gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kerk in Megchelen omgetoverd tot ‘geheime wintertuin’

6fe0aa29120f401398d90dca952bec8b

Tweeduizend rozen, honderd dennen en vele rododendrons sierden afgelopen weekend de kerk van Megchelen. Honderden bezoekers wisten de weg te vinden naar de "geheime wintertuin". Waar het winterevenement voorheen in Etten werd georganiseerd, was het afgelopen weekend voor de eerste keer te bewonderen in de Sint-Martinuskerk in Megchelen.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“We worden hier goed ontvangen door het kerkbestuur. De ruimte is wat breder, dus we hebben eigenlijk iets meer mogelijkheden dan in de kerk in Etten,” vertelt medeorganisator Ruud Eijmans. “Je ziet hoe de kerk eruitziet. Het past helemaal in het beeld zoals wij het graag wilden hebben.” Gert Snelting, secretaris van de Stichting Vrienden van de Martinuskerk in Megchelen, vindt het evenement ook belangrijk voor het dorp. “Het is enerzijds natuurlijk mooi voor de kerk dat er wat gebeurt, maar ook voor het dorp is het een mooi visitekaartje.”

De opbouwwerkzaamheden moesten in korte tijd worden gerealiseerd. Volgens Eijmans waren het de vele helpende handen die ervoor zorgden dat het toch gelukt is. “We doen dit feitelijk met vier gezinnen en alle kinderen. Iedereen helpt mee om dit tot een prachtig resultaat te brengen,” vertelt Eijmans. “We zijn hier op vrijdag begonnen en feitelijk de maandag ervoor echt gestart. Donderdag gingen we om 15.00 uur open, en vijf minuten daarvoor waren we klaar.”

‘Vanuit alle uithoeken’
De eerste editie van de geheime wintertuin in Megchelen werd bezocht door honderden mensen uit de wijde omtrek. “Ik sprak mensen die uit Beltrum en Zieuwent kwamen. Die had het in de krant gelezen en dacht: hier moeten we naartoe. Ze waren echt laaiend enthousiast,” vertelt Eijmans. “Het is natuurlijk prachtig, en ik had niet verwacht dat het zo'n happening zou worden, eerlijk gezegd.”

Lees ook

Jamkoningin30

Broer introduceert met nieuw jamlied zijn zus als nieuwe Jamkoningin

“Hier op de markt...” Tommy Markerink presenteert met gitaar het nieuwe jamlied van de Nationale Jammarkt in Neede. En ziet even later zijn zus Marieke Lubbers als nieuwe Jamkoningin het podium betreden.

DJI_0245

Archeologen stuiten opnieuw op duizenden jaren oude resten in Zelhem

Voor de vierde keer op rij zijn er bij archeologische onderzoeken in Zelhem weer oude resten uit het verleden aangetroffen. Tijdens de herinrichtingen van de parkeerplaatsen bij de jumbo aan de Magnoliaweg stuitte archeologen wederom op sporen van vroegere bewoning. De vondsten zijn duizenden jaren oud.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 12.06.38

Fietser raakt gewond bij aanrijding met vuilniswagen in Doetinchem

Een fietser is woensdagochtend in Doetinchem gewond geraakt bij een aanrijding met een vuilniswagen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 13.03.03

Droogte zorgt voor vroege maïsoogst in Winterswijk: ‘Als het rijp is, moet het eraf’

Waar op de meerdere akkers de maïs nog volop staat, wordt in Winterswijk op sommige percelen de hakselaar al ingezet. Normaal gesproken blijft de maïs zo lang mogelijk op het land staan. Toch zijn sommige percelen nu al klaar voor de oogst.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.