gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

209012e4d73ea0b6c818cb42b63d3d46

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten een 2-0 achterstand om te buigen naar een 2-3 overwinning. Invaller en jeugdspeler Kyano Kwint was het goudhaantje.

Tim Rondeel | Michiel Eberwijn |  | Aangepast op
Na een gezapig begin kwam de thuisploeg in de achtste minuut uit het niets op voorsprong door een doelpunt van Mert Erkan. Linksback Kaya Symons werd simpel uitgekapt en de rechtsbuiten, voormalig jeugdspeler van De Graafschap, kon de bal in de verre hoek achter doelman Ties Wieggers sturen. 1-0. De Graafschap moest in de achtervolging, maar de bezoekers wisten geen vuist te maken. Kansen werden er niet gecreëerd, ook al gaf TOP het initiatief aan de ploeg van Marinus Dijkhuizen.

In de 34e minuut werd de thuisploeg erg gevaarlijk, maar kon Othniël Raterink op tijd ingrijpen. Op slag van rust werd De Graafschap voor het eerst echt gevaarlijk. Een schot van Arjen van der Heide van net buiten de zestien kwam voor de voeten van Dimitrios Theodoridis, maar de Griek kon er net niet genoeg kracht achter zetten. Ruststand 1-0.
In de vijftigste minuut was de eerste kans van de tweede helft, maar een schot van Van der Heide belandde in het zijnet. De Graafschap kwam vijf minuten later nog verder in de problemen door een werelddoelpunt van Erkan. De aanvaller van Oss nam een afvallende bal op de volley en schoot zijn tweede van de wedstrijd binnen.

Uit het niets kwamen de Doetinchemmers in de 63e minuut weer terug in de wedstrijd. Een inzet van Van der Heide werd door Xander Lambrix achter zijn eigen doelman geschoten. De Graafschap bleef door wisselen en pakte meer en meer de overhand. In de 81e minuut kwam De Graafschap eindelijk op gelijke hoogte. Raterink schoot een voorzet van de ingevallen Levi Schoppema richting doel en via een been van aanvoerder Reuven Niemeijer rolde de bal tergend langzaam in de verre hoek. 2-2.

Slechts enkele minuten later draaiden de bezoekers het helemaal om. Jeugdspeler Kyano Kwint kreeg de bal aangespeeld en haalde verwoestend uit. De goal zorgde voor ontlading bij selectie, staf en het sfeervolle uitvak. In de slotfase kwam De Graafschap nog goed weg. Een bal van Oss belandde op de lat en de rebound verwerkte Rowan Besselink bijna in zijn eigen doel.

Door de overwinning gaan de Doetinchemmers de winterstop in als nummer drie van de eerste divisie. Na de jaarwisseling mogen de Superboeren op zondag 11 januari weer aantreden. Op de eigen Vijverberg komt FC Den Bosch dan op bezoek om 14.30 uur.

Lees meer over:

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.