gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Horecakoppel neemt Hendrixen in centrum Doetinchem over

97836f0933443c715f3fe468ee4f6711.jpg

Het echtpaar Aron Wallis en Helen Wallis-Karnebeek neemt café Hendrixen in de binnenstad van Doetinchem over. De oude stijl van het grand-café aan de Grutstraat wordt in ere hersteld als de deuren in het voorjaar opengaan.

Jasper Hazelaar |
“We hebben het gevoel dat dit echt een concept is dat bij ons past”, zegt Aron trots. “De warme en open uitstraling, het facet van een stuk café in combinatie met een mooi diner. Het totaalplaatje past heel erg bij ons.” Het idee ontstond toen het echtpaar in gesprek kwam met Walter Hendrixen, de pandeigenaar en voormalig uitbater. Dat gebeurde vlak nadat het echtpaar was vertrokken bij café Vanouds. “Waar deuren dichtgaan, slaan andere deuren weer open”, zegt Aron. “In het gesprek met Walter hebben we elkaar echt gevonden en het vertrouwen gekregen, het wordt ons echt gegund. Toen ging het heel snel.”

Het echtpaar huurt het pand van de familie Hendrixen. De stijl en aankleding van het grandcafe gaat volgens Aron niet veel veranderen. “Wij zullen het oude concept eigenlijk in volle glorie terugbrengen, maar wel met ons eigen justje”, aldus de nieuwe uitbater. “We gaan voor een Hendrixen 2.0, de sfeer en de beleving is vergelijkbaar, maar wel met een eigen draai in de keuken. Én met een nieuw team.

Echtpaar voor, echtpaar achter
Aron en Helen hopen begin mei de deuren te kunnen openen. Het personeelsbestand bestaat inmiddels uit vier personen. Aron en Helen zelf en een ander echtpaar dat de verantwoordelijkheid over de keuken draagt. Daarnaast wordt naarstig gezocht naar nieuw personeel. Op welke datum de zaak opent? “Het wordt in het voorjaar”, zegt Aron. “Maar we willen nog nergens op worden vastgespijkerd.”

Foto: Aron Wallis

Lees ook

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.