gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoogwater zorgt voor veel bekijks bij de IJssel in Bronkhorst

7c278cb13eb44e0625d2582ae7501c06.jpg

Door de vele regenval van de afgelopen tijd is de IJssel ver buiten haar oevers getreden. Het hoge water zorgt voor de nodige hoogwatertoeristen aan de kade in Bronkhorst.

Tim Rondeel | Nick Hermsen | Lotte groot Wassink |
“Het is altijd een machtig gezicht”, laat een van de toeschouwers van het natuurspektakel weten. “Omdat je hier normaal heel goed kunt fietsen. Dat het water nu veel hoger staat, is een pracht gezicht en het water leeft altijd.” Annie Wonnink uit Brummen komt vaak bij de oevers van de IJssel, maar toch blijft het hoge water haar verbazen: “Het is elke keer weer verschillend, het is geweldig.”

Door het hoge water is de pont tussen Bronkhorst en Brummen uit de vaart gehaald, terwijl iets verderop de pont tussen Olburgen en Dieren nog wel gaat. “Normaal als we met het pontje gaan zijn we met vijf minuten hier”, geeft Annie aan. Wanneer de pont wel weer verwacht te gaan varen is niet bekend.

Toekomst van de pont
De veerpont die over de IJssel vaart tussen Bronkhorst en Brummen staat te koop. Omwonenden en ook toeristen hopen van harte dat de veerboot, onder andere vanwege de verbinding met de overkant van het water, blijft bestaan. “Het houdt het toerisme in stand”, geeft de Brummense aan. “Dus echt jammer als het helemaal zou verdwijnen.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.