gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jongerencentrum Ulft vindt nieuw pand in het centrum, al waren ze liever niet verhuisd

7ca632099053374eb0d950741f2b1506

Het jongerencentrum zat op de voor hen perfecte locatie in een pand aan het Kennedyplein in Ulft. Een brede stoep, veel ruimte binnen en niet aan een doorgaande weg. Het centrum moest noodgedwongen op zoek naar een nieuw onderkomen omdat de huur niet verlengd werd. Dat nieuwe onderkomen is nu gevonden aan de andere kant van het plein.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het is heel vervelend dat we uit het andere pand moesten. We hebben veel geïnvesteerd om het gebouw geschikt te maken als jongerencentrum”, zegt Monique van den Dries, directeur van Buurtzorg Jong. Hoewel het huurcontract maar voor één jaar was, zagen ze het niet aankomen dat dit niet verlengd werd. “We wisten natuurlijk wel dat het risico er was. We hebben gelukkig ook een half jaar verlening gehad om naar een nieuwe locatie te zoeken.” Het pand waar ze gevestigd zaten gaat de verkoop in.

De zoektocht naar een nieuwe locatie viel niet mee, er staan namelijk niet zoveel grote panden leeg in het centrum van Ulft. Van den Dries: “We wilden wel echt in het centrum hier blijven. Eerst hebben we gekeken naar de leegstaande Chinees op het plein, maar dat bleek qua indeling niet helemaal te kunnen. Uiteindelijk zijn we dus uitgekomen bij het pand tussen de ijssalon en pizzeria aan de Deurvorststraat.” Dit pand is een stuk kleiner, Buurtzorg Jong heeft de eisen dan ook flink bij moeten stellen omdat de keuze zo beperkt was.

Aanloop net zo groot
Dat het pand een stuk kleiner is, is voor iedereen even wennen. “De aanloop is net zo groot als op de oude locatie, maar nu zitten de jongeren meer op elkaars lip. Als er een groep van dertig binnenkomt is de boel gelijk vol. Ook is er een stuk meer geluid”, aldus de directeur. De stoep voor het pand is ook een stuk smaller. Om overlast te voorkomen staat er volgens Van den Dries vrijwel altijd een jongerenwerker bij als er jongeren buitenstaan. Om de overlast zo beperkt mogelijk te houden.

Buurt maken
Om de overlast tot een minimum te beperken en de lijntjes kort te houden organiseerde het centrum al een oliebollendag op oudejaarsdag voor de buurt. “We willen zichtbaar zijn voor de omwonenden, als er dan een keer klachten zijn, weten ze bij wie ze moeten zijn”, zegt ze.

Lees ook

IMG_1318

Laatbloeier Van Zijl klaar voor volgende stap bij De Graafschap

Het komt niet vaak voor dat De Graafschap transfersommen betaalt voor nieuwe spelers. Voor de 21-jarige Bjorn van Zijl deed de club dat wel. De Superboeren maakten enkele tonnen over aan VVV Venlo voor de aanvaller, die tot twee seizoenen geleden nog in de vijfde klasse van het amateurvoetbal actief was. “Het is allemaal heel snel gegaan. Ik leef de droom op dit moment.”

ac91cbac-f9da-4c1a-919d-2eb67cafa8bf

De Graafschap verliest ruim van SC Heerenveen en is Kwint maanden kwijt

De Graafschap is vrijdagavond in Akkrum tegen een fikse nederlaag aangelopen. Tegen SC Heerenveen werd het na 120 minuten spelen 7-2. Nadat de Superboeren vorige week vertrouwen tankten door in de eerste oefenwedstrijd te winnen van FC Utrecht, werden ze vrijdagavond geconfronteerd met een andere realiteit.

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.