gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderden demonstranten bij infoavond azc Aalten: "In Aalten willen we geen trammelant, we willen het netjes doen"

917147211e8825e0394c4e4aee249458

In Aalten zijn de meningen verdeeld over het plan om een asielzoekerscentrum (azc) te openen aan de Singelweg. De gemeente maakte op 6 mei bekend dat er plek komt voor 300 asielzoekers. Dat nieuws bracht zo’n vijfhonderd demonstranten op de been bij de openbare informatiebijeenkomst in de Zuiderkerk. Binnen mochten maximaal tweehonderd mensen plaatsnemen, de rest bleef buiten op het kerkplein.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Nederlandse vlaggen op de kop en protestborden aan de weg
Op de locatie van het beoogde azc hangen Nederlandse vlaggen ondersteboven tussen protestborden. Ook op het plein bij de kerk lieten demonstranten hun mening horen. Bordjes met teksten als ‘asielstop’ en ‘woningen voor Nederlanders’ waren volop te zien. Sommige mensen hadden proteststickers op hun kleding geplakt.

Toch bleef de sfeer kalm. “We willen geen trammelant maken", zegt demonstrant Ronnie Hulzink. die straks uitkijkt op het azc. “Er is politie, was niet nodig, want we willen het netjes houden.”

‘Wij provoceren niet’
Een demonstrant uit Ulft, eerder betrokken bij protesten in ’s-Heerenberg waar vuurwerk in de buurt van raadsleden ontplofte, kreeg te horen dat zijn aanwezigheid niet gewenst was. “We willen niet dat u onze demonstratie provoceert. Wij houden de sfeer netjes”, zei een vrouw uit de menigte. De man verliet morrend en scheldend het plein in zijn busje vol politieke leuzen.

Van Meijeren spreekt demonstranten toe
Ook Gideon van Meijeren, Tweede Kamerlid namens Forum voor Democratie, kwam naar Aalten. Op een geïmproviseerd podium sprak hij de menigte toe. “Mijn opa is hier geboren en getogen aan de Lichtenvoordsestraatweg”, begon hij zijn betoog. “Hij heeft gewerkt aan het land waar wij van houden, of zeg maar: ‘van hielden’.”

Volgens Van Meijeren is het kabinet bezig de 'wetten van globalisten' uit te voeren en komt er geen échte verandering. “Als die niet vanuit de politiek komt, moet het vanuit het volk komen.” Zijn woorden werden ontvangen met toeters en applaus.

Zorgen om veiligheid en woningnood
Bij veel aanwezigen spelen vooral de angst voor de eigen veiligheid en de druk op de woningmarkt een rol. Mevrouw Lammers, die spekjes uitdeelde zoals ze ook doet bij Bredevoort Schittert, ziet het azc liever ergens anders: “Ik houd mijn hart vast omdat dit azc in de meest kinderrijke buurt van Aalten komt. Het zijn allemaal mannen die er komen wonen. Zelfs de politie heeft tegen mij gezegd zich zorgen te maken vanwege capaciteitsproblemen.”

Ook Ronnie Hulzink maakt zich zorgen. Hij woont in de buurt van de geplande locatie: “Ik heb ervoor gekozen om niet naar binnen te gaan. Er vindt daar geen discussie plaats. Je mag een vraag stellen, maar krijgt niet echt een antwoord. Dan zie je mensen gefrustreerd raken en weglopen.”

Volgens hem is het probleem veel groter: “Je kan niet bouwen voor 130.000 vluchtelingen die hier jaarlijks asiel aanvragen. En dat volgend jaar weer opnieuw doen. En er bestaat geen enkel azc waar geen trammelant is. Er is geen oplossing te vinden dus stop met asielzoekers.

‘Tien jaar voor asielzoekers, daarna onbetaalbaar’
Lammers ziet ook een ander probleem opdoemen, namelijk de woningen zelf: “Ze zeggen: 'maximaal tien jaar zijn deze woningen voor asielzoekers. Daarna komen ze onbetaalbaar op de markt. 'Zie je het zitten?' Mijn neef is nu 25. Tegen de tijd dat hij 40 is, kan hij misschien het vakantiepark verlaten of uit het ouderlijk huis weg.”

Hoop op verkiezingen
Veel demonstranten leggen hun hoop bij de verkiezingen van volgend jaar. Maar of dat voor iedereen op tijd komt, is de vraag. “Ik denk dat die te laat zijn voor mijn kinderen en kleinkinderen,” zegt Hulzink.

6e661ce759181efefb3f4eaa0b287c9b
1841e89ef17b9f696e2dc6bb825d30f5
9671100487f88b6998649caf1d9ac94b

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.