gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

HuisBargh0
Foto: REGIO8

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

“Het begon met een verzakking in de kelder, maar het is een project van de hele stad geworden. We zijn nog niet klaar, maar vanaf 11 juni gaan we in honderd dagen het nieuwe kasteel ontvouwen. Huis Bergh is een verborgen juweel dat het verdient om gezien en bezocht te worden”, aldus directeur Floris de Gelder.

De restauratie van Huis Bergh begon na een probleem in de fundering met de kelder maar groeide al snel uit tot een veel groter project. De fundering werd verstevigd, historische onderdelen zoals meer dan 220 luiken zijn gerestaureerd en het gebouw kreeg een nieuwe lift, waardoor het beter toegankelijk is geworden. Ook is flink ingezet op verduurzaming, met onder meer isolatie van gerecyclede materialen en de plaatsing van warmtepompen.

Bezoekers van Huis Bergh kunnen straks rekenen op een totaal vernieuwde ervaring. De rondgang door het kasteel is anders ingedeeld en begint in de kelder met een film en maquette, die het verhaal van het kasteel introduceren. Daarna worden bezoekers stap voor stap meegenomen langs de kunstcollectie, de geschiedenis van de bewoners en de band met ’s-Heerenberg.

Stadsmuseum
Ook het Stadsmuseum krijgt een plek in Huis Bergh. In drie nieuwe zalen wordt het museum geïntegreerd in het kasteel, waardoor het verhaal van ’s-Heerenberg voortaan onderdeel is van de vaste presentatie. Daarmee komen de geschiedenis van de stad en het kasteel nog nadrukkelijker samen voor bezoekers.

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.