gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderden nieuwe woningen in Varsseveld

3a0407e248f055b61d4c868e14b8d8f6

Oude IJsselstreek geeft ruimte voor de bouw van minimaal vierhonderd woningen op de woningbouwlocatie Varsseveld Noord. Het gaat om het gebied tussen de N18, N318, de Zelhemseweg en de Hiddinkdijk.

Tim Rondeel |
Volgens de gemeente moet een groot deel van de woningen betaalbaar worden. Het gaat dan om huizen tussen de 225.000 en 355.000 euro. Ook moeten er huurwoningen en goedkope woningen tot 225.000 euro gebouwd worden. "De druk op de woningmarkt is ook in Varsseveld hoog en er zijn de afgelopen jaren relatief weinig woningen toegevoegd", aldus wethouder Ben Hiddinga. "De werkgelegenheid is daarentegen snel gestegen en neemt met de ontwikkeling van bedrijfsterrein Hofskamp-Oost fase 3 verder toe." In theorie is er volgens de gemeente ruimte voor vierhonderd tot 550 woningen.

Eerder werd bekend dat er twee nieuwe woonwijken in Ulft en in Gendringen komen. Oude IJsselstreek heeft de ambitie om tot 2030 ruim duizend woningen gebouwd te krijgen. In de volgende fase van het project in Varsseveld Noord wordt onderzocht wat er precies haalbaar is en wordt het woningbouwprogramma bepaald. Ook worden inwoners betrokken bij het ontwerp van de wijk.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

hitte0

Nationaal Hitteplan weer van kracht: code geel in Achterhoek vanwege hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Donderdag, vrijdag en zaterdag worden er temperaturen boven de 30°C verwacht. Ook is het Nationaal Hitteplan van kracht. Het is belangrijk om goed op de kwetsbare mensen in je omgeving te letten.

KoningBergh

Koning Willem Alexander opent gerestaureerd Kasteel Huis Bergh

Niemand minder dan koning Willem Alexander opent het gerestaureerde Kasteel huis Bergh in ’s-Heerenberg op donderdag 17 september. Directeur Floris de Gelder heeft donderdagochtend de vrijwilligers het ‘grote geheim’ verteld. “Dit is echt enorm eervol.”

WhatsApp Image 2026-08-13 at 09.26.24

Raad van State beslist: Van der Valk mag bouwen in Doetinchem

De bouw van een Van der Valk-hotel aan de A18 bij Doetinchem kan doorgaan. Dat heeft de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State vandaag beslist. Nadat de plaatselijke horeca haar verzet tegen het hotel had gestaakt, waren alleen vier toekomstige buren over. Die hebben nu bot gevangen. Juridisch verzet is niet meer mogelijk.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijfsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.

graviod

VIOD thuisbasis voor De Graafschap Vrouwen: ‘Een zorgvuldig traject doorlopen’

De Graafschap Vrouwen speelt dit seizoen haar thuiswedstrijden in de eredivisie op Sportpark Dichteren van de Doetinchemse tweedeklasser VIOD. Dit besluit is genomen na overleg tussen gemeente, beide clubs en de omwonenden.

DroogteVrachtwagen

Duitsland tornt aan ‘heilige’ zondag: vrachtwagens mogen rijden vanwege laag water

Geen vrachtwagens op zondag: in Duitsland is het al zeventig jaar bijna heilig. Maar om te voorkomen dat de lage waterstand van de Rijn ook de economie tot stilstand brengt, gaan Noordrijn-Westfalen en nog drie deelstaten waar de Rijn door stroomt overstag. Vrachtwagens mogen tijdelijk ook op zon- en feestdagen de weg op. Een kleine cultuurdoorbraak waar Nederlandse transporteurs al jaren op hopen.