewoners bezorgd

Inwoners uit Epse maken zich zorgen over het plan voor vier windmolens van maximaal 280 meter hoog langs de A1 bij Deventer. Hoewel het plan volledig op Overijssels grondgebied is, is de dichtstbijzijnde molen gepland op slechts 50 meter van gemeente Lochem. Omwonenden vrezen voor hun leefomgeving en de natuur. Donderdag kwamen ze naar een informatieavond in Deventer om hun zorgen te uiten en informatie op te halen.

C11 buslijn Aalten Bocholt

Bus C11 Aalten – Bocholt rijdt wekenlang maar drie keer per dag

Reizigers tussen Aalten en Bocholt moeten vanaf woensdag 4 november rekening houden met een flink uitgedunde busdienstregeling. Op zaterdagen vervalt de grensoverschrijdende verbinding zelfs helemaal. Door werkzaamheden aan de Hamalandstraße rijdt buslijn C11 alleen doordeweeks en nog maar drie keer per dag per richting de grens over. De beperkingen duren naar verwachting tot en met vrijdag 18 december.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen verstevigt vierde plek na winst in Utrecht

De vrouwen van De Graafschap wisten vandaag met 2-1 te winnen van hekkensluiter FC Utrecht. Zij verstevigen daarmee hun vierde plek in de Eredivisie.

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.