gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hobbyist met metaaldetector stuit op granaat in Lengel

3c681fa0091ec0626ecba6c7b8cf9c6c

Een bijzondere vondst voor een man met een metaaldetector op een bouwterrein aan de rand van Lengel. De hobbyist stuitte op een brisantgranaat en schakelde de politie in. Het explosief uit de Tweede Wereldoorlog is donderdag tot ontploffing gebracht

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De man liep op het bouwterrein aan de Hartjensstraat in Lengel toen zijn metaaldetector aansloeg op iets in de grond. Na enig graafwerk vond de man een explosief dat uiteindelijk een Engelse brisantgranaat bleek te zijn. Hij schakelde de politie in en die kwam ter plaatse, net als de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het explosief is ter plaatse onschadelijk gemaakt en tot ontploffing gebracht.

Het is niet voor de eerste keer dat er op de nieuwbouwlocatie in Lengel een explosief uit de Tweede Wereldoorlog gevonden werd. In 2022 werd er ook al een Engelse brisantgranaat aangetroffen en tot ontploffing gebracht.

Lees ook

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem trekt 35 miljoen euro uit voor investeringen, maar ziet tekorten oplopen

De gemeente Doetinchem wil het komende jaar met circa 35 miljoen euro fors investeren. In de begroting voor 2026 was daarvoor nog 19,7 miljoen euro opgenomen. Het geld gaat onder meer naar ontwikkelingen op het gebied van sport, woningbouw en duurzaamheid. Ondanks dreigende tekorten in de komende jaren trekt Doetinchem nu toch flink de portemonnee.

GarvelCode0

Gravelbikers met gedragscode de Achterhoek in: ‘Wij respecteren de natuur’

Vijf Achterhoekse organisaties hebben zaterdag in Lochem hun handtekening gezet onder landelijke gedragsafspraken voor gravelbikers. De sport wordt steeds groter en ook in de Achterhoek trekken steeds meer fietsers met de gravelfiets de natuur in. Om ervoor te zorgen dat dit met respect wordt gedaan, is de Gravel Code in het leven geroepen.

1cbb15d7-13ff-3d4c-bef2-1a316919d781

Onrust na duel De Graafschap, man aangehouden

De wedstrijd tussen De Graafschap en FC Den Bosch heeft zondag een onrustig staartje gekregen. Twee stewards raakten gewond en er werd vanuit het uitvak bier richting thuissupporters gegooid.

WhatsApp Image 2026-09-28 at 10.19.18

Toegangsweg Ulft twee weken lang overdag dicht

De Ettenseweg, één van de toegangswegen tot Ulft, gaat vanaf maandag overdag twee weken lang dicht. Verkeer wordt omgeleid via industrieterrein de Rieze en de N817.

MexMeerdinkNIETVANONS

Achterhoeker Meerdink leidt Oranje met doelpunten langs Servië

Winterswijker Mexx Meerdink heeft zondagavond twee keer weten te scoren namens Oranje. In het met 1-2 gewonnen Nations League-duel met Servië zorgde de Achterhoekse spits voor beide doelpunten.

WhatsApp Image 2026-09-27 at 17.12.47

De Graafschap trekt eerste thuiszege over de streep

De Graafschap heeft na acht wedstrijden eindelijk zijn eerste thuiszege geboekt. Op de eigen Vijverberg trokken de Superboeren een benauwde zege over streep: 1-0 tegen FC Den Bosch.