gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderden Hengeloërs zingen volkslied voor slotstuk nieuwe speelfilm

7ac20af03550443239e41699f8f509ba

Honderden Hengeloërs hebben zaterdag gezamenlijk het volkslied van hun dorp gezongen op het grasveld van park De Bleijke. Wat begon als een zoektocht naar een opname van het lied, eindigde in de opname van een heuse speelfilm.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
"Anderhalf jaar geleden werden wij gebeld met de vraag of er een gezongen versie was van het Hengels volkslied, maar dat hadden wij niet", schetst Frans Geurtsen, voorzitter van de historische vereniging De Olde Kaste. "Toen zijn we gaan brainstormen over wat we zouden kunnen doen en dat is helemaal uit de hand gelopen." Filmmaker Rudie Kreunen werd bij het project betrokken en toen ging het balletje snel rollen. "We begonnen met een heel klein filmpje, maar ja, als ze mij dan vragen ga ik er toch een speelfilm van maken met een beetje humor er in, en dan wordt het steeds meer", aldus Kreunen. "We zijn nu zo'n beetje op driekwart van de opnames."

Kreunen maakte eerder echte Hengelose filmklassiekers zoals 'Leo Lont de neef van James Bond' en 'Miami Vice in de Hengelose mais'. Samen met de historische vereniging besloten ze de zoektocht in een film te gieten met als naam :'Het Spookt in Hengelo'. "De film gaat over het zoeken van het bestuur naar het originele document van het Hengelose volkslied", aldus Geurtsen over de film. "Als je het dan gevonden hebt en je weet de tekst, dan ga je zingen."

Koren en muziekverenigingen
En dat zingen werd zaterdag gedaan. Naast de inwoners van Hengelo waren ook koren en muziekverenigingen uit het dorp aanwezig om het volkslied te zingen. Het lied werd begin jaren veertig van de vorige eeuw geschreven en geeft een beeld van Hengelo in die tijd. "Het gaat over de paardenmarkten, Hengelo was vroeger een heel groot paardendorp en over de landbouw gaat het", schetst Roelof van Gijssel van het Hengelo's Gemend Koor. "En natuurlijk over onze grote mooie Remigiuskerk", vult Geurtsen aan met een stukje tekst uit het lied. "Daar middenin het dorpje daar staat een oude kerk."

Het Hengels volkslied wordt de apotheose van de nieuwe film van Kreunen. Eind januari gaat 'Het Spookt in Hengelo' in première.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.

PuckenJoris

Trotse ambassadeurs Nieuwenhuis en Langenbarg klaar voor EK in Zeddam

Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek.

Hoogspanning

Waarom het stroomnet in de Achterhoek nu op slot gaat

Haperende afspraken met bedrijven over flexibele contracten rondom stroomverbruik is de belangrijkste reden dat het stroomnet in de Achterhoek nu met een aansluitstop voor het elektriciteitsnet wordt geconfronteerd. Daarom geldt voorlopig een stop op nieuwe aansluitingen. Die blijft minimaal een jaar van kracht.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.06.58

Ryan Gal uit Neede uitgeroepen tot wielertalent van het jaar

Opnieuw een mooie onderscheiding voor wielrenner Ryan Gal uit Neede. De 21-jarige Achterhoeker is uitgeroepen tot Talent van het Jaar 2026. Hij kreeg maandag tijdens het Wielergala in Utrecht de Gerrie Knetemann Trofee uitgereikt.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.05.37

Voormalige schoollocatie Kompaan in Vorden te koop voor woningbouw

De voormalige schoollocatie van het Kompaan College aan de Nieuwstad in Vorden staat te koop. De gemeente Bronckhorst wil op het terrein woningen laten bouwen en zoekt daarvoor een projectontwikkelaar. Geïnteresseerde partijen kunnen tot 18 januari 2027 een bod uitbrengen, maar moeten daarbij ook laten zien wat ze op de plek willen bouwen.

KerKDoetinchem0

Benefietgala voor speelterras nieuw Slingeland Ziekenhuis: ‘Even geen patiënt, maar kind zijn’

Een viergangendiner met muziek en entertainment in de Catharinakerk in Doetinchem voor het goede doel. JCI Doetinchem organiseert zaterdag een benefietgala om geld op te halen voor een speelterras op de toekomstige kinderafdeling van het nieuwe Slingeland Ziekenhuis.