gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kartkampioen Valentino (10) helpt kinderen

d68424512358d8d211325ee70506b28a.jpg

Valentino Cornelissen uit Doetinchem is pas tien jaar oud en nu al NXT Dutch Open kartkampioen 2021 in de leeftijdscategorie van 7 tot 13 jaar. Op de kartbaan in Eefde geeft hij zijn kennis door aan zevenjarigen die beter willen worden in de sport.

Charlotte van de Kant |  | Aangepast op
"Ik ben kinderen les aan het geven die een kartlicentie proberen te halen", vertelt Valentino. "Ik leer ze daarbij hoe ze in lijnen moeten rijden, hoe ze moeten remmen en weer op het gas moeten drukken." Valentino is op zijn vierde begonnen met karten en heeft de liefde voor de sport niet van een vreemde. "Ik heb zelf vroeger ook gekart", laat Marco Cornelissen, de vader van Valentino weten. "Mijn vader en broertje hebben aan motorracen gedaan, dus dat zit wel in de familie. Daarom is hij ook zo jong begonnen." Ook Giorgio, het broertje van Valentino, is fanatiek karter en één van de zevenjarigen die les krijgt.

Dit jaar is Valentino kampioen geworden in de klasse mini 60 cc, maar daar stoppen de ambities van de familie niet. "We willen wereldkampioenschappen gaan rijden in Italië aankomend jaar", laat Cornelissen weten. "Dat is onze droom en dat gaat nu echt gebeuren." Om zich te kunnen meten met de wereldtop, heeft Valentino sponsoren nodig die helpen met de vele kosten. "Je hebt te maken met inschrijfgeld voor wedstrijden, maar ook materiaalkosten. Op wereldniveau liggen de kosten een stuk hoger, dus we zoeken bedrijven die ons daarbij willen helpen als sponsor."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-11 at 16.43.04.jpeg

Botsing tussen lesauto en schakelbrommer in Doetinchem

Bij een verkeersongeval op de kruising van de Melkweg met de C. Missetstraat in Doetinchem is maandagmiddag een lesauto in botsing gekomen met een schakelbrommer.

Lambregts20.jpg

Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van Doetinchem: ‘Ik ga nu wat vaker thuis zijn'

Ingrid Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van de gemeente Doetinchem. De 63-jarige CDA-bestuurder was sinds 2014 verantwoordelijk voor onder meer woningbouw, ruimtelijke ontwikkeling en later ook asielbeleid. In die periode veranderde Doetinchem van een gemeente die rekening hield met krimp naar een stad die inzet op groei en woningbouw.

WhatsApp Image 2026-05-11 at 15.22.25.jpeg

VV Vorden neemt vernieuwde sportaccommodatie in gebruik, maar kijkt alweer vooruit

De vernieuwde sportaccommodatie van VV Vorden is afgelopen zaterdag feestelijk in gebruik genomen. Met een feestelijk openingsmoment werd het zogenaamde ‘Masterplan B’ afgerond, tot vreugde van voorzitter Jarno Messing. Volgens hem zit er echter nog wel meer in het vat.

KalfjeSinderen.jpg

Vermist kalfje weer veilig in Sinderense stal: ‘We gaan hem zwerver noemen’

Het waren hectische momenten voor de familie Barink uit Sinderen vorige week. Een zes dagen oud kalfje nam donderdagavond de benen. Inmiddels staat het kalfje weer veilig en gezond in de stal. Hobbyboer Dick Barink doet zijn verhaal: “Het was echt wel even hectisch.”

Gijssel0.png

Wethouder Van Gijssel legt functie in Berkelland neer

Arjen van Gijssel (CDA) is niet langer wethouder in de gemeente Berkelland. Afgelopen zondag heeft hij zijn ontslag aangeboden. Dat is kort voor de finish. Op dinsdag zou het advies voor een nieuwe coalitie gepresenteerd worden, maar er is meer tijd nodig.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Na Hengelo roert ook Vorden zich: 'Geen jonge asielzoekers hier'

Elf omwonenden van een geplande opvang van minderjarige asielzoekers in Vorden en de gemeente Bronckhorst stonden vrijdag in Arnhem tegenover elkaar bij de voorzieningenrechter. Inzet: "Op ons industrieterrein geen opvanglocatie."