gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners opgevangen na brand Winterswijk

e17c321d774a13e7196366ef068cb957

In een woning in de kern van Winterswijk is donderdagochtend een zeer grote brand uitgebroken. De brandweer is met meerdere voertuigen uitgerukt naar het smalle straatje om het vuur te bestrijden.

Jasper Hazelaar |
De uitslaande brand werd rond 08.45 uur gemeld in een woning aan het Steenhouwerspad. Het vuur was vanuit een achterliggende schuur overgeslagen naar het huis. De brandweer schaalde na aankomst op naar een zeer grote brand. Omdat het volgens de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) ging om ‘complexe bebouwing’ kwamen meerdere voertuigen ter plaatse, waaronder van de Duitse brandweer. De VNOG meldde later dat de brand is uitgebreid naar een naastgelegen woning en achterliggende schuren. Rond 10.45 uur had de brandweer het vuur onder controle, rond het middaguur werd het sein brand meester geven.

Er was ten tijde van de brand niemand aanwezig in de woning waar het vuur ontstond. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt bij de brand. Naar aanleiding van de brand hebben een aantal personen hun woning moeten verlaten. Volgens de VNOG zijn ongeveer twintig personen opgevangen in een sporthal in het dorp. De oorzaak van het vuur is niet meer te achterhalen.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees meer over:

|

Lees ook

HeinPieper0

Duitsland kijkt na de waterramp Ahrtal over de grens: hoe Rijn & IJssel ineens voorbeeld werd

De plek was goed gekozen: het Wasserbaulabor van de RWTH Aachen. Tussen modellen en proefopstellingen waarin waterstromen worden nagebootst, liet Noordrijn-Westfalen zien wat er vijf jaar na de verwoestende watersnoodramp op 14 juli 2021 in het Ahrtal in gang is gezet. De ramp voltrok zich gelijktijdig met eenzelfde gebeurtenis in Valkenburg toen de Geul de hevige regenval niet aankon en waar gelukkig geen dodelijke slachtoffers vielen.

Schermafbeelding 2026-07-09 163721

Auto en busje flink beschadigd bij botsing op Arnhemseweg in Beek

Bij een aanrijding op de Arnhemseweg in Beek zijn donderdagmiddag een auto en een busje flink beschadigd geraakt. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij.

weerdje

Doetinchem verlengt huur ’t Weerdje voor opvang Oekraïense vluchtelingen

De circa driehonderd Oekraïense vluchtelingen die momenteel in ’t Weerdje in Doetinchem verblijven, mogen daar langer blijven wonen. Het college heeft besloten de huurovereenkomst met een jaar te verlengen, tot 1 januari 2029.

Bord Lengel

Lengel vreest voor terugkeer trafohuisje, gemeente: 'Komt terug, maar pas in 2028 of 2029'

De dorpsraad van Lengel dacht dat alles in kannen en kruiken was. Het geliefde trafohuisje werd weggehaald, gerestaureerd en zou na de aanleg van de nieuwe woonwijk Lakermaat weer een plek krijgen. Toen bleek dat de gemeente geen geld voor de terugplaatsing heeft opgenomen in de Kadernota, trok Dorpsbelangen aan de bel. De gemeente probeert die zorgen nu weg te nemen.

Waterzuivering0

Warmtenet RWZI Etten technisch haalbaar, maar Oude IJsselstreek stelt besluit opnieuw uit

Een warmtenet met warmte uit de rioolwaterzuivering (RWZI) bij Etten is technisch haalbaar, maar de gemeente Oude IJsselstreek zet voorlopig geen volgende stap. Volgens het college zijn de aansluitkosten voor inwoners nog te hoog. Toch kan de gemeente niet aangeven welk bedrag dan wél acceptabel is.

Schermafbeelding 2026-07-09 120735

Gewonde man aangetroffen in Doetinchem, politie doet onderzoekt

Een man is woensdagavond gewond aangetroffen aan de Van Starkenborghstraat in Doetinchem. Het is niet bekend hoe de man daar gewond terecht is gekomen.