gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jarenlange celstraf voor doodrijden van motorrijder (67) bij Zeddam

be371af464c6e0ac6cf020b0df569f16.jpg

Een 24-jarige man uit Roermond moet drie jaar de gevangenis in voor het veroorzaken van een dodelijk verkeersongeval bij Zeddam. Hij scheurde met 171 kilometer per uur over de Drieheuvelenweg en reed van achteren in op een motorrijder die daarbij om het leven kwam. Daarna sloeg hij op de vlucht en crashte hij tegen een boom.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het dodelijke ongeval gebeurde op 3 september vorig jaar. De 24-jarige automobilist reed van achter in op de motor, waar naast de overleden 67-jarige man ook zijn vrouw op zat. De twee kwamen ten val, waarna de inwoner van Roermond anderhalve seconde later volgens de rechter alweer gas gaf. “Waarbij hij over de bestuurder van de motorfiets heen reed”, meldt de Rechtbank Gelderland. “Als gevolg hiervan overleed de bestuurder. Na het ongeluk liet de man de slachtoffers in hulpeloze toestand achter, terwijl de passagiers in zijn auto hem zeiden te stoppen.”

De man luisterde niet, reed weg, en crashte in de kern van Zeddam op een boom. Zowel de bestuurder als de inzittenden sloegen vervolgens op de vlucht. Terwijl een passagier al snel werd gevonden, hij moest in het ziekenhuis worden behandeld, was de 24-jarige automobilist gevlogen. De Roermondenaar werd twee dagen later pas aangehouden in Duitsland. Ook toen probeerde hij nog weg te vluchten, geeft de rechtbank aan.

Roekeloos
De rechter betitelt het gedrag van de man als ‘roekeloos’. “Het ongeluk had een enorme impact op de slachtoffers en hun gezin”, aldus de rechtbank. “De man liet het op alle fronten afweten als verantwoordelijk verkeersdeelnemer en hij bracht de verkeersveiligheid ernstig in gevaar. De man bracht met zijn gedragingen diep en onherstelbaar leed toe aan de nabestaanden van de bestuurder. De bijrijder van het overleden slachtoffer gaf in haar slachtofferverklaring aan dat haar leven is verwoest.”

Gevangenisstraf
De 24-jarige automobilist is uiteindelijk veroordeeld voor roekeloos rijgedrag, met als gevolg de dood van de motorrijder uit ’s-Heerenberg. Naast de gevangenisstraf van drie jaar, heeft hij ook een rijontzegging van vier jaar opgelegd gekregen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-27 at 21.06.20.jpeg

‘Ontbrekend stukje kunstgeschiedenis’: Jan Toorops band met Ulft eindelijk vastgelegd

Eén zoekopdracht op de Wikipediapagina van kunstenaar Jan Toorop zegt genoeg. Wie zoekt op het woord ‘Ulft’, krijgt geen enkele hit. Opmerkelijk, want de kunstenaar verbleef rond 1900 bijna twintig jaar lang regelmatig in het Achterhoekse dorp. Voor de Ulftse Stichting Jan Toorop was dat aanleiding om een boek over die periode uit te brengen.

20260528_104650.jpg

E-Waste Race afgetrapt op basisschool Bonteburg: ‘Zonde voor de natuur'

Dertig leerlingen van Jenaplan basisschool De Bontebrug hebben donderdag de E-Waste Race afgetrapt. De komende weken gaan ze proberen om zoveel mogelijk elektronisch afval in te zamelen en te recyclen.

REKKEN.jpg

Rekken in beeld voor tijdelijke opvang gevangenen door cellentekort

Verslavingszorg Tactus wil een deel van hun pand in Rekken verhuren aan de Dienst Justitële Inrichtingen (DJI). Zij zoeken namelijk naar een locatie om meer gedetineerden kunnen huisvesten vanwege een landelijk cellentekort. Het is de bedoeling dat een ‘nieuwe doelgroep’ gevangenen zijn intrek neemt in het pand.

WhatsApp Image 2026-05-28 at 12.28.24.jpg

Gaanderense ondernemer zet waarschuwingsbord bij flexflitser: ‘Boetes lopen gigantisch op’

Het zal de meeste mensen uit Gaanderen en omgeving niet ontgaan zijn: dé flitser die tijdelijk aan de Rijksweg staat. De gemeente heeft deze zogenoemde ‘flexflitser’ sinds kort geplaatst om het aantal hardrijders terug te dringen. De medewerkers van Lady W Mode hebben nu zelf het heft in handen genomen en hebben een opvallend bord geplaatst om automobilisten te waarschuwen voor de torenhoge boetes.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Bronckhorst sluit 2025 af met miljoenenoverschot, maar waarschuwt voor tekorten

De gemeente Bronckhorst sluit 2025 af met een positief resultaat van 7,9 miljoen euro. Volgens het college staat de gemeente er financieel gezond voor, mede doordat de algemene reserve eind vorig jaar uitkwam op ruim 32 miljoen euro.

bliksem1.jpeg

Code geel voor de Achterhoek: weekend start met onweer

Wie had gehoopt het weekend af te kunnen trappen met een barbecue in de achtertuin, moet zijn plannen even bijstellen. Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag en -avond code geel afgegeven voor de Achterhoek.