gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inflatie en zon trekken vakantiegangers naar de Achterhoek

b620b1cc62d8b689bb6ec4cc2546b3a0.jpg

De zomervakantie is op veel plekken begonnen en dat betekent dat mensen de caravan of de tent pakken en gaan kamperen. Onder meer door het mooie weer en de inflatie beginnen de boekingen op campings en hotels in de Achterhoek binnen te stromen, zo ook in Ruurlo.

Nick Hermsen | Serena Speet |
"Voor ons komt er een fantastische zomer aan", vertelt campinghouder Jan van Kuijk van camping Tamaring. "Het weer is al goed en we hopen dat het nog een beetje beter wordt en dan zouden de boekingen eigenlijk binnen moeten blijven komen. Als dat lukt gaat het hier helemaal goedkomen. De campinghouder verwacht, net als stichting Achterhoek Toerisme, een succesvol hoogseizoen voor de Achterhoek. Of die verwachting uitkomt heeft alles te maken met het weer. "Wij klagen niet en hebben echt wel een goed jaar, het voorseizoen heeft veel goeds gedaan", aldus Van Kuijk. "Of dat in het hoogseizoen ook zo gaat worden kan ik nu nog niet zeggen." Ook Heleen Faber van Achterhoek Toerisme houdt een slag om de arm. "We zien dat er heel veel last-minute boekingen komen, dat kan nog wel roet in het eten gooien", legt ze uit. "Als het weer tegenzit dan kunnen de overnachtingen tegenvallen."

Het voorseizoen was in ieder geval een groot succes. Omdat de zon flink ging schijnen in juni besloten veel Nederlanders hun vakantie in eigen land door te brengen. "Mensen zeggen 'hey het is eigenlijk wel heel lekker weer, moet ik wel naar het buitenland? Of kan ik gewoon lekker in Nederland blijven?'", aldus Faber. Dat mensen massaal voor Nederland kozen zag ook de Ruurlose campinghouder. "Net na Hemelvaart dachten we nog 'wat gaat dat worden in juni?', toen waren er nog niet heel veel boekingen", vertelt Van Kuijk. "Maar binnen drie, vier dagen liep alles vol. Dat was ongekend."

Inflatie speelt ook een rol
Naast het mooie weer denkt Faber dat de inflatie ook een bijdrage levert aan het aantal vakantiegangers dat naar de Achterhoek komt. "Je ziet dat veel mensen de dure vliegvakantie even laten schieten omdat ze het niet kunnen betalen", aldus Faber. "Een regio als de Achterhoek kan daarvan profiteren omdat wij wat dichterbij zijn. Dus we verwachten dat dat voor onze regio goed uitpakt."

'Hier kun je echt genieten'
Van Kuijk verruilde zelf Noord-Brabant voor de Achterhoek en ziet ieder jaar toeristen die naar de regio komen om te genieten van de omgeving. "De Achterhoek is echt uniek, mensen kennen het vaak niet en als ze hier dan komen denken ze 'wow!'", aldus de campinghouder. "Dit is echt nog ongerepte natuur en daar kun je echt genieten. Het is hier druk, maar niet zó druk. Het is hier echt mooi, een authentiek stukje Nederland."

Foto: REGIO8

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.