gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

In haar eerste raadsvergadering voedt Fellinger de Montferlandse raad op

5723eca07524803f0428807ba389db7c

Iemand zonder politieke ervaring benoemen tot burgemeester van Montferland; het lijkt een bijzondere stap. Zeker als je kijkt naar de reputatie van de Montferlandse gemeenteraad, waar nog wel eens een akkefietje voorkomt. Zie die raadsleden als politieke nieuwkomer maar eens onder de duim te houden. Toch laat de kersverse burgemeester Anne-Marie Fellinger tijdens haar allereerste vergadering meteen zien dat ze dat prima kan. Ze zit er strak op en houdt alles en iedereen, streng maar vriendelijk, binnen de lijntjes.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Dat alles in de vergadering via de voorzitter moet lopen, hebben de raadsleden geweten. Zo’n vijftien keer greep Fellinger in als een raadslid zich rechtstreeks tot een collega richtte tijdens een betoog. “Via de voorzitter”, klonk het telkens weer. Dat de raadsleden daar even aan moesten wennen, bleek onder meer toen Els Rutting (PvdA) onderbroken werd. Ze keek Fellinger verontwaardigd aan. “Kts’ieuw”, zei ze, terwijl ze een zweepbeweging nadeed.

Ja, de oud-officier van justitie houdt de raad kort, als een soort vriendelijke politieagent. Zonder dat het irritant wordt. Dat de raadsleden het eigenlijk wel konden waarderen, bleek al snel. Op een gegeven moment werd het een spelletje. “Chiel, dat heb je goed gedaan… Voorzitter”, grapte John Teunissen (EenMontferland) na een motie van Chiel Polman (CDA). “Zie je? We leren het wel”, vulde Dini Burgers (PvdA) even later aan.

Maar Fellingers opvoeding stopt niet bij de raad. Ook het college moet eraan geloven. Al waren de wethouders al een beetje gewaarschuwd. Zowel Jeanette Derksen als Ingrid Wolsing ging in de fout en kreeg een vriendelijk doch streng tikje op de vingers. Toen Freddy van Dijken (D66) in zijn reactie bijna rechtstreeks tot Wolsing sprak, kon hij zich nog nét op tijd herstellen: “Mevrouw Wol… uhm… via de voorzitter.” Dat was op het nippertje. Fellinger zat de hele vergadering met haar vinger bij de knop van de microfoon, klaar om in te grijpen.

Behalve dat ze streng was op het spreken via de voorzitter, maakte ze ook duidelijke afspraken over de spreektijd. Dat had voormalig burgemeester Peter de Baat ook ooit geprobeerd, maar hij handhaafde het niet. Fellinger wel. Stemverklaringen mochten precies één minuut en vijftien seconden duren. Verrassend of niet maar iedereen hield zich eraan. Het kan dus. Zelfs in Montferland.

Lees ook

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.