Ulft, Nederland
Terug

Jeugd in de Liemers maakt kennis met techniek

5b4f375a150d407a9747525ab00acec3.jpg
Redactie REGIO8 |

"We doen dit vooral om de jeugd de richting techniek uit te kunnen krijgen", aldus Henk Dekker, voorzitter van de Liemerse ondernemersvereniging LINDUS. Samen met werkgeversorganisatie VNO-NCW organiseert LINDUS de middag. "We komen nu eigenlijk al jeugdigen te kort", weet Dekker. "Het is niet meer de timmerman en de metselaar, maar op allerlei gebieden" In totaal lieten zaterdagmiddag 50 bedrijven en instellingen jongeren kennis maken met de technieken in hun sectoren.

"Een mooi voorbeeld is het Rijnstate", aldus Pieter de Boer, regiomanager bij de VNO-NCW, verwijzend naar de stand van het ziekenhuis. "Daar is een operatietafel nagebouwd waar kinderen met camera’s en technische attributen kunnen spelen. In de zorg wordt namelijk ook erg veel gebruik gemaakt van techniek." Alle activiteiten hebben als doel om jongeren de techniek in te krijgen, want hoewel er steeds meer interesse is voor technische beroepen, wordt de nood ook steeds groter: "We hebben mooie technische bedrijven", vindt De Boer. "Maar wat we zien nu de economie aantrekt, is dat ze moeite hebben om de vacatures in te vullen."
Foto: REGIO8

Lees ook

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.

CarnavalKilder50.jpg

Leutekum barst los: REGIO8 zendt grote carnavalsoptocht live uit

REGIO8 zendt in samenwerking met CV De Umdraeyers zaterdag live de carnavalsoptocht van Doetinchem, oftewel Leutekum uit. Vanaf het Simonsplein doet de omroep rechtstreeks verslag van de feestelijke stoet die dwars door het centrum trekt, zodat je niets hoeft te missen van het grootste carnavalsfeest van de Achterhoek.

15d4d017c302a0b87295d01fc6656b64.jpg

Nog veel zorgen over veiligheid rond nieuwe opvanglocatie dak- en thuislozen Doetinchem

Een buurtbewoner van de beoogde opvanglocatie voor dak- en thuisloze mensen aan de Amphionstraat in Doetinchem heeft donderdagavond tijdens de beeldvormende raad zijn zorgen geuit over de plannen. Hij benadrukt geen tegenstander van opvang te zijn, maar maakt zich vooral zorgen over de veiligheid in en rondom de locatie. Dit is een zorg die de raad deels ook deelt. De inspreker deed de raad en wethouder een concreet voorstel.