Ulft, Nederland
Terug

Juf Margré neemt na bijna vijftig jaar afscheid van haar Bontebrugschool

1e0d89cfd7a73d43c4d61c3aebce31ae.jpg

Een werkleven lang Bontebrugschool zit er op voor juf Margré Tanis. Na bijna vijftig jaar voor de klas staan, en een hoop andere taken, heeft de basisschool vrijdag massaal afscheid genomen van de 66-jarige lerares. Zelfs de burgemeester was aanwezig om haar een lintje te geven, tot haar eigen verbazing.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“De optredens van de kinderen maakten het al heel bijzonder, samen met wat ze allemaal over mij wisten”, zegt de stoppende onderwijzeres. “En het lintje is dan een extra bijzonderheid, die ik zeker niet verwacht had.” Burgemeester Otwin van Dijk zag na het opspelden van het lintje de verbazing in haar ogen: “Dat was wel grappig, want ik begreep dat ze op school als er iets gebeurde altijd vroeg: ‘wat is je primaire reactie?’ Ik vond het leuk om haar nu die vraag te stellen, daar had ze ook al een antwoord op.” Tanis genoot zichtbaar van het afscheid, maar heeft dat de afgelopen decennia ook gedaan: “Ik heb hier altijd met veel plezier gewerkt, dan gaan 47 jaar gewoon voorbij. Het overkomt je.”

Tanis was niet alleen juf, maar later ook intern begeleider en zelfs waarnemend directrice. Ze zal worden gemist op de Bontebrugschool. “Ze is heel warm en liefdevol, met een hart voor kinderen”, zegt Karen Beumer, sinds afgelopen zomer directeur op de Protestants-Christelijke Jenaplanschool. “Soms is ze ook wel een tikje gestresst bij het organiseren van dingen, maar dat past ook wel bij haar.” Leerling Diezel vult aan: “Ze is superaardig, kan goed les geven en goed helpen. Dus ja, een goede juf!”

Pensioen als buurvrouw
Met 66 jaar kan Tanis zich voorbereiden op haar pensioen, hoewel ze wel naast het schoolplein blijft wonen. Of ze na 47 jaar niet tóch de vijftig vol had willen maken? “Dat was heel mooi geweest, maar tegenwoordig moet je er op deze leeftijd uit”, zegt de stralende juf. “En het is ook goed als er een nieuwe intern begeleider komt met nieuwe ingangen. Dat zorgt voor een frisse wind door de school heen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

helgra.jpg

Weer geen winst voor De Graafschap: bloedeloos gelijkspel

De Graafschap wacht nog steeds op de eerste drie punten van het jaar 2026. In Helmond kwamen beide ploegen niet tot scoren in een bloedeloze 0-0.

Intensiv Kursus nederlands.JPG

Bildung met burenbonus: de drijfveer waarom Bocholt graag Nederlands leert

In een leslokaal van de Volkshochschule in Bocholt klinkt op de zaterdagochtend geen Duits, maar Nederlands. Van 8.30 tot 13.30 uur wordt er geluisterd, gepraat, gelachen en vooral geoefend. Intensieve cursussen Nederlands zitten hier vol. Geen toeval, maar een teken dat de Duitser alle reden heeft het Nederlands onder de knie te krijgen.

112 Silvolde.jpg

Geen gewonden bij botsing in Silvolde

Twee auto’s zijn zaterdagmiddag zwaar beschadigd geraakt bij een botsing in Silvolde. Een bestuurder heeft bij het oversteken van de weg, een auto over het hoofd gezien.

PronkzittingJeugdSheerenberg.jpeg

Pronkzitting voor jeugd in ’s-Heerenberg: “Het begint bij de kinderen”

Met nog ongeveer twee weken tot carnaval in ’s-Heerenberg losbarst, vond er zaterdagmiddag een pronkzitting voor kinderen plaats. De jeugd verzorgt op deze zogenoemde Pronkzitting XS de optredens. Op deze manier hopen ze in ’s-Heerenberg de jongeren en kinderen te betrekken in het feest.

WhatsApp Image 2026-01-31 at 12.38.30.jpeg

Problemen rondom carnaval op ludieke manier onder de aandacht gebracht in Doetinchem

Tientallen carnavalisten verzamelden zich zaterdagochtend bij het gemeentehuis in Doetinchem. Carnavalsgroep de Billekletsers ziet dat het steeds lastiger wordt om carnaval te vieren. Dit wilden zij op een ludieke manier aankaarten bij burgemeester Mark Boumans van Doetinchem.

KalmAnPlatteDroomAfl10.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers zwoegen voor overname familiebedrijf

Jonge Achterhoekers Lars Rossel en Thimo Peters hebben beide ambitie om het familiebedrijf over te nemen en het toekomstbestendig te maken. In de eerste aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de ondernemers dit aan willen pakken.