gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoogwater zorgt voor veel bekijks bij de IJssel in Bronkhorst

7c278cb13eb44e0625d2582ae7501c06

Door de vele regenval van de afgelopen tijd is de IJssel ver buiten haar oevers getreden. Het hoge water zorgt voor de nodige hoogwatertoeristen aan de kade in Bronkhorst.

Tim Rondeel | Nick Hermsen | Lotte groot Wassink |
“Het is altijd een machtig gezicht”, laat een van de toeschouwers van het natuurspektakel weten. “Omdat je hier normaal heel goed kunt fietsen. Dat het water nu veel hoger staat, is een pracht gezicht en het water leeft altijd.” Annie Wonnink uit Brummen komt vaak bij de oevers van de IJssel, maar toch blijft het hoge water haar verbazen: “Het is elke keer weer verschillend, het is geweldig.”

Door het hoge water is de pont tussen Bronkhorst en Brummen uit de vaart gehaald, terwijl iets verderop de pont tussen Olburgen en Dieren nog wel gaat. “Normaal als we met het pontje gaan zijn we met vijf minuten hier”, geeft Annie aan. Wanneer de pont wel weer verwacht te gaan varen is niet bekend.

Toekomst van de pont
De veerpont die over de IJssel vaart tussen Bronkhorst en Brummen staat te koop. Omwonenden en ook toeristen hopen van harte dat de veerboot, onder andere vanwege de verbinding met de overkant van het water, blijft bestaan. “Het houdt het toerisme in stand”, geeft de Brummense aan. “Dus echt jammer als het helemaal zou verdwijnen.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal
Foto: REGIO8

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.