gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Internationale BBQ-wedstrijd keert terug in Rha

abf96da9b757ca4f236d1a0a0070fbfb

De Internationale BBQ-wedstrijd van de Amerikaanse Steak Cookoff Association (SCA) keert op 15 april terug bij de Bronckhorster Brewing Company in Rha. In november 2022 werd de eerste editie van de internationale wedstrijd gehouden in de Achterhoek, tot grote tevredenheid van de organisatie.

Tim Rondeel |
"We zijn gastvrij ontvangen en de locatie is gewoon top", aldus organisator Harald Poelstra. "Twee weken geleden kwamen we weer samen voor de evaluatie van vorige jaar. Dit was zonder de mensen van de brouwerij. Toen we hun benadereden waren ze gelijk enthousiast." Net als bij de vorige editie is er dit jaar ook weer een markt met allerlei BBQ-bedrijven. Hoe de hele invulling van het weekend eruit gaat zien is nog niet bekend: "Het is nog heel vers en het een en ander moet nog duidelijk worden."

Vorig jaar deden er elf teams mee en kwam de inschrijving nog wat langzaam opgang, dat is nu wel anders. "Het gaat veel sneller dan de vorige keer", schets Poelstra. "De teams zien dat het nu weer in Rha is en kennen de locatie, dus zijn er nu snel bij." Het terrein van de Bronckhorster viel bij de deelnemers erg in de smaak. "Ondanks de vele kilometers voor sommige deelnemers vond iedereen de locatie en organisatie top, vooral de lekkere biertjes vielen in de smaak."

Bronckhorst ronde
De wedstrijd bestaat uit meerdere onderdelen. Dit jaar is er ook een speciale ronde gekoppeld aan de locatie. "Er moet een BBQ-gerecht gemaakt worden met een Bronckhorster biertje", legt de organisator uit. "Welke ze gebruiken maakt niet uit en het mag warm of koud zijn."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

|

Lees ook

Tante Rikie3

Zwarte Cross brengt eerbetoon aan Tante Rikie met slogan voor 2027

De Zwarte Cross heeft maandagmiddag de slogan voor de editie van 2027 bekendgemaakt. Met ‘Rikie Forever!’ brengt de organisatie een eerbetoon aan Tante Rikie, de festivaldirectrice in ruste.

HybridAchterhoek (13)

Honderden atleten gaan tijdens Hybrid Achterhoek tot het uiterste

Meer dan driehonderd atleten gingen zaterdag tot het gaatje in de SSP-hal in Ulft. Tijdens de Hybrid Achterhoek combineren de deelnemers hardlopen met verschillende kracht- en conditieoefeningen. Organisator Bram de Vries krijgt energie van al die fanatiekelingen.

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 13.28.33

CBR ziet geen reden voor theorie-examens in de Achterhoek ondanks beoogde verhuizing

Hoewel het CBR een nieuwe locatie voor praktijkexamens in Doetinchem lijkt te hebben gevonden, is er nog altijd geen mogelijkheid voor Achterhoekers om in de regio hun theorie-examen af te leggen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) ziet geen aanleiding om daar verandering in te brengen.