gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hogenkamp stopt met tennis en start bij De Graafschap

4a42a786e5748d8beec3971c0c997c27

Richèl Hogenkamp uit Doetinchem stopt met tennissen en treedt in dienst bij De Graafschap als teammanager. De dertigjarige heeft te veel last van een voetblessure om voor een volledige rentree in de top van de tenniswereld te gaan en heeft bij haar favoriete club een nieuwe uitdaging gevonden.

Jasper Hazelaar |
“De Graafschap is sinds jongs af aan mijn liefde”, zegt Hogenkamp over haar reden om te solliciteren op de functie. “Ik ben er vaak in het stadion te vinden, dus ik dacht, dat kan mij wel liggen.” Het betekent in ieder geval een voorlopig afscheid van de toptenniswereld, hoewel er nog een opening ligt. “Het is voor nu een definitief afscheid. Ik heb wel bij Peter Bijvelds (technisch manager De Graafschap, red.) aangegeven dat ik mijn tenniscarrière op de baan wil afsluiten en niet zoals nu. Daar had hij de volle begrip voor, mits het in het schema past van De Graafschap. Ik heb nu geen rekening meer te houden met mijn eigen schema, zoals ik dat al die jaren heb gedaan.”

Hogenkamp draaide jarenlang mee in de top van de tenniswereld. In 2015 plaatste ze zich voor het eerst voor het eindtoernooi op een grandslam, ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld op de Australian Open. In de daaropvolgende jaren kwam ze in actie op de hoofdtoernooien van alle grandslamtoernooien. Ze haalde zowel op Wimbledon (2015), de US Open (2016) als Roland Garros (2017) de tweede ronde. Ook werd Hogenkamp viermaal Nederlands kampioen, in 2009, 2014, 2015 en 2020. Haar hoogste positie op de wereldranglijst bereikte ze in de zomer van 2017 toen ze 94e stond.

‘Vrede mee’
Sinds enkele maanden kampt Hogenkamp met een slepende voetblessure. Meerdere behandelingen en injecties hebben er niet voor kunnen zorgen dat ze pijnvrij op de tennisbaan kan staan. Hoewel ze een terugkeer op de baan niet uitsluit, accepteert ze het als haar tenniscarrière nu ten einde is: “Ik heb er vrede mee, maar ik heb er wel mee gestruggeld. Als je lichaam niet mee wil werken is dat een andere keuze dan dat je er zelf gelijk al voor kiest. Dat zal altijd jammer blijven, want zo wil geen een topsporter stoppen.”

‘Kent het klappen van de zweep’
Bij De Graafschap is Hogenkamp de opvolger van Marc Teloh, die na vijftien jaar bij de Doetinchemse club in dienst treedt bij de gemeente Montferland. Ze wordt onder meer verantwoordelijk voor het vinden van huisvesting voor nieuwe spelers en het onderhouden van contact met de KNVB. “Ik denk dat we in Richèl een persoon hebben binnengehaald die zowel karakterologisch als functie-inhoudelijk een meerwaarde is voor de club”, aldus technisch manager Bijvelds. “Zij kent uiteraard het klappen van de zweep als sportster op topniveau.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Carnaval20

Nog 111 dagen tot de 11e van de 11e, ’s-Heerenberg heeft grootse plannen

Waar veel Achterhoekers de komende weken de blik op vakantie hebben gericht, beginnen de carnavalsliefhebbers alweer af te tellen tot het begin van het seizoen. Over precies 111 dagen is het woensdag elf november, de 11e van de 11e. Dit jaar met een primeur voor ’s-Heerenberg, Waskuupstad, waar alle Achterhoekse verenigingen samen het carnavalsjaar aftrappen.

GRAAEK0

Oefenduel De Graafschap in Hengelo gaat niet door: zaterdag wel in Nieuw-Dijk

De Graafschap oefent zondag niet tegen Al Jazira op het terrein van Pax in Hengelo. De Doetinchemmers hebben het duel afgelast vanwege het beschikbaar aantal spelers.

image

Geen aparte Nederlandse voorwaarden in vergunning voor Duitse megaturbines

Nederlandse omwonenden krijgen geen specifieke beschermingsvoorwaarden bij de komst van drie 250 meter hoge windturbines vlak over de grens bij Winterswijk. Kreis Borken heeft wel maatregelen tegen geluid en slagschaduw in de vergunning opgenomen, maar ziet geen reden voor voorschriften die uitsluitend op Nederland zijn gericht.

Horeca Doetinchem

Horeca Doetinchem tekent convenant: 'Voor alle ondernemers belangrijk'

Om het uitgaansleven van Doetinchem veilig te houden en waar nodig te verbeteren hebben Koninklijke Horeca Nederland, brandweer, politie en de gemeente, woensdag een vernieuwd horecaconvenant getekend. Onder andere is er gekeken naar afspraken rondom brandveiligheid en drugsbeleid. De veiligheid van zowel de bezoekers als het horecapersoneel van het uitgaansgebied moet hierdoor verbeterd worden.

WhatsApp Image 2026-07-23 at 10.11.46

Auto klapt achterop andere auto in Beek, mogelijk door vergeten richtingaanwijzer

Een auto is hard op een andere auto geklapt op de Arnhemseweg (N335) in Beek. Ter hoogte van de Oude Eltenseweg ging het mis. Beide voertuigen moesten worden afgesleept.

DeStrang

Paviljoen de Strang Ulft krijgt rekening van 18.000 euro van gemeente

Paviljoen de Strang krijgt een rekening van 18.000 euro van de gemeente Oude IJsselstreek voor grondsanering. De grond rond het paviljoen is licht tot sterk verontreinigd met onder andere zware metalen en PFAS. Volgens de gemeente heeft de stichting niet op de goede manier met de grond gehandeld. Belangrijkste bezwaar? Het worteldoek ontbreekt.