gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderden zangers nemen met koren binnenstad van Doetinchem over

bff6d555535df9e5623e53e0c57cfdff.jpg

Een twintigtal koren van binnen en buiten de Achterhoek neemt volgende week zondag de binnenstad van Doetinchem over. Voor de zeventiende keer wordt het Korenfestival georganiseerd, een gezamenlijk optreden op het Simonsplein is het klapstuk.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Aan het evenement doen iets minder dan twintig koren mee. Vanuit de Achterhoek, maar er zijn ook deelnemers uit onder meer de Liemers, Deventer en de Duitse grensplaats Bocholt. Het repertoire van de koren is divers, van pop- en rockmuziek tot klassieke tonen en smartlappen. "Voor de bezoekers zijn er gratis programmaboekjes beschikbaar met vermelding van aanvangstijden, genre per koor, en een plattegrond met de locatie van de podia", meldt de organisatie.

Het evenement start om 13.00 uur en is gratis te bezoeken. Het hoofdpodium staat op het Simonsplein en is in overleg met het Binnenstadbedrijf iets verplaatst ten opzichte van vorig jaar. Dit zodat de jeugd alsnog kan spelen in de waterfontein. In totaal zijn er acht podia, ook zijn er optredens bij het seniorenontmoetingspunt in 't Brewinc. De dag wordt rond 16.45 uur afgesloten met een gezamenlijk optreden onder leiding van Mooi Koor Man bij het hoofdpodium.

Lees ook

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.