gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hermans sluit teleurstellend seizoen af met titel

36fd5aa30deb5f627f7c44a9549e03bc

Zijspancrosser Koen Hermans uit Hengelo heeft een moeizaam seizoen afgesloten met een hoogtepunt. In Tsjechië veroverde hij afgelopen weekend als Nederlands landenteam de Sidecarcross of Nations.

Jasper Hazelaar |
“Zo ben je concurrenten van elkaar, en zo rij je als team samen”, zegt Hermans, die samen met zijn rivaal Etienne Bax en Gert van Werven als TeamNL uitkwam. Nadat de kwalificaties op zaterdag al werden gewonnen, was de daadwerkelijke wedstrijd vanaf de eerste startplek zondag ook een prooi voor de Nederlandse zijspanteams. “Iedereen reed twee wedstrijden en we hadden alleen maar goede uitslagen”, geeft de trotse Hermans aan. “Nederland is altijd vrij sterk in de zijspancross, dus de kans is er altijd dat je wint. Maar we zijn zeker wel tevreden.”

Voor Hermans was het een welkome opsteker na een tegenvallend seizoen. Hij sloot het GP-jaar af op een vijfde plek, hoewel hij droomde van de wereldtitel. “Ons seizoen begon al moeizaam en sukkelde maar een beetje door”, aldus de crosser, die in maart zijn duim brak en sindsdien voor zijn gevoel achter de feiten aanliep. “Het was niet top, dus het is wel mooi dat we het in Tsjechië op deze manier af kunnen sluiten.”

Nieuwe bakkenist
Dit seizoen reed Hermans met een Franse bakkenist, Nicolas Musset. Musset zit als het seizoen in het voorjaar weer start niet meer naast Hermans. “Dus ik moet op zoek naar een nieuwe bakkenist”, zegt de Hengeloër. “Daar valt nu nog niet veel over te zeggen. Ik denk dat ik over een maand ongeveer duidelijk heb.”

Foto: WSC

Lees ook

9236ca55cc08bed6168dc9c5d22a6a43

Sporthal Breedenbroek luidt noodklok: 'Waarom Etten en Megchelen wel?'

Sportbelangen Breedenbroek heeft woensdagavond tijdens een commissievergadering de noodklok geluid over de toekomst van de sporthal. De stichting vraagt de gemeente om zes ton voor renovatie en verduurzaming. "Waarom andere kernen wel en Breedenbroek niet?", vraagt secretaris Margriet Koenders zich af.

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.

GraafschapZW

Oud-voorzitter De Graafschap Hylke Enzerink overleden

Hylke Enzerink, van 1994 tot 2000 voorzitter van De Graafschap, is overleden. Dat maakt de club bekend op haar kanalen. Enzerink is 83 jaar oud geworden.

Bord Didam

Alleen bestemmingsverkeer nog welkom in centrum Didam

Automobilisten die het centrum van Didam als sluiproute gebruiken, mogen daar vanaf vandaag niet meer rijden. Alleen bestemmingsverkeer is nog welkom. Met de proef hoopt de gemeente de verkeersoverlast terug te dringen.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.54.59

Fietsster lichtgewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagochtend lichtgewond geraakt bij een ongeval op de Mozartlaan in Doetinchem. Een automobiliste reed achteruit en zag daarbij drie meisjes op de fiets over het hoofd.

Trekkers OIJ

Honderden boeren bieden brandbrief aan bij gemeentehuis Gendringen

Zo'n 250 boeren kwamen dinsdagavond met tientallen trekkers naar het gemeentehuis van de gemeente Oude IJsselstreek in Gendringen. Ze boden een brandbrief aan, aan burgemeester Laura Werger waarin ze hun zorgen uitspreken over de brief van minister van Essen. Hoewel een gemeente in eerste instantie niet over die regels gaat, is het gemeentehuis volgens de boeren tóch de geschikte plek.