gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kazachse volleybalsters zijn thuis in de Achterhoek

66824cff5e7fc9557dab79180f4fa7e6.jpg

De teams van Turkije, Colombia, Servië en Kazachstan hebben tijdens de eerste fase van het WK Volleybal kamp opgeslagen in de Achterhoek. De Kazachse vrouwen hadden vrijdagochtend in de Doetinchemse Topsporthal hun afsluitende training in aanloop naar de start van het toernooi en ze voelen zich tot nu toe helemaal thuis.

Nick Hermsen |
“We zijn erg blij om hier te verblijven”, zegt Kristina Belova, buitenspeler van de Aziatische deelnemer aan het WK. Het Kazachse team traint in de Topsporthal en overnacht in de Heerlyckheid in Bredevoort. In die plaats vindt dit weekend ook het lichtevenement Bredevoort Schittert plaats, dat maakt indruk op Belova: “Het is een hele mooie en schattige plek.” Pascal Kamperman van Achterhoek in Beweging zorgde er als organisator mede voor dat de regio gastheer is van het WK. “Ik heb tot nu toe alleen maar positieve geluiden gehoord”, zegt Kamperman. “Zowel vanuit de hotels, de speelsters als de teambegeleiders. Ze hebben het allemaal goed naar hun zin.”

Het toernooi begint voor Kazachstan zaterdagavond met een wedstrijd tegen Olympisch kampioen Amerika in de Gelredome. Verder spelen ze in de poulefase tegen titelhouder Servië, Bulgarije, Canada en Duitsland. “Voor ons is het al heel wat dat we meedoen aan het WK”, zegt bondscoach Darko Dobreskov. “We proberen het maximale eruit te halen en we proberen om iets op te bouwen voor de toekomst. Ik hoop dat we ons best doen en we zien wel wat het oplevert.” Speelster Belova vult aan: “Het zijn zulke sterke ploegen… Maar we zullen ons best doen.”

‘Komen toch uit bij Servië’
Naast Kazachstan verblijven ook de teams van Turkije, Colombia en Servië op dit moment in de Achterhoek. De drie andere teams overnachten op Marveld Recreatie in Groenlo. “Wij hopen dat één van die vier zo lang mogelijk in het toernooi blijft”, zegt organisator Kamperman. Wie van de vier daar de meeste kans op maakt? “Ik heb me laten informeren door onze deskundige Lonneke Slöetjes (projectleider toernooi, red.)”, aldus Kamperman. “En dan komen we toch uit bij Servië.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.