gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inbraak en vernielingen in voormalig gemeentehuis Didam

c8fa4ac607641e8f84422c07b2dfc12a.jpg

In het oude gemeentehuis in Didam is dinsdagmiddag ingebroken en zijn er vernielingen aangericht. De gemeente Montferland heeft extra beveiliging ingeschakeld voor de locatie.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De gemeente laat weten dat zowel in het oude als voorste gedeelte van het voormalige gemeentehuis in Didam aan de Raadhuisstraat personen zijn binnengeslopen en daar vernielingen hebben gepleegd. Montferland laat weten dat er aangifte is gedaan en roepen mogelijke getuigen op om zich te melden bij de politie: ‘We nemen deze situatie zeer serieus en werken samen met politie en beveiliging om herhaling te voorkomen.’

Op de locatie was door Montferland al eerder beveiliging ingezet. Naar aanleiding van de inbraak is de inzet nu opgeschaald. ‘Eerder was er al hangjeugd gesignaleerd bij de oude bibliotheek; nadat deze jongeren daar zijn weggestuurd, heeft vervolgens een incident plaatsgevonden bij het oude gemeentehuis’, zo laat Montferland weten. ‘We willen voorkomen dat dit opnieuw gebeurt en hebben daarom voor beveiliging gekozen.’

Geen azc-locatie
De locatie van het oude gemeentehuis in Didam gaat onder inwoners rond als mogelijk azc-locatie. Volgens de gemeente staat de maatregel los van deze suggesties: ‘Het oude gemeentehuis wordt niet als asielzoekerscentrum locatie aangewezen; daar is dus geen link mee.’

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.