gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderden nieuwe woningen in Varsseveld

3a0407e248f055b61d4c868e14b8d8f6

Oude IJsselstreek geeft ruimte voor de bouw van minimaal vierhonderd woningen op de woningbouwlocatie Varsseveld Noord. Het gaat om het gebied tussen de N18, N318, de Zelhemseweg en de Hiddinkdijk.

Tim Rondeel |
Volgens de gemeente moet een groot deel van de woningen betaalbaar worden. Het gaat dan om huizen tussen de 225.000 en 355.000 euro. Ook moeten er huurwoningen en goedkope woningen tot 225.000 euro gebouwd worden. "De druk op de woningmarkt is ook in Varsseveld hoog en er zijn de afgelopen jaren relatief weinig woningen toegevoegd", aldus wethouder Ben Hiddinga. "De werkgelegenheid is daarentegen snel gestegen en neemt met de ontwikkeling van bedrijfsterrein Hofskamp-Oost fase 3 verder toe." In theorie is er volgens de gemeente ruimte voor vierhonderd tot 550 woningen.

Eerder werd bekend dat er twee nieuwe woonwijken in Ulft en in Gendringen komen. Oude IJsselstreek heeft de ambitie om tot 2030 ruim duizend woningen gebouwd te krijgen. In de volgende fase van het project in Varsseveld Noord wordt onderzocht wat er precies haalbaar is en wordt het woningbouwprogramma bepaald. Ook worden inwoners betrokken bij het ontwerp van de wijk.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Ton Koenderink

Ton Koenderink met nipte meerderheid benoemd tot wethouder in Berkelland

Ton Koenderink is met een nipte meerderheid van de gemeenteraad benoemd tot wethouder in de gemeente Berkelland. De stemming viel met 13 voor en 11 tegen in het voordeel uit van het omstreden raadslid van Samen voor Berkelland.

04 Politie0

Politie onderzoekt geweldsincident bij station in Gaanderen

De politie is een onderzoek gestart naar een geweldsincident van zaterdagavond bij het station in Gaanderen. Bij het incident raakte een minderjarig iemand gewond. Niet veel later werden twee minderjarige verdachten aangehouden.

TinyHouse20

Leerlingen uit Neede timmeren nieuw onderdak voor docent: 'Niet iets wat je alle dagen doet'

Leerlingen van het Assink Lyceum uit Neede hebben de afgelopen jaren gewerkt aan een wel heel bijzonder project. Tijdens het vak bouwkunde werkten ze aan een nieuwe woning voor docent Erwin Beumer. Na vele van lesuren passen, meten, zagen en timmeren is het nieuwe onderkomen opgeleverd in de vorm van een tiny house.

WhatsApp Image 2026-06-30 at 12.17.19

Geen treinverkeer tussen Wehl en Doetinchem na aanrijding op het spoor

Tussen Wehl en Doetinchem rijden momenteel geen treinen vanwege een aanrijding op het spoor. Het is nog niet bekend wat er precies is gebeurd.

Oostrum0

Van Oostrum stopt bij ODA: ‘Ons door menig stevige etappe geloodst’

Joost van Oostrum neemt na twaalf jaar afscheid als voorzitter van de Omgevingsdienst Achterhoek (ODA). De burgemeester van Berkelland was voorzitter van zowel het dagelijks als het algemeen bestuur van de dienst.

Tempel

Oranjetempel Silvolde in mineur na nachtwedstrijd: Nederland struikelt over Marokko

Zo'n 250 nachtbrakers stonden dinsdagochtend al in alle vroegte klaar in Silvolde voor de zestiende finale van het WK tegen Marokko. Uiteindelijk werden ze niet beloond: Nederland verloor en ligt uit het toernooi. Toch was de sfeer lange tijd feestelijk.