Ulft, Nederland
Terug

Inflatie en zon trekken vakantiegangers naar de Achterhoek

b620b1cc62d8b689bb6ec4cc2546b3a0.jpg

De zomervakantie is op veel plekken begonnen en dat betekent dat mensen de caravan of de tent pakken en gaan kamperen. Onder meer door het mooie weer en de inflatie beginnen de boekingen op campings en hotels in de Achterhoek binnen te stromen, zo ook in Ruurlo.

Nick Hermsen | Serena Speet |
"Voor ons komt er een fantastische zomer aan", vertelt campinghouder Jan van Kuijk van camping Tamaring. "Het weer is al goed en we hopen dat het nog een beetje beter wordt en dan zouden de boekingen eigenlijk binnen moeten blijven komen. Als dat lukt gaat het hier helemaal goedkomen. De campinghouder verwacht, net als stichting Achterhoek Toerisme, een succesvol hoogseizoen voor de Achterhoek. Of die verwachting uitkomt heeft alles te maken met het weer. "Wij klagen niet en hebben echt wel een goed jaar, het voorseizoen heeft veel goeds gedaan", aldus Van Kuijk. "Of dat in het hoogseizoen ook zo gaat worden kan ik nu nog niet zeggen." Ook Heleen Faber van Achterhoek Toerisme houdt een slag om de arm. "We zien dat er heel veel last-minute boekingen komen, dat kan nog wel roet in het eten gooien", legt ze uit. "Als het weer tegenzit dan kunnen de overnachtingen tegenvallen."

Het voorseizoen was in ieder geval een groot succes. Omdat de zon flink ging schijnen in juni besloten veel Nederlanders hun vakantie in eigen land door te brengen. "Mensen zeggen 'hey het is eigenlijk wel heel lekker weer, moet ik wel naar het buitenland? Of kan ik gewoon lekker in Nederland blijven?'", aldus Faber. Dat mensen massaal voor Nederland kozen zag ook de Ruurlose campinghouder. "Net na Hemelvaart dachten we nog 'wat gaat dat worden in juni?', toen waren er nog niet heel veel boekingen", vertelt Van Kuijk. "Maar binnen drie, vier dagen liep alles vol. Dat was ongekend."

Inflatie speelt ook een rol
Naast het mooie weer denkt Faber dat de inflatie ook een bijdrage levert aan het aantal vakantiegangers dat naar de Achterhoek komt. "Je ziet dat veel mensen de dure vliegvakantie even laten schieten omdat ze het niet kunnen betalen", aldus Faber. "Een regio als de Achterhoek kan daarvan profiteren omdat wij wat dichterbij zijn. Dus we verwachten dat dat voor onze regio goed uitpakt."

'Hier kun je echt genieten'
Van Kuijk verruilde zelf Noord-Brabant voor de Achterhoek en ziet ieder jaar toeristen die naar de regio komen om te genieten van de omgeving. "De Achterhoek is echt uniek, mensen kennen het vaak niet en als ze hier dan komen denken ze 'wow!'", aldus de campinghouder. "Dit is echt nog ongerepte natuur en daar kun je echt genieten. Het is hier druk, maar niet zó druk. Het is hier echt mooi, een authentiek stukje Nederland."

Foto: REGIO8

Lees ook

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Onderzoek in woning Krokusstraat nu afgerond, bewoner zit nog vast

Het onderzoek in een woning in de Krokusstraat in ’s-Heerenberg is afgerond. De politie heeft laten weten dat er wapens en andere materialen in beslag zijn genomen, en dat deze verder worden onderzocht. De verdachte, de 49-jarige bewoner, zit nog vast.

WhatsApp Image 2026-02-03 at 15.51.36.jpeg

De Graafschap krijgt boete en speelt tegen Jong PSV zonder uitpubliek

De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft De Graafschap een geldboete opgelegd van 5.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk, en één uitduel zonder publiek voor het afsteken van vuurwerk rondom bekerwedstrijd tegen G.V.V.V. Hierdoor speelt de club de uitwedstrijd tegen Jong PSV (op vrijdag 13 februari) zonder eigen supporters.

Wielrenshirts20.jpg

Vordense wielershirt-verzamelaar deelt zijn passie met voorbijgangers: 'Ik heb zo'n 600 shirts'

Lance Armstrong, Fabian Cancellara, maar ook lokale helden zoals Annemiek van Vleuten en Koen Bouwman. Tientallen wielershirts pronken de komende weken in de etalage van het voormalige VVV-pand in de Dorpsstraat in Vorden. Tenues van olympisch kampioenen en Achterhoekse iconen zijn door de fervente verzamelaar Peter Nijenhuis uit Vorden uitgestald, zodat hij zijn passie kan delen met het publiek.

brandborculo3.jpg

Make-upspiegel veroorzaakt bijna 'nachtmerrie' in Borculo

Vrijdag 31 januari ontving de Brandweer Borculo een bericht van een ‘geëmotioneerde’ inwoner van haar verzorgingsgebied. Bij thuiskomst had ze een brandlucht geroken en na onderzoek ontdekte ze dat de bank brandplekken had.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Rust nog altijd niet terug in de Krokusstraat in 's-Heerenberg

Na een aanhouding op zondag en grootschalig onderzoek op maandag waarbij bewoners hun huis moesten verlaten is de rust nog niet wedergekeerd in de Krokusstraat in ‘s-Heerenberg. De politie zet het onderzoek vandaag voort in de straat en zegt dat het de verwachting is dat het vandaag ter plaatse wordt afgerond, maar kan nieuwe ontruimingen niet uitsluiten.

Nolan&NilsGraafschap.jpg

De Graafschap huurt versterking voor spitsenpositie en rechtsback

De Graafschap heeft twee nieuwe spelers weten te strikken. De 20-jarige aanvaller Nils Eggens komt op huurbasis over van FC Groningen en heeft getekend tot het einde van het seizoen. De 21-jarige verdediger Nolan Martens komt ook op huurbasis over van Excelsior Rotterdam en tekent ook tot het einde van het seizoen.