gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hermans sluit teleurstellend seizoen af met titel

36fd5aa30deb5f627f7c44a9549e03bc.jpg

Zijspancrosser Koen Hermans uit Hengelo heeft een moeizaam seizoen afgesloten met een hoogtepunt. In Tsjechië veroverde hij afgelopen weekend als Nederlands landenteam de Sidecarcross of Nations.

Jasper Hazelaar |
“Zo ben je concurrenten van elkaar, en zo rij je als team samen”, zegt Hermans, die samen met zijn rivaal Etienne Bax en Gert van Werven als TeamNL uitkwam. Nadat de kwalificaties op zaterdag al werden gewonnen, was de daadwerkelijke wedstrijd vanaf de eerste startplek zondag ook een prooi voor de Nederlandse zijspanteams. “Iedereen reed twee wedstrijden en we hadden alleen maar goede uitslagen”, geeft de trotse Hermans aan. “Nederland is altijd vrij sterk in de zijspancross, dus de kans is er altijd dat je wint. Maar we zijn zeker wel tevreden.”

Voor Hermans was het een welkome opsteker na een tegenvallend seizoen. Hij sloot het GP-jaar af op een vijfde plek, hoewel hij droomde van de wereldtitel. “Ons seizoen begon al moeizaam en sukkelde maar een beetje door”, aldus de crosser, die in maart zijn duim brak en sindsdien voor zijn gevoel achter de feiten aanliep. “Het was niet top, dus het is wel mooi dat we het in Tsjechië op deze manier af kunnen sluiten.”

Nieuwe bakkenist
Dit seizoen reed Hermans met een Franse bakkenist, Nicolas Musset. Musset zit als het seizoen in het voorjaar weer start niet meer naast Hermans. “Dus ik moet op zoek naar een nieuwe bakkenist”, zegt de Hengeloër. “Daar valt nu nog niet veel over te zeggen. Ik denk dat ik over een maand ongeveer duidelijk heb.”

Foto: WSC

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.

WhatsApp Image 2026-04-25 at 17.11.45.jpeg

Getuigenoproep na fataal ongeluk A12 bij Beek

De politie is op zoek naar getuigen van het dodelijke ongeval op de A12 van afgelopen zaterdag, waarbij een 66-jarige man uit Doornspijk om het leven kwam.

BerlinerPlatzbouwwerkzaamheden_Drohne-0019.jpg

Parkeren in Bocholt weer iets eenvoudiger, maar Berlinerplatz blijft knelpunt

Na een langdurige en kostbare renovatie is de parkeergarage onder het Europaplatz in het centrum van Bocholt opnieuw geopend. Sinds vrijdag 24 april kunnen bezoekers er weer terecht. Vooral voor Nederlandse shoppers, die de stad regelmatig bezoeken, zorgt dat voor enige verlichting van de parkeerdruk.

vangst365kilo-2.jpg

Vondst 365 kilo cocaïne in Rotterdamse haven leidt naar Lochem

De vondst van 365 kilo cocaïne in de Rotterdamse haven heeft deze week geleid tot vier aanhoudingen in Lochem. De drugs zaten verstopt in een container met verhuisspullen uit Curaçao, die bestemd waren voor een adres in de Achterhoek.

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.