gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners opgevangen na brand Winterswijk

e17c321d774a13e7196366ef068cb957

In een woning in de kern van Winterswijk is donderdagochtend een zeer grote brand uitgebroken. De brandweer is met meerdere voertuigen uitgerukt naar het smalle straatje om het vuur te bestrijden.

Jasper Hazelaar |
De uitslaande brand werd rond 08.45 uur gemeld in een woning aan het Steenhouwerspad. Het vuur was vanuit een achterliggende schuur overgeslagen naar het huis. De brandweer schaalde na aankomst op naar een zeer grote brand. Omdat het volgens de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) ging om ‘complexe bebouwing’ kwamen meerdere voertuigen ter plaatse, waaronder van de Duitse brandweer. De VNOG meldde later dat de brand is uitgebreid naar een naastgelegen woning en achterliggende schuren. Rond 10.45 uur had de brandweer het vuur onder controle, rond het middaguur werd het sein brand meester geven.

Er was ten tijde van de brand niemand aanwezig in de woning waar het vuur ontstond. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt bij de brand. Naar aanleiding van de brand hebben een aantal personen hun woning moeten verlaten. Volgens de VNOG zijn ongeveer twintig personen opgevangen in een sporthal in het dorp. De oorzaak van het vuur is niet meer te achterhalen.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees meer over:

|

Lees ook

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-18 at 14.47.58

Brommobiel botst tegen gevel van woning in Winterswijk aan

Een brommobiel is dinsdagmiddag tegen een woning in Winterswijk gebotst. De raam van de woning liep hierbij schade op, de bestuurder van het voertuig is naar het ziekenhuis gebracht.

BijDoortje10

Ettense huiskamer Bi-j Doortje verhuist naar kerk: ‘Nu nog een biljart’

Wie helpt de Ettense Huiskamer Bi-j Doortje aan een biljart? Alle kleine beetjes helpen. Dat is eigenlijk de oproep van het initiatief na de verhuizing van de kantine van v.v. Etten naar het café in de vernieuwde Martinuskerk. “De mensen kunnen sjoelen, kaarten maken, kaarten, rummikuppen, knutselen, eigenlijk alles wat ze willen, nu nog een biljart”, zegt Jan Slutter als vrijwilliger.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde komende tijd nog dicht: 'Langere periode met regen nodig'

Het sluizencomplex in Eefde blijft nog tot in ieder geval dit weekend dicht. Vanwege de aanhoudende droogte kwam het waterpeil onder de ondergrens, die op 9,10 meter NAP ligt en werd scheepvaart verboden op het Twentekanaal.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.