gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jongerencentrum Ulft vindt nieuw pand in het centrum, al waren ze liever niet verhuisd

7ca632099053374eb0d950741f2b1506

Het jongerencentrum zat op de voor hen perfecte locatie in een pand aan het Kennedyplein in Ulft. Een brede stoep, veel ruimte binnen en niet aan een doorgaande weg. Het centrum moest noodgedwongen op zoek naar een nieuw onderkomen omdat de huur niet verlengd werd. Dat nieuwe onderkomen is nu gevonden aan de andere kant van het plein.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het is heel vervelend dat we uit het andere pand moesten. We hebben veel geïnvesteerd om het gebouw geschikt te maken als jongerencentrum”, zegt Monique van den Dries, directeur van Buurtzorg Jong. Hoewel het huurcontract maar voor één jaar was, zagen ze het niet aankomen dat dit niet verlengd werd. “We wisten natuurlijk wel dat het risico er was. We hebben gelukkig ook een half jaar verlening gehad om naar een nieuwe locatie te zoeken.” Het pand waar ze gevestigd zaten gaat de verkoop in.

De zoektocht naar een nieuwe locatie viel niet mee, er staan namelijk niet zoveel grote panden leeg in het centrum van Ulft. Van den Dries: “We wilden wel echt in het centrum hier blijven. Eerst hebben we gekeken naar de leegstaande Chinees op het plein, maar dat bleek qua indeling niet helemaal te kunnen. Uiteindelijk zijn we dus uitgekomen bij het pand tussen de ijssalon en pizzeria aan de Deurvorststraat.” Dit pand is een stuk kleiner, Buurtzorg Jong heeft de eisen dan ook flink bij moeten stellen omdat de keuze zo beperkt was.

Aanloop net zo groot
Dat het pand een stuk kleiner is, is voor iedereen even wennen. “De aanloop is net zo groot als op de oude locatie, maar nu zitten de jongeren meer op elkaars lip. Als er een groep van dertig binnenkomt is de boel gelijk vol. Ook is er een stuk meer geluid”, aldus de directeur. De stoep voor het pand is ook een stuk smaller. Om overlast te voorkomen staat er volgens Van den Dries vrijwel altijd een jongerenwerker bij als er jongeren buitenstaan. Om de overlast zo beperkt mogelijk te houden.

Buurt maken
Om de overlast tot een minimum te beperken en de lijntjes kort te houden organiseerde het centrum al een oliebollendag op oudejaarsdag voor de buurt. “We willen zichtbaar zijn voor de omwonenden, als er dan een keer klachten zijn, weten ze bij wie ze moeten zijn”, zegt ze.

Lees ook

Vogelshow0

Vogelshow in Keijenborg kan na jaar afwezigheid weer doorgaan: 'De mooiste wordt kampioen'

Het was zaterdag een explosie van kleur in de zaal van Coens Tapperij in Keijenborg. Honderden vogels, van klein tot groot, werden daar tentoongesteld tijdens de jaarlijkse vogelshow van Vogelvereniging Exokan. De passievolle vogelbezitters hopen dat hun diertje de jury omver blaast en gekroond wordt tot kampioen.

Geen azc

Azc-plan terug van de tekentafel; Montferland wil 181 asielzoekers opvangen

De gemeente Montferland wil 181 asielzoekers opvangen, in plaats van de eerder beoogde 250. Dat staat in nieuwe kaders die het college aan de gemeenteraad voorlegt. Een meerderheid van de raad stuurde het college in mei terug naar de tekentafel om met een aangepast plan te komen.

EKVeldrijdenVoorbereidingen0

Zeddammers maken parcours EK Veldrijden klaar: 'We doen het met veel plezier'

Het EK Veldrijden in Zeddam staat op het punt van beginnen. De trap is zo goed als klaar en de laatste voorbereidingen zijn in volle gang. Meer dan zestig vrijwilligers van het Sint Oswaldus Gilde uit Zeddam staken zaterdag de handen uit de mouwen om het parcours in optimale staat op te leveren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst moet onderhoudsbudget met bijna 3,9 miljoen euro verhogen

Het onderhoud van gemeentelijke gebouwen en sportaccommodaties in de gemeente Bronckhorst gaat de komende vijf jaar bijna 3,9 miljoen euro extra kosten. Dit blijkt uit een nieuw onderhoudsplan van de gemeente, die fors duurder uitvalt dan het plan van zeven jaar geleden.

OngevalEibergen

Vrachtwagen vol varkens kantelt op rotonde Eibergen, meerdere varkens overleden

Een vrachtwagen met tweehonderd varkens is maandagochtend gekanteld op een rotonde aan de Groenloseweg in Eibergen. Meerdere varkens hebben het ongeluk niet overleefd.

Inwonersbijeenkomst nabij Epse Windmolens Omroep Gelderland

Windmolens van maximaal 280 meter hoog vlak bij Epse, bewoners bezorgd

Inwoners uit Epse maken zich zorgen over het plan voor vier windmolens van maximaal 280 meter hoog langs de A1 bij Deventer. Hoewel het plan volledig op Overijssels grondgebied is, is de dichtstbijzijnde molen gepland op slechts 50 meter van gemeente Lochem. Omwonenden vrezen voor hun leefomgeving en de natuur. Donderdag kwamen ze naar een informatieavond in Deventer om hun zorgen te uiten en informatie op te halen.