gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners Ulft willen geliefd park behouden, petitie tegen bouw flexwoningen

6683a51e2f2f9fe553004ac26add8d5b

Omwonenden van park de Zeskamp in Ulft hebben voor de raadsvergadering van Oude IJsselstreek een petitie met een kleine duizend handtekeningen aangeboden aan scheidend burgemeester Otwin van Dijk. Het park is één van de locaties om flexwoningen te bouwen, deze kleinere huizen stonden ooit bekend als de uuthuuskes.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Belangrijkste argument van de omwonenden tegen de komst is dat de groene buffer tussen industrie- en woongebied hiermee verdwijnt. Om hun punt te onderstrepen, hadden de initiatiefnemers van de petitie een vogelhuisje meegenomen om aan de burgemeester te overhandigen. Zij vinden dat dit de enige huizen zijn die een plek verdienen op de Zeskamp. Met het aanbieden van de handtekeningen komt het onderwerp weer op de agenda van de raad.

Omwonenden van het Ulftse park ageren al langer tegen de gemeentelijke plannen. Ze zijn bang dat het stuk groen verloren gaat. In de petitie wordt aangegeven dat de Zeskamp het grootste en oudste park van Ulft is. Veel inwoners van Oer, zoals Ulft-Noord ook wel wordt genoemd, gebruiken de plek om te recreëren. Het park is ook een habitat voor dieren als eekhoorns, vleermuizen, marters en uilen.

Lees ook

55051e2a-cfbc-374a-ac5d-3ebbbd862bb4

Oude zwembad amper dicht of de sloop is al begonnen: 'Het gaat wel heel snel'

Eind augustus werd er nog gezwommen, inmiddels ligt een deel van zwembad De Boskoele in Gorssel en Zwembad de Berkel in Almen al in puin. De sloop is begonnen en daarmee start een bijzonder project: de gemeente Lochem laat niet één, maar twee buitenzwembaden tegelijkertijd compleet vernieuwen. Komend voorjaar moeten ze alweer open.

Bord Breedenbroek

Sporthal Breedenbroek luidt noodklok: 'Waarom Etten en Megchelen wel?'

Sportbelangen Breedenbroek heeft woensdagavond tijdens een commissievergadering de noodklok geluid over de toekomst van de sporthal. De stichting vraagt de gemeente om zes ton voor renovatie en verduurzaming. "Waarom andere kernen wel en Breedenbroek niet?", vraagt secretaris Margriet Koenders zich af.

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO Nederland maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.

GraafschapZW

Oud-voorzitter De Graafschap Hylke Enzerink overleden

Hylke Enzerink, van 1994 tot 2000 voorzitter van De Graafschap, is overleden. Dat maakt de club bekend op haar kanalen. Enzerink is 83 jaar oud geworden.

Bord Didam

Alleen bestemmingsverkeer nog welkom in centrum Didam

Automobilisten die het centrum van Didam als sluiproute gebruiken, mogen daar vanaf vandaag niet meer rijden. Alleen bestemmingsverkeer is nog welkom. Met de proef hoopt de gemeente de verkeersoverlast terug te dringen.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.54.59

Fietsster lichtgewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagochtend lichtgewond geraakt bij een ongeval op de Mozartlaan in Doetinchem. Een automobiliste reed achteruit en zag daarbij drie meisjes op de fiets over het hoofd.