gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoeveelheid schade op tribune van SC Varsseveld door brandje nog onduidelijk

fd50a15a0d7f8c636703f03c838afe31

Afgelopen zaterdagochtend werd het bestuur van SC Varsseveld wakker met het alarmerende bericht dat het dak van de tribune in brand zou staan. Een voorbijlopende buurman van de voetbalvereniging zag rook van de tribune komen en belde de brandweer.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Het is natuurlijk altijd vervelend als er brand is, maar gelukkig is door de oplettende buurman erger voorkomen”, zegt bestuurslid Gerwin Radstake. “Gelukkig was het ook geen kantine of kleedkamer die in brand stond want dat was nog veel vervelender geweest.” Mogelijk had een marter een nest gemaakt in het dak van de tribune. Dit is mogelijk door een combinatie van vocht en warmte gaan broeien waardoor er brand ontstond.

De brandweer heeft een deel van het dak van de tribune moeten openbreken om te kijken of er nog brandhaarden waren. Ook bleek het dak van asbest te zijn.  Volgens de brandweer is er geen asbest verspreid door de brand. De schade was aanzienlijk. “De schade-expert gaat kijken hoe erg de schade exact is. Het is heel vervelend maar er zijn ergere dingen in de wereld. Gelukkig kunnen we gewoon door met voetballen”, aldus Radstake.

Lees ook

GRA-KANIA

Nieuwe spits voor De Graafschap: Duitser Kania komt over van Bielefeld

De Graafschap heeft donderdagavond een nieuwe versterking gepresenteerd. De 24-jarige Duitse spits Julian Kania komt over van Arminia Bielefeld en tekent voor twee jaar in Doetinchem, met een optie voor een extra jaar.

BrandweerFrank0

Brandweer waarschuwt na kampvuurtjes in droog Montferlands bos

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is er een kampvuurtje aangetroffen in het Montferlandse bos. Dat terwijl de droogte in de natuur steeds verder toeneemt en het risico op een natuurbrand groot is. Frank Lutke Schipholt van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) begrijpt niet dat mensen nog steeds vuur maken in het bos.

GLD-RIJN-TOLKAMER

Nieuw diepterecord: Rijn bij Tolkamer bereikt laagste waterstand ooit

De Rijn bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, heeft de laagste waterstand ooit bereikt. Woensdagochtend werd het oude diepterecord uit de boeken geveegd.

hitte0

Achterhoek krijgt voor het eerst sinds 1999 weer een bijna volledige zonsverduistering

Op 12 augustus verdwijnt bijna 90 procent van de zon achter de maan, iets dat sinds 1999 niet meer in de Achterhoek kon worden gezien. Sterrenwacht Phoenix in Lochem organiseert daarom een speciale kijkavond en is er een publieksavond bij het Planetarium in Toldijk.

Zelhem112

Auto vliegt in brand na eenzijdig ongeval in Zelhem

Een auto is woensdagavond in brand gevlogen na een ongeval in Zelhem. De bestuurster kon zelf uit het voertuig komen en kwam met de schrik vrij.

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.