gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderden zangers nemen met koren binnenstad van Doetinchem over

bff6d555535df9e5623e53e0c57cfdff.jpg

Een twintigtal koren van binnen en buiten de Achterhoek neemt volgende week zondag de binnenstad van Doetinchem over. Voor de zeventiende keer wordt het Korenfestival georganiseerd, een gezamenlijk optreden op het Simonsplein is het klapstuk.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Aan het evenement doen iets minder dan twintig koren mee. Vanuit de Achterhoek, maar er zijn ook deelnemers uit onder meer de Liemers, Deventer en de Duitse grensplaats Bocholt. Het repertoire van de koren is divers, van pop- en rockmuziek tot klassieke tonen en smartlappen. "Voor de bezoekers zijn er gratis programmaboekjes beschikbaar met vermelding van aanvangstijden, genre per koor, en een plattegrond met de locatie van de podia", meldt de organisatie.

Het evenement start om 13.00 uur en is gratis te bezoeken. Het hoofdpodium staat op het Simonsplein en is in overleg met het Binnenstadbedrijf iets verplaatst ten opzichte van vorig jaar. Dit zodat de jeugd alsnog kan spelen in de waterfontein. In totaal zijn er acht podia, ook zijn er optredens bij het seniorenontmoetingspunt in 't Brewinc. De dag wordt rond 16.45 uur afgesloten met een gezamenlijk optreden onder leiding van Mooi Koor Man bij het hoofdpodium.

Lees ook

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.

FreddyAndre30.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Freddy van Dijken (D66) en André Menting (PvdA) in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om mensen bij de lokale politiek te betrekken. In sommige huishoudens begint die betrokkenheid al aan de keukentafel. In deze serie stonden meestal ouder en kind centraal die samen op een kieslijst staan. Maar voor het slot van deze reeks een bijzondere uitzondering: een stel dat ieder voor een andere partij op de lijst staat.

Monieb2.jpeg

Van Zelhem naar Kabul: voetbaldroom komt uit voor Monieb (19)

Voor Monieb Piroez (19) uit Zelhem is een bijzondere voetbaldroom werkelijkheid geworden. De voetballer van het Doetinchemse DZC ’68 kreeg de kans om in Kabul mee te trainen met zowel het O23- als het O20-nationale elftal van Afghanistan.

Geblurd Halle112.jpg

Auto's botsen op elkaar in Halle

Bij een ongeval in Halle zijn twee auto’s op elkaar gebotst. Hierbij zijn geen gewonden gevallen.