gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Helpende handen voor Mañana Mañana

0002ccacffd9c67142c4b7501f9640c1

Acht jongeren met een verstandelijke beperking krijgen van De Feestfabriek de kans om te helpen op het festival Mañana Mañana in Vorden. Het gaat om bewoners van De Wondere Wereld in Vorden, waar het idee van De Feestfabriek met veel blijdschap is ontvangen.

Tim Rondeel |
"We waren er meteen erg enthousiast over", aldus Wilma van Leeuwen, begeleidster bij de Wondere Wereld. "Omdat op deze manier onze jongeren weer een kans krijgen om mee te doen in de gewone wereld." De bewoners van het woon- en werkinitiatief in Vorden werken normaal gesproken ook al meerdere dagen bij bedrijven in de omgeving. De festivalorganisator hoopt met behulp van de Wondere Wereld een gedeelte van het personeelstekort te kunnen oplossen: "Het is een beetje een combinatie van beiden. We proberen onze personeelsgaten op te vullen met deze toppers en natuurlijk ook de inclusiviteit te versterken binnen ons bedrijf."

Dat de samenwerking een succes gaat worden ziet Van Leeuwen wel gebeuren: "Mañana Mañana heeft ook gezegd dat ze 1-op-1 begeleid worden door mensen van De Feestfabriek, dus volgens mij gaat dat helemaal goedkomen." Bewoner Wessel heeft alvast een leuke taak uitgezocht voor de vrijdag: "Ik ga artiesten begeleiden!" Volgens Garritsen bestaat het takenpakket van de helpers uit Vorden uit verschillende werkzaamheden: "Ze gaan artiesten begeleiden, bandjes omdoen bij mensen, tickets scannen, mensen verwelkomen bij de ingang, van alles wat."

Festivaldoop
Voor sommige bewoners van de Wondere Wereld wordt het bezoek aan Mañana Mañana een eerste keer op het festival. "Sommigen zijn er nog nooit geweest, maar ze zijn wel heel erg blij en vinden het super fijn om klussen te doen", laat de begeleidster weten die hoopt dat ze na het werken ook nog een rondje festival kunnen doen. "Dat wil ik heel graag met ze maar goed we moeten ook kijken of ze niet moe zijn geworden en misschien helemaal geen zin meer hebben." Wessel is er in ieder geval klaar voor: "We gaan dansen en zingen!"

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.