Ulft, Nederland
Terug

Honderden zangers nemen met koren binnenstad van Doetinchem over

bff6d555535df9e5623e53e0c57cfdff.jpg

Een twintigtal koren van binnen en buiten de Achterhoek neemt volgende week zondag de binnenstad van Doetinchem over. Voor de zeventiende keer wordt het Korenfestival georganiseerd, een gezamenlijk optreden op het Simonsplein is het klapstuk.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Aan het evenement doen iets minder dan twintig koren mee. Vanuit de Achterhoek, maar er zijn ook deelnemers uit onder meer de Liemers, Deventer en de Duitse grensplaats Bocholt. Het repertoire van de koren is divers, van pop- en rockmuziek tot klassieke tonen en smartlappen. "Voor de bezoekers zijn er gratis programmaboekjes beschikbaar met vermelding van aanvangstijden, genre per koor, en een plattegrond met de locatie van de podia", meldt de organisatie.

Het evenement start om 13.00 uur en is gratis te bezoeken. Het hoofdpodium staat op het Simonsplein en is in overleg met het Binnenstadbedrijf iets verplaatst ten opzichte van vorig jaar. Dit zodat de jeugd alsnog kan spelen in de waterfontein. In totaal zijn er acht podia, ook zijn er optredens bij het seniorenontmoetingspunt in 't Brewinc. De dag wordt rond 16.45 uur afgesloten met een gezamenlijk optreden onder leiding van Mooi Koor Man bij het hoofdpodium.

Lees ook

3d871405-c0a8-35b3-a18b-34685f52e76a.jpg

Motie van treurnis haalt het niet na ophef over 1000 euro-regeling in Lochem

De komst van een asielzoekerscentrum (azc) in Lochem houdt de gemoederen al maanden bezig. Tijdens een interpellatiedebat op maandagavond kwam de spanning tot een hoogtepunt. Aanleiding was het besluit van het college van burgemeester en wethouders om omwonenden een subsidie van maximaal 1000 euro te bieden voor zogenoemde 'preventieve beveiligingsmaatregelen' op eigen terrein. Het voorstel leidde tot landelijke media-aandacht en felle kritiek vanuit de oppositie.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

LIVE | Verkiezingsdebat REGIO8 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek in debat bij REGIO8, andere gemeenten volgen

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek bijt dinsdag het spits af bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen op het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 16.58.38.jpeg

Fietser raakt gewond door aanrijding met gemeentevoertuig in Groenlo

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt bij aanrijding met gemeentevoertuig op de Stationslaan in Groenlo. Het slachtoffer is meegenomen per ambulance naar het ziekenhuis.