gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderden Hengeloërs zingen volkslied voor slotstuk nieuwe speelfilm

7ac20af03550443239e41699f8f509ba

Honderden Hengeloërs hebben zaterdag gezamenlijk het volkslied van hun dorp gezongen op het grasveld van park De Bleijke. Wat begon als een zoektocht naar een opname van het lied, eindigde in de opname van een heuse speelfilm.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
"Anderhalf jaar geleden werden wij gebeld met de vraag of er een gezongen versie was van het Hengels volkslied, maar dat hadden wij niet", schetst Frans Geurtsen, voorzitter van de historische vereniging De Olde Kaste. "Toen zijn we gaan brainstormen over wat we zouden kunnen doen en dat is helemaal uit de hand gelopen." Filmmaker Rudie Kreunen werd bij het project betrokken en toen ging het balletje snel rollen. "We begonnen met een heel klein filmpje, maar ja, als ze mij dan vragen ga ik er toch een speelfilm van maken met een beetje humor er in, en dan wordt het steeds meer", aldus Kreunen. "We zijn nu zo'n beetje op driekwart van de opnames."

Kreunen maakte eerder echte Hengelose filmklassiekers zoals 'Leo Lont de neef van James Bond' en 'Miami Vice in de Hengelose mais'. Samen met de historische vereniging besloten ze de zoektocht in een film te gieten met als naam :'Het Spookt in Hengelo'. "De film gaat over het zoeken van het bestuur naar het originele document van het Hengelose volkslied", aldus Geurtsen over de film. "Als je het dan gevonden hebt en je weet de tekst, dan ga je zingen."

Koren en muziekverenigingen
En dat zingen werd zaterdag gedaan. Naast de inwoners van Hengelo waren ook koren en muziekverenigingen uit het dorp aanwezig om het volkslied te zingen. Het lied werd begin jaren veertig van de vorige eeuw geschreven en geeft een beeld van Hengelo in die tijd. "Het gaat over de paardenmarkten, Hengelo was vroeger een heel groot paardendorp en over de landbouw gaat het", schetst Roelof van Gijssel van het Hengelo's Gemend Koor. "En natuurlijk over onze grote mooie Remigiuskerk", vult Geurtsen aan met een stukje tekst uit het lied. "Daar middenin het dorpje daar staat een oude kerk."

Het Hengels volkslied wordt de apotheose van de nieuwe film van Kreunen. Eind januari gaat 'Het Spookt in Hengelo' in première.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

Erwin Versteeg

Erwin Versteeg na nipte benoeming wethouder in Berkelland

Erwin Versteeg is dinsdagavond tijdens de raadsvergadering in Borculo benoemd tot wethouder in Berkelland namens Samen voor Berkelland. Het werd een nipte benoeming, met dertien tegenstemmen en veertien voor.

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.

weth bland

Benoeming Versteeg lijkt geen appeltje-eitje in Berkelland

Wordt Erwin Versteeg de opvolger van Ton Koenderink als wethouder namens Samen voor Berkelland (SvB) in de gemeente Berkelland? Vanavond hakken de 27 raadsleden – geheim en op persoonlijke titel – de knoop door over de ook al omstreden kandidaat uit Enschede.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 22.39.25

Grote brand bij afvalverwerker in Dinxperlo, bluswerkzaamheden nog bezig

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Helmkamp in Dinxperlo is maandagavond een grote brand uitgebroken in een berg afval. De brandweer is de hele nacht bezig geweest met het bestrijden van het vuur.