gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoveniers weken druk voor drie dagen tuinbeurs in Ulft

837411e2ea7b0619d7495a06488603de.jpg

Al twee weken zijn meerdere hoveniers druk aan het werk in de SSP-hal in Ulft om hun mooiste tuin te realiseren voor de tuinbeurs dit weekend. Een flinke investering voor een beurs van slechts drie dagen. Is het al die moeite wel waard?

Bart Sollman | Remco Geurts |  | Aangepast op
“Het kost inderdaad best wel wat tijd, een tuin tekenen en vervolgens realiseren in de hal. Maar daar maken we tijd voor”, zegt hovenier Sjoerd de Jong. Hij is samen met zijn werknemers al bijna anderhalve week bezig met het aanleggen van de showtuin. “Het is een investering waarvan je niet weet op welke termijn je hem terugverdient. Soms schrijf je tien mensen op, soms komt iemand pas over twee jaar. Het draait vooral om de naamsbekendheid”, aldus de Silvoldse tuinman.

De meeste hoveniers zitten tot hun oren in het werk, toch nemen ze de moeite om op de beurs te staan. De Jong: “Je wil wel relevant blijven in het rijtje regionale tuinmannen, maar we zijn inderdaad ook al druk met onze eigen werkzaamheden.” Organisator Maurits Heebink, zelf hovenier, is trots. Ondanks dat de hoveniers genoeg werk hebben, is een dergelijke beurs volgens Heebink nog wel nodig: “Het is altijd belangrijk om de mensen betrokken te houden bij tuinen, voor veel mensen is het ook een dagje uit. Ze kunnen hier veel inspiratie opdoen.”

Eerste keer in Ulft
Hoewel het de zesde keer is dat Heebink de tuinbeurs organiseert, is het voor het eerst dat het evenement Ulft aandoet. Eerder werd de beurs georganiseerd in een pand Doetinchem, waar nu de tuinmeubeloutlet zit. "De vorige locatie was dit weekend helaas al verhuurd, maar dit is ook een hele fijne plek. We werken goed samen met de DRU en ze helpen ons waar nodig", zegt de organisator.

In de groene container?
Na dit weekend wordt de evenementenhal weer leeggemaakt. “Ik hoop eigenlijk dat we alle zware en grote dingen verkopen, dat scheelt ons weer een hoop sjouwen.”, zegt standhouder Petra Weijers. Volgens organisator Heebink is bijna alles dan ook te koop, zo ook de overkapping in zijn eigen showtuin: “Het gaat al goed met de verkoop. De grootste overkapping van de hal is al verkocht, en dat voor er nog maar één bezoeker binnen is geweest.”

Nog even aanpoten
Het is voor veel standhouders nog wel even aanpoten om alles op tijd af te krijgen. “Gelukkig kunnen we hier ook in de avond doorgaan, we gaan woensdagavond en donderdagavond nog even alles op alles zetten om een zo mooi mogelijke tuin neer te zetten”, aldus Weijers.

'Wedstrijdelementje'
“Er zit natuurlijk onderling ook een klein wedstrijdelementje in, wie de mooiste tuin heeft”, zegt Heebink. Een keuze daarin maken wil hij echter niet: “Als ik dat ga doen, krijg ik weer scheve gezichten. Ik heb zelf

Lees ook

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.