gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jarenlange celstraf voor doodrijden van motorrijder (67) bij Zeddam

be371af464c6e0ac6cf020b0df569f16

Een 24-jarige man uit Roermond moet drie jaar de gevangenis in voor het veroorzaken van een dodelijk verkeersongeval bij Zeddam. Hij scheurde met 171 kilometer per uur over de Drieheuvelenweg en reed van achteren in op een motorrijder die daarbij om het leven kwam. Daarna sloeg hij op de vlucht en crashte hij tegen een boom.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het dodelijke ongeval gebeurde op 3 september vorig jaar. De 24-jarige automobilist reed van achter in op de motor, waar naast de overleden 67-jarige man ook zijn vrouw op zat. De twee kwamen ten val, waarna de inwoner van Roermond anderhalve seconde later volgens de rechter alweer gas gaf. “Waarbij hij over de bestuurder van de motorfiets heen reed”, meldt de Rechtbank Gelderland. “Als gevolg hiervan overleed de bestuurder. Na het ongeluk liet de man de slachtoffers in hulpeloze toestand achter, terwijl de passagiers in zijn auto hem zeiden te stoppen.”

De man luisterde niet, reed weg, en crashte in de kern van Zeddam op een boom. Zowel de bestuurder als de inzittenden sloegen vervolgens op de vlucht. Terwijl een passagier al snel werd gevonden, hij moest in het ziekenhuis worden behandeld, was de 24-jarige automobilist gevlogen. De Roermondenaar werd twee dagen later pas aangehouden in Duitsland. Ook toen probeerde hij nog weg te vluchten, geeft de rechtbank aan.

Roekeloos
De rechter betitelt het gedrag van de man als ‘roekeloos’. “Het ongeluk had een enorme impact op de slachtoffers en hun gezin”, aldus de rechtbank. “De man liet het op alle fronten afweten als verantwoordelijk verkeersdeelnemer en hij bracht de verkeersveiligheid ernstig in gevaar. De man bracht met zijn gedragingen diep en onherstelbaar leed toe aan de nabestaanden van de bestuurder. De bijrijder van het overleden slachtoffer gaf in haar slachtofferverklaring aan dat haar leven is verwoest.”

Gevangenisstraf
De 24-jarige automobilist is uiteindelijk veroordeeld voor roekeloos rijgedrag, met als gevolg de dood van de motorrijder uit ’s-Heerenberg. Naast de gevangenisstraf van drie jaar, heeft hij ook een rijontzegging van vier jaar opgelegd gekregen.

Lees ook

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.

Doetinchem112

Fietsster gewond na aanrijding met bus in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een lijnbus in het centrum van Doetinchem. De vrouw is ter controle overgebracht naar het ziekenhuis.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

Zc3Minuten

Dit was de Zwarte Cross 2026 in drie minuten

Een week na de start van de Zwarte Cross blikken we nog één keer terug op de editie van 2026! Geniet in 3 minuten van de hoogtepunten van dit jaar!

Gerrit 50

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig weekend met een paar kleine buitjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij een startlocatie van fietstocht ‘De Boer Op’ in het Aaltense buurtschap IJzerlo voorspelt de weerboer een warme zaterdag en een koele zondag.

OmroepGLDZwembad

Lochem bouwt twee nieuwe buitenzwembaden

Nog één zomer kunnen inwoners hun vertrouwde baantjes trekken in de buitenbaden van Gorssel en Almen. Daarna maken ze plaats voor bouwvakkers en grote kranen. Beide zwembaden worden volledig vernieuwd. Deze week konden inwoners tijdens verschillende bijeenkomsten horen hoe die werkzaamheden eruit gaan zien.