gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderden zangers nemen met koren binnenstad van Doetinchem over

bff6d555535df9e5623e53e0c57cfdff.jpg

Een twintigtal koren van binnen en buiten de Achterhoek neemt volgende week zondag de binnenstad van Doetinchem over. Voor de zeventiende keer wordt het Korenfestival georganiseerd, een gezamenlijk optreden op het Simonsplein is het klapstuk.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Aan het evenement doen iets minder dan twintig koren mee. Vanuit de Achterhoek, maar er zijn ook deelnemers uit onder meer de Liemers, Deventer en de Duitse grensplaats Bocholt. Het repertoire van de koren is divers, van pop- en rockmuziek tot klassieke tonen en smartlappen. "Voor de bezoekers zijn er gratis programmaboekjes beschikbaar met vermelding van aanvangstijden, genre per koor, en een plattegrond met de locatie van de podia", meldt de organisatie.

Het evenement start om 13.00 uur en is gratis te bezoeken. Het hoofdpodium staat op het Simonsplein en is in overleg met het Binnenstadbedrijf iets verplaatst ten opzichte van vorig jaar. Dit zodat de jeugd alsnog kan spelen in de waterfontein. In totaal zijn er acht podia, ook zijn er optredens bij het seniorenontmoetingspunt in 't Brewinc. De dag wordt rond 16.45 uur afgesloten met een gezamenlijk optreden onder leiding van Mooi Koor Man bij het hoofdpodium.

Lees ook

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.