gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inflatie en zon trekken vakantiegangers naar de Achterhoek

b620b1cc62d8b689bb6ec4cc2546b3a0.jpg

De zomervakantie is op veel plekken begonnen en dat betekent dat mensen de caravan of de tent pakken en gaan kamperen. Onder meer door het mooie weer en de inflatie beginnen de boekingen op campings en hotels in de Achterhoek binnen te stromen, zo ook in Ruurlo.

Nick Hermsen | Serena Speet |
"Voor ons komt er een fantastische zomer aan", vertelt campinghouder Jan van Kuijk van camping Tamaring. "Het weer is al goed en we hopen dat het nog een beetje beter wordt en dan zouden de boekingen eigenlijk binnen moeten blijven komen. Als dat lukt gaat het hier helemaal goedkomen. De campinghouder verwacht, net als stichting Achterhoek Toerisme, een succesvol hoogseizoen voor de Achterhoek. Of die verwachting uitkomt heeft alles te maken met het weer. "Wij klagen niet en hebben echt wel een goed jaar, het voorseizoen heeft veel goeds gedaan", aldus Van Kuijk. "Of dat in het hoogseizoen ook zo gaat worden kan ik nu nog niet zeggen." Ook Heleen Faber van Achterhoek Toerisme houdt een slag om de arm. "We zien dat er heel veel last-minute boekingen komen, dat kan nog wel roet in het eten gooien", legt ze uit. "Als het weer tegenzit dan kunnen de overnachtingen tegenvallen."

Het voorseizoen was in ieder geval een groot succes. Omdat de zon flink ging schijnen in juni besloten veel Nederlanders hun vakantie in eigen land door te brengen. "Mensen zeggen 'hey het is eigenlijk wel heel lekker weer, moet ik wel naar het buitenland? Of kan ik gewoon lekker in Nederland blijven?'", aldus Faber. Dat mensen massaal voor Nederland kozen zag ook de Ruurlose campinghouder. "Net na Hemelvaart dachten we nog 'wat gaat dat worden in juni?', toen waren er nog niet heel veel boekingen", vertelt Van Kuijk. "Maar binnen drie, vier dagen liep alles vol. Dat was ongekend."

Inflatie speelt ook een rol
Naast het mooie weer denkt Faber dat de inflatie ook een bijdrage levert aan het aantal vakantiegangers dat naar de Achterhoek komt. "Je ziet dat veel mensen de dure vliegvakantie even laten schieten omdat ze het niet kunnen betalen", aldus Faber. "Een regio als de Achterhoek kan daarvan profiteren omdat wij wat dichterbij zijn. Dus we verwachten dat dat voor onze regio goed uitpakt."

'Hier kun je echt genieten'
Van Kuijk verruilde zelf Noord-Brabant voor de Achterhoek en ziet ieder jaar toeristen die naar de regio komen om te genieten van de omgeving. "De Achterhoek is echt uniek, mensen kennen het vaak niet en als ze hier dan komen denken ze 'wow!'", aldus de campinghouder. "Dit is echt nog ongerepte natuur en daar kun je echt genieten. Het is hier druk, maar niet zó druk. Het is hier echt mooi, een authentiek stukje Nederland."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-21 at 21.43.22.jpeg

Nieuwe wethouders Oude IJsselstreek: gemiddelde leeftijd college flink omlaag

Oude IJsselstreek heeft als eerste Achterhoekse gemeente een nieuw college geïnstalleerd. Lokaal Belang, PvdAGroenLinks, CDA en VVD zijn eruit, met deze vijf wethouders gaan ze het de komende vier jaar doen. Waar de eerste twee partijen drie oudgedienden inzetten, komen de VVD en het CDA met twee jonge nog onervaren wethouders. De gemiddelde leeftijd van het college gaat hiermee van ongeveer 59 naar 49 jaar.

FietsBingo40.jpg

Bingo en opfriscursus: aandacht voor fietsveiligheid in Doetinchem

De Nationale Doortrapdagen zijn woensdag afgetrapt bij de Verse Kers in Wehl. Dit gebeurde met een fietsbingo door Doetinchem gericht op senioren. Deelnemers kunnen de komende tijd langs verschillende ondernemingen om stickers te halen, met als belangrijkste doel: ouderen die zo lang mogelijk veilig blijven fietsen. En natuurlijk om bingo te krijgen. 

burgemeester Staprlkamp.jpg

Kunstproject: Poëziemachine brengt Bocholt en Aalten dichterlijk dichter bij elkaar

Lyriek aan beide kanten van de grens: met de Poëziemachine komen Bocholt en Aalten op dichterlijke wijze dichter bij elkaar. In totaal zijn 23 teksten geselecteerd uit zo’n 50 inzendingen, met bijdragen van onder anderen de burgemeesters Christian Mangen en Anton Stapelkamp.

Vlaggenlijn Wehl+Wandelen.jpg

Wehlse vlaggetjes wapperen voor wandelaars én hartveiligheid

De wandelvierdaagse in Wehl is in volle gang. Beweging en gezelligheid staan centraal, ook voor inwoners, die met karakteristieke geel-blauwe vlaggenlijnen de wandelaars feestelijk onthalen. Een initiatief van Martin Bouwmeester, die zich hard maakt voor meer AED’s in de regio. De opbrengst gaat naar onderhoud van deze apparaten.

BAL.png

Amateurclubs in juni voor rechter tegen weekendvoetbal

De strijd die een groep amateurclubs vechten tegen de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB, komt 23 juni voor de rechter. In het zogeheten weekendvoetbal dat na de zomer moet gelden, zullen clubs die nu nog of op zaterdag of op zondag spelen, worden samengevoegd.

Marije0.png

Montferlandse wethouder Eleveld wil lijsttrekker PRO Gelderland worden

Marije Eleveld, op dit moment nog onafhankelijk wethouder in de gemeente Montferland, doet een gooi naar het lijsttrekkerschap in de provinciale staten van Gelderland. Waar de move voor buitenstaanders verrassend is, is dat voor Eleveld niet het geval. Hiermee lijkt wel duidelijk dat ze er niet nog een periode als wethouder van Montferland aan vastknoopt.