gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kapper Hussein peinst er niet over om terug te keren naar Syrië

1f62f3bec12c4d09cf969d8ab5bc7c7a

Het nieuws dat de Syrische dictator Bashar al-Assad niet langer aan de macht is, werd door veel Syrische vluchtelingen in Nederland met gejuich ontvangen. In verschillende steden gingen groepen Syriërs zelfs de straat op om feest te vieren. Toch is niet iedereen even optimistisch over de toekomst van Syrië. De Syrisch-Koerdische kapper Hussein Masoud uit ´s-Heerenberg kijkt sceptisch naar de ontwikkelingen.

Bart Sollman | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Ik heb het ook gezien, mensen die feest vierden. Maar niet alle Syriërs deden dat. Van mij mogen ze best blij zijn, maar ik zou afwachten. Het is veel te vroeg om te juichen. We moeten eerst zien wie er nu echt de macht heeft.” Hussein is vooral bezorgd omdat hij Koerd is. De Koerden vormen de grootste etnische minderheid in Syrië en zijn historisch gezien vaak onderdrukt door de machthebbers in Damascus. De kapper twijfelt of de nieuwe leiders wel écht anders zullen zijn dan hun voorganger.

Zijn zorgen worden versterkt door de achtergrond van de nieuwe machthebber. “Die man heeft samengewerkt met al-Qaeda en met ISIS. Nu wordt hij gewoon leider van Syrië, dat is toch raar? Zulke mensen accepteren niemand. Geen Christenen en zeker niet de Koerden. Zij werken gewoon met Turkije, en iedereen weet dat Turkije en de Koerden een moeilijke relatie hebben”, zegt hij.

Niet terug
Hussein peinst er dan ook niet over om terug te keren naar Syrië. Zelfs niet nu de Nederlandse overheid 900 euro biedt aan Syriërs die terug willen naar Damascus: “Ik heb hier mijn leven opgebouwd. Ik heb een kindje gekregen, ik woon hier al zeven jaar en heb sinds een jaartje mijn eigen kapperszaak in Ulft. Ik ga sowieso niet terug.”

Volgens hem is Syrië nog altijd niet veilig, niet alleen voor Koerden, maar ook voor veel andere bevolkingsgroepen. “Ook de mensen die nu feest vieren op straat, die gaan uiteindelijk niet terug. Ze weten diep van binnen dat het niet veilig is.”

‘Toekomst van Syrië moet inclusiever’
Toch heeft de kapper wel een wens voor de toekomst van zijn geboorteland. Hij hoopt dat Syrië ooit een plek wordt waar verschillende groepen samen kunnen leven en besturen: “Als je kijkt naar het nieuwe regime, dan zie je dat er geen Koerden bij zitten. Geen Christenen, geen Alawieten. Het zijn alleen maar moslims. Ik ben zelf ook moslim, maar toch… ze werken niet samen met andere mensen.”

Volgens hem moet dat veranderen. “Ik hoop dat de nieuwe machthebbers leren samenwerken. Dat ze christenen, Koerden en andere minderheden accepteren. Pas dan is er echt hoop voor Syrië”, zegt hij tot besluit.

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.