gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Internationale BBQ-wedstrijd keert terug in Rha

abf96da9b757ca4f236d1a0a0070fbfb

De Internationale BBQ-wedstrijd van de Amerikaanse Steak Cookoff Association (SCA) keert op 15 april terug bij de Bronckhorster Brewing Company in Rha. In november 2022 werd de eerste editie van de internationale wedstrijd gehouden in de Achterhoek, tot grote tevredenheid van de organisatie.

Tim Rondeel |
"We zijn gastvrij ontvangen en de locatie is gewoon top", aldus organisator Harald Poelstra. "Twee weken geleden kwamen we weer samen voor de evaluatie van vorige jaar. Dit was zonder de mensen van de brouwerij. Toen we hun benadereden waren ze gelijk enthousiast." Net als bij de vorige editie is er dit jaar ook weer een markt met allerlei BBQ-bedrijven. Hoe de hele invulling van het weekend eruit gaat zien is nog niet bekend: "Het is nog heel vers en het een en ander moet nog duidelijk worden."

Vorig jaar deden er elf teams mee en kwam de inschrijving nog wat langzaam opgang, dat is nu wel anders. "Het gaat veel sneller dan de vorige keer", schets Poelstra. "De teams zien dat het nu weer in Rha is en kennen de locatie, dus zijn er nu snel bij." Het terrein van de Bronckhorster viel bij de deelnemers erg in de smaak. "Ondanks de vele kilometers voor sommige deelnemers vond iedereen de locatie en organisatie top, vooral de lekkere biertjes vielen in de smaak."

Bronckhorst ronde
De wedstrijd bestaat uit meerdere onderdelen. Dit jaar is er ook een speciale ronde gekoppeld aan de locatie. "Er moet een BBQ-gerecht gemaakt worden met een Bronckhorster biertje", legt de organisator uit. "Welke ze gebruiken maakt niet uit en het mag warm of koud zijn."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

|

Lees ook

Waterstofbus-Arriva

Streekvervoer in de Achterhoek dreigt weer stil te liggen door stakingen

Vakbonden FNV en CNV hebben nieuwe stakingen aangekondigd voor het streekvervoer in de Achterhoek. Werkgevers hebben tot woensdag 7 oktober om akkoord te gaan met de eisen van beide bonden, anders volgen er acties.

WhatsApp Image 2026-10-01 at 13.48.27

Ruit stadhuis Doetinchem ingeslagen, man kort daarna opgepakt

Een man heeft donderdagmiddag een ruit van het stadhuis van de gemeente Doetinchem ingeslagen. De man, volgens de politie een bekende, werd kort daarna aangehouden.

EKVeldrijden0

'Achterhoekse aanpak' leidt tot bouw iconische trap in Zeddam voor EK Veldrijden

Nog iets meer dan een maand en dan komt het EK veldrijden naar de Achterhoek. In het weekend van 7 en 8 november draait alles in Zeddam en omgeving om het wielerevenement. De laatste werkzaamheden aan het parcours zijn nog in volle gang, maar de eerste voorbereidingen begonnen al jaren geleden.

EMEU20

Europese mbo-docenten bouwen in Ulft aan nieuwe uitwisselingen: ‘Daar doe je het voor’

Als het aan het Graafschap College en andere mbo-scholen uit heel Europa ligt, gaan meer studenten tijdens hun opleiding internationale ervaring opdoen. Om daarvoor nieuwe, korte internationale programma’s te ontwikkelen, kwamen docenten uit 25 Europese landen deze week samen tijdens de EMEU-bijeenkomst bij het CIVON in Ulft.

TankElten

Duitse brandstofkorting gaat in: tanken over de grens aantrekkelijker

Voor de Achterhoeker is tanken over de grens weer een stuk aantrekkelijker. Duitsland verlaagt de energiebelasting op benzine en diesel met 14 cent per liter. Inclusief btw komt de belastingverlaging neer op ongeveer 17 cent per liter. De maatregel geldt tot het einde van het jaar.

WhatsApp Image 2026-09-30 at 20.41.06

Bermbrand ontstaan door vuurwerk in Zeddam

In een berm aan de Holthuizerstraat in Zeddam heeft woensdagavond een brandje gewoed. De brand is volgens ooggetuigen ontstaan doordat er vuurwerk in de berm is afgestoken.