gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hitte lastige factor bij terugkeer bloemencorso Rekken

1d04eedf0e962a033377f50031720c0f

Na twee coronajaren zijn De Rekkense Volksfeesten met bloemencorso terug van weggeweest. Woensdag is de eerste route gereden maar met de hitte van dit jaar zijn er veel zorgen bij de wagenbouwers.

Redactie REGIO8 |
De Achterhoekers hebben vaker met dit bijltje gehakt, aangezien het Rekkens feest altijd eind augustus plaatsvindt. Een lastige periode om met bloemenwagens van vier hoog door de straten rijden. "Een paar jaar terug was het zo warm dat we überhaupt bijna geen bloemen konden krijgen", vertelt Robert Winkelhorst, voorzitter van Wagengroep 't Kip aan Omroep Gelderland. "We hebben toch al gauw zo'n 120.00 bloemen nodig voor onze wagen. Dus het blijft altijd wel spannend. "In Rekken is het de traditie dat de wagens alleen met Dahlia's worden versierd. Maar juist die specifieke soort mag niet te lang in de zon. Bij te veel zon gaan de bloemen bol staan waardoor er lege plekken ontstaan op de wagens.

Met de aanhoudende hitte, die donderdag plaatselijk tot bijna 35 graden gaat, moeten er flink wat maatregelen getroffen worden. "Toen de bloemen geplukt werden zijn ze allemaal meteen de schuur ingegaan", stelt Winkelhorst. "En zodra de bloemen op de kar geplaatst werden maakten we alles goed nat." Toch is de wagenbouwer nog niet zeker van zijn zaak: "Ik denk niet dat het genoeg gaat zijn, maar elke maatregel die je kan treffen neem je".

Twaalf groepen
Niet alleen bij 't Kip hebben ze de handen vol aan de wagen. In totaal zijn er twaalf groepen die 24, 25 en 26 augustus meerijden met de route van het bloemencorso in Rekken. Woensdag worden alle wagens voor het eerst de schuur uitgereden. Iedereen kan meekijken naar al dat pracht en praal waar maanden aan gewerkt is.

Het beste van maken
Het dorp is gevuld met geïnteresseerden die niet langer kunnen wachten. "We gaan alle wagens met plezier bekijken. We hebben echt ongelooflijk veel tijd in onze wagen zitten en zijn heel trots. Dus warmte of niet, we gaan er ook gewoon het beste van maken dit jaar. Eerst maar eens een pilsje, dat kunnen we wel gebruiken", grapt de voorzitter terwijl hun wagen het erf verlaat.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

BoumansGrenscontrole

Boumans opnieuw kritisch op Duitse grenscontroles: ‘Doe het dan verder van de grens’

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem blijft zich verzetten tegen de manier waarop Duitsland de grenscontroles uitvoert. De controles zijn weer met een half jaar verlengd. Volgens de burgemeester zorgen de controles voor onnodige verkeershinder en ongelukken. Hij pleit voor controles die enkele kilometers van de grens plaatsvinden, ook al wees Duitsland dat voorstel eerder af.

droogte10

Regenachtige week lang niet genoeg tegen uitgedroogde Achterhoek

De Achterhoekse gazonnen worden door de regen deze week weer iets groener, toch is het slechts een druppel op een gloeiende plaat. Waterschap Rijn en IJssel zegt dat zelfs deze week vol buien de échte droogte niet aanpakt.

Wolf in zak

EuroScope Aflevering 5: Grenzen bepalen Europa, ook als het gaat om de wolf

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laat zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. In de vijfde en laatste aflevering staat de invloed van landsgrenzen centraal. Dat wordt zichtbaar bij de instandhouding van de wolf, de leveringszekerheid van medicijnen en zelfs bij een ruiterpad.

Grenscontroles Duitsland

Duitsland verlengt omstreden grenscontroles opnieuw met half jaar

De Duitse grenscontroles worden met zes maanden verlengd, tot in ieder geval half maart 2027. Minister Dobrindt van Binnenlandse Zaken heeft dat meegedeeld aan de Europese Commissie, zegt hij tegen Bild.

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.