gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoog-Keppel naar Nationale ombudsman

df958dfb4f343af29f67ee393c7e0e5c.jpg

Inwoners van Hoog-Keppel willen dat de Nationale ombudsman onderzoek doet naar het handelen van de gemeente Brockhorst rondom twee woningbouwprojecten in hun dorp. Ze hopen zo de bouw op het terrein van de voormalige school en op de voormalige gemeentewerf te voorkomen.

Jasper Hazelaar |
Hoewel vorig jaar bleek dat er fouten zijn gemaakt in dit proces, zette de gemeente haar bouwplannen door. “Voor ons is de race nog niet gelopen”, zegt buurtbewoner Roeland van der Velden, die aan de voormalige gemeentewerf woont, tegenover Omroep Gelderland. “We hebben niets tegen de bouw, maar de woningen moeten wel passen bij het dorp.” Hun probleem met deze bouwplannen kort gezegd: ze voldoen niet aan de randvoorwaarden die buurtbewoners samen met de gemeente opstelden en houden zich niet aan de Woonvisie van de Gemeente Bronckhorst, die prioriteit geeft aan betaalbare starterswoningen. "Er zijn genoeg starters die hier willen wonen", geeft Van der Velden aan. "En de buurt wil dat ook graag voor de doorstroom en de leefbaarheid van het dorp."

Door fouten van wethouder Willem Buunk tijdens de inspraakprocedure voor deze bouwprojecten ging de stem van de buurt verloren. “We hebben al het mogelijke gedaan om er samen met de gemeente uit te komen, maar we worden gewoon niet serieus genomen”, zegt Van der Velden. Daarom dient hij nu samen met een groep buurtbewoners een klacht in bij de ombudsman en vraagt hem te onderzoeken of er in deze procedure sprake was van onbehoorlijk bestuur. In de hoop dat hij de gemeente corrigeert zodat het proces opnieuw wordt gedaan en er woningen komen die wél bij de buurt passen.

Geen oordeel
Wethouder Buunk laat in reactie weten dat hij geen oordeel heeft over deze stap van de bewoners. De gemeente is al enige tijd op de hoogte van deze klachten en reageerde er eerder al op door een eigen onderzoek te starten naar de procedure. “Daar kwam uit dat het proces zorgvuldig was verlopen, maar dat alleen het betrekken van de buurtbewoners beter had gekund. We hebben dat advies ter harte genomen en hebben de buurtbewoners sindsdien nog meer betrokken bij het proces.”

Nog geen aanpassingen
Hij wijst erop dat buurtbewoners bijvoorbeeld in gesprek konden gaan met de projectontwikkelaars, zodat de definitieve bouwplannen alsnog aan de randvoorwaarden zouden voldoen. De eerste gesprekken hebben inmiddels plaatsgevonden, maar er zijn nog geen concrete toezeggingen voor aanpassingen uit voortgekomen, beamen zowel Buunk als diverse betrokken buurtbewoners. Een woordvoerder van de Nationale ombudsman heeft de bewoners laten weten dat ze eind april een eerste reactie krijgen op hun verzoek.

Foto: REGIO8 (voormalige school)

Lees ook

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.

IMG-20260512-WA0023.jpg

Handbalclub Artemis’15 aast op eredivisieticket: ‘Ik verwacht een bomvolle Bongerd’

De Doetinchemse handbalclub Artemis’15 wil zaterdag geschiedenis schrijven. Het eerste herenteam kan in de eigen sporthal De Bongerd promoveren naar de eredivisie én het kampioenschap op naam schrijven. Weinig kan het feest meer in de weg zitten.

Container-Rijnhaven Emmerich.jpg

Grenshaven Emmerich breidt uit: vooral goed nieuws voor transportbedrijven in de regio

De Rijnhaven in Emmerich heeft een nieuwe stap gezet in de modernisering. Sinds maandag hebben ze een nieuwe containerkraan. Dat levert de Duitse grenshaven meer capaciteit op en geeft de economische ontwikkeling van Emmerich een extra impuls. Ook voor transport- en overslagbedrijven in de Achterhoek is de uitbreiding belangrijk.