gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners opgevangen na brand Winterswijk

e17c321d774a13e7196366ef068cb957

In een woning in de kern van Winterswijk is donderdagochtend een zeer grote brand uitgebroken. De brandweer is met meerdere voertuigen uitgerukt naar het smalle straatje om het vuur te bestrijden.

Jasper Hazelaar |
De uitslaande brand werd rond 08.45 uur gemeld in een woning aan het Steenhouwerspad. Het vuur was vanuit een achterliggende schuur overgeslagen naar het huis. De brandweer schaalde na aankomst op naar een zeer grote brand. Omdat het volgens de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) ging om ‘complexe bebouwing’ kwamen meerdere voertuigen ter plaatse, waaronder van de Duitse brandweer. De VNOG meldde later dat de brand is uitgebreid naar een naastgelegen woning en achterliggende schuren. Rond 10.45 uur had de brandweer het vuur onder controle, rond het middaguur werd het sein brand meester geven.

Er was ten tijde van de brand niemand aanwezig in de woning waar het vuur ontstond. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt bij de brand. Naar aanleiding van de brand hebben een aantal personen hun woning moeten verlaten. Volgens de VNOG zijn ongeveer twintig personen opgevangen in een sporthal in het dorp. De oorzaak van het vuur is niet meer te achterhalen.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met spaarpaal voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

PAASVUUR

Pasen valt acht dagen eerder, deadline voor Achterhoekse paasvuren twee maanden

Hoewel Pasen maar acht dagen eerder valt dan vorig jaar, moeten organisatoren hun paasvuren al twee maanden eerder dan vorig jaar aanvragen. ODA (Omgevingdienst Achterhoek) vraagt om uiterlijk 1 december een vergunning aan te vragen. ODA is verantwoordelijk voor de milieuvergunningen in de Achterhoekse gemeenten.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 09.45.48

Automobiliste verliest controle over voertuig en botst tegen boom in Braamt

Een automobiliste is vrijdagochtend met haar auto tegen een boom gebotst. De bestuurder is met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

Rechtbank

'Kussen, betasten en omhelzen', rijinstructeur hoort weer werkstraf eisen

Hij zou hen tijdens hun rijlessen hebben gezoend, gestreeld en hun billen hebben betast. Een 63-jarige man uit Didam wordt ervan verdacht als rijinstructeur twee vrouwen in 2020 en 2021 te hebben aangerand. Het gerechtshof in Arnhem boog zich donderdag over het hoger beroep.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.