gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hogenkamp stopt met tennis en start bij De Graafschap

4a42a786e5748d8beec3971c0c997c27

Richèl Hogenkamp uit Doetinchem stopt met tennissen en treedt in dienst bij De Graafschap als teammanager. De dertigjarige heeft te veel last van een voetblessure om voor een volledige rentree in de top van de tenniswereld te gaan en heeft bij haar favoriete club een nieuwe uitdaging gevonden.

Jasper Hazelaar |
“De Graafschap is sinds jongs af aan mijn liefde”, zegt Hogenkamp over haar reden om te solliciteren op de functie. “Ik ben er vaak in het stadion te vinden, dus ik dacht, dat kan mij wel liggen.” Het betekent in ieder geval een voorlopig afscheid van de toptenniswereld, hoewel er nog een opening ligt. “Het is voor nu een definitief afscheid. Ik heb wel bij Peter Bijvelds (technisch manager De Graafschap, red.) aangegeven dat ik mijn tenniscarrière op de baan wil afsluiten en niet zoals nu. Daar had hij de volle begrip voor, mits het in het schema past van De Graafschap. Ik heb nu geen rekening meer te houden met mijn eigen schema, zoals ik dat al die jaren heb gedaan.”

Hogenkamp draaide jarenlang mee in de top van de tenniswereld. In 2015 plaatste ze zich voor het eerst voor het eindtoernooi op een grandslam, ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld op de Australian Open. In de daaropvolgende jaren kwam ze in actie op de hoofdtoernooien van alle grandslamtoernooien. Ze haalde zowel op Wimbledon (2015), de US Open (2016) als Roland Garros (2017) de tweede ronde. Ook werd Hogenkamp viermaal Nederlands kampioen, in 2009, 2014, 2015 en 2020. Haar hoogste positie op de wereldranglijst bereikte ze in de zomer van 2017 toen ze 94e stond.

‘Vrede mee’
Sinds enkele maanden kampt Hogenkamp met een slepende voetblessure. Meerdere behandelingen en injecties hebben er niet voor kunnen zorgen dat ze pijnvrij op de tennisbaan kan staan. Hoewel ze een terugkeer op de baan niet uitsluit, accepteert ze het als haar tenniscarrière nu ten einde is: “Ik heb er vrede mee, maar ik heb er wel mee gestruggeld. Als je lichaam niet mee wil werken is dat een andere keuze dan dat je er zelf gelijk al voor kiest. Dat zal altijd jammer blijven, want zo wil geen een topsporter stoppen.”

‘Kent het klappen van de zweep’
Bij De Graafschap is Hogenkamp de opvolger van Marc Teloh, die na vijftien jaar bij de Doetinchemse club in dienst treedt bij de gemeente Montferland. Ze wordt onder meer verantwoordelijk voor het vinden van huisvesting voor nieuwe spelers en het onderhouden van contact met de KNVB. “Ik denk dat we in Richèl een persoon hebben binnengehaald die zowel karakterologisch als functie-inhoudelijk een meerwaarde is voor de club”, aldus technisch manager Bijvelds. “Zij kent uiteraard het klappen van de zweep als sportster op topniveau.”

Foto: REGIO8

Lees ook

DieperSint20

Borculo krijgt sintstandbeeld voor Rob Dieperink, bedrag binnen zeven uur opgehaald

Borculo krijgt een bronzen standbeeld van Sint Nicolaas als blijvend eerbetoon aan Rob Dieperink. Het streefbedrag van de crowdfunding voor het beeld is woensdag binnen zeven uur behaald. De benodigde 11.500 euro werd daarmee sneller opgehaald dan de initiatiefnemers hadden verwacht.

WhatsApp Image 2026-09-02 at 14.06.47

Koenders in Gaanderen bestaat honderd jaar: ‘We kunnen hier niet zomaar afscheid van nemen’

Familiebedrijf en warenwinkel Koenders in Gaanderen viert donderdag het honderdjarig bestaan. Al drie generaties lang staat de familie Koenders aan het roer van de winkel. Dat de zaak na al die jaren nog altijd een begrip is in Gaanderen, maakt eigenaren Wilbert en Tiny Koenders trots.

Geiten

Keijenborg schiet weinig op met versoepeling geitenregel

In de gemeente Bronckhorst kunnen vanaf het najaar weer vergunningaanvragen voor woningbouw worden ingediend buiten een straal van 500 meter van geitenhouderijen. Eerder gold hiervoor een afstand van 1.000 meter. Volgens Willem-Jan van Vijfeyken, voorzitter van dorpsraad Keijenborg is dit een goede stap, maar lost dit nog niet de bouwproblemen in het dorp op.

04 Sluis de Pol0

Sluizen Oude IJssel weer open na historische sluiting

De sluizen bij De Pol en Doesburg zijn weer open. Door de langzaam herstellende waterstanden kunnen schepen op de Oude IJssel sinds maandag weer gebruikmaken van de sluizen.

WhatsApp Image 2026-09-01 at 18.38.53

Fietser raakt gewond bij aanrijding Winterswijk

Bij een aanrijding in Winterswijk is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. Twee fietsers wilden elkaar inhalen maar kwamen met elkaar in aanraking.

Schermafbeelding 2026-09-02 093914

Geen gewonden bij kettingbotsing bij Etten

Bij een kettingbotsing bij Etten zijn dinsdagmiddag geen gewonden gevallen. Vier auto’s waren betrokken bij het ongeval.