gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderden zangers nemen met koren binnenstad van Doetinchem over

bff6d555535df9e5623e53e0c57cfdff.jpg

Een twintigtal koren van binnen en buiten de Achterhoek neemt volgende week zondag de binnenstad van Doetinchem over. Voor de zeventiende keer wordt het Korenfestival georganiseerd, een gezamenlijk optreden op het Simonsplein is het klapstuk.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Aan het evenement doen iets minder dan twintig koren mee. Vanuit de Achterhoek, maar er zijn ook deelnemers uit onder meer de Liemers, Deventer en de Duitse grensplaats Bocholt. Het repertoire van de koren is divers, van pop- en rockmuziek tot klassieke tonen en smartlappen. "Voor de bezoekers zijn er gratis programmaboekjes beschikbaar met vermelding van aanvangstijden, genre per koor, en een plattegrond met de locatie van de podia", meldt de organisatie.

Het evenement start om 13.00 uur en is gratis te bezoeken. Het hoofdpodium staat op het Simonsplein en is in overleg met het Binnenstadbedrijf iets verplaatst ten opzichte van vorig jaar. Dit zodat de jeugd alsnog kan spelen in de waterfontein. In totaal zijn er acht podia, ook zijn er optredens bij het seniorenontmoetingspunt in 't Brewinc. De dag wordt rond 16.45 uur afgesloten met een gezamenlijk optreden onder leiding van Mooi Koor Man bij het hoofdpodium.

Lees ook

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.