gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

HV & CV Quick volgende bekerhorde voor De Graafschap

e1f0d20379b97fad097fdcbe31aadde0

HV & CV Quick uit Den Haag is de volgende horde in het bekeravontuur van De Graafschap. In de tweede ronde van de KNVB Beker wacht dinsdagavond een ontmoeting met de nummer twaalf van de derde divisie, een wedstrijd die trainer Adrie Poldervaart serieus opvat.

Remco Geurts |
“Als we winnen, zitten we bij de laatste zestien”, zegt Poldervaart over de motivatie voor zijn spelersgroep. “En het levert financieel zeer veel op voor de club. Zeker in deze tijd is dat hartstikke gunstig, dus we beleven dat uitermate geconcentreerd en als zeer belangrijk.” De derdedivisionist is voor het merendeel van de spelers wel een onbekende tegenstander. “Ik had er nog niet van gehoord, ik weet alleen dat het een ploegje is op kunstgras”, aldus middenvelder Philip Brittijn. “Volgens mij kunnen ze wel leuk voetballen, dus we gaan het zien.”

Poldervaart, die zelf een verleden heeft als trainer in het amateurvoetbal, heeft zich beter ingelezen. “Een jonge ploeg, waar spelers als Tyrese Asante (ADO Den Haag, red.) doorbreken. Het is een hele mooie vereniging.” Dat bekerverrassingen geen zeldzaamheid zijn bleek afgelopen weekend in de Engelse FA Cup. Wrexham versloeg het veel hoger geklasseerde Coventry City, Poldervaart gebruikte de uitslag als waarschuwing voor zijn team: “Dus we pakken het serieus aan.”

Gelukkige loting
In voorgaande jaren werd De Graafschap regelmatig in de eerste rondes uitgeschakeld. Dit seizoen werd in de vorige ronde met Rijnsburgse Boys (1-3 winst, red.) ook al een amateurclub geklopt door de Doetinchemmers. “Amateurclubs zijn misschien wat minder leuk dan als je een Ajax of een Feyenoord loot”, zegt Brittijn. “Maar hopelijk, als we dinsdagavond winnen, kunnen we een mooie tegenstander loten. Dat blijft wel leuk.”

Foto: REGIO8

Lees ook

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.