gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jarenlange celstraf voor doodrijden van motorrijder (67) bij Zeddam

be371af464c6e0ac6cf020b0df569f16

Een 24-jarige man uit Roermond moet drie jaar de gevangenis in voor het veroorzaken van een dodelijk verkeersongeval bij Zeddam. Hij scheurde met 171 kilometer per uur over de Drieheuvelenweg en reed van achteren in op een motorrijder die daarbij om het leven kwam. Daarna sloeg hij op de vlucht en crashte hij tegen een boom.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het dodelijke ongeval gebeurde op 3 september vorig jaar. De 24-jarige automobilist reed van achter in op de motor, waar naast de overleden 67-jarige man ook zijn vrouw op zat. De twee kwamen ten val, waarna de inwoner van Roermond anderhalve seconde later volgens de rechter alweer gas gaf. “Waarbij hij over de bestuurder van de motorfiets heen reed”, meldt de Rechtbank Gelderland. “Als gevolg hiervan overleed de bestuurder. Na het ongeluk liet de man de slachtoffers in hulpeloze toestand achter, terwijl de passagiers in zijn auto hem zeiden te stoppen.”

De man luisterde niet, reed weg, en crashte in de kern van Zeddam op een boom. Zowel de bestuurder als de inzittenden sloegen vervolgens op de vlucht. Terwijl een passagier al snel werd gevonden, hij moest in het ziekenhuis worden behandeld, was de 24-jarige automobilist gevlogen. De Roermondenaar werd twee dagen later pas aangehouden in Duitsland. Ook toen probeerde hij nog weg te vluchten, geeft de rechtbank aan.

Roekeloos
De rechter betitelt het gedrag van de man als ‘roekeloos’. “Het ongeluk had een enorme impact op de slachtoffers en hun gezin”, aldus de rechtbank. “De man liet het op alle fronten afweten als verantwoordelijk verkeersdeelnemer en hij bracht de verkeersveiligheid ernstig in gevaar. De man bracht met zijn gedragingen diep en onherstelbaar leed toe aan de nabestaanden van de bestuurder. De bijrijder van het overleden slachtoffer gaf in haar slachtofferverklaring aan dat haar leven is verwoest.”

Gevangenisstraf
De 24-jarige automobilist is uiteindelijk veroordeeld voor roekeloos rijgedrag, met als gevolg de dood van de motorrijder uit ’s-Heerenberg. Naast de gevangenisstraf van drie jaar, heeft hij ook een rijontzegging van vier jaar opgelegd gekregen.

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.