Ulft, Netherlands

Helikopters vliegen laag over Achterhoek tijdens oefening

Het Defensie Helikopter Commando oefent vanaf volgende week twee weken lang in het luchtruim boven de Achterhoek. Een groot gedeelte van de regio is tussen maandag 23 januari en donderdag 2 februari aangewezen als oefengebied.
Tim Rondeel | 20 januari 2023 14:37 | Aangepast op 20 januari 2023 14:37
Onder de noemer 'Red Dawn' vindt de oefening plaats in de Achterhoek. Tussen 09.30 uur en 22.30 uur worden er meerdere trainingen per dag gehouden. Vanaf de grond ondersteunt de landmacht de oefeningen. Tijdens de testvluchten kunnen de Apache's ook laag over vliegen.

In 2022 werd er meerdere keren door Defensie geoefend in de Achterhoek. Toen vlogen de Apache-helikopters vooral in het luchtruim boven Berkelland. Ook werd er een eindoefening van de Koninklijke Militaire School gehouden.

Foto: Ministerie van Defensie

Lees ook

Ulftse Housheer speelt WK Handbal in eigen land: 'Heel speciaal'

De Ulftse Dione Housheer mag het WK Handbal spelen in eigen land. Woensdag is het toernooi begonnen ...

Fietsster gewond na aanrijding op rotonde in Doetinchem

Een fietsster is donderdag gewond geraakt bij een aanrijding op de rotonde aan de Liemersweg in Doet...

Elektrische deken veroorzaakt brand in Eibergen

Een elektrische deken heeft woensdagavond brand veroorzaakt in een woning in Eibergen. De bewoners e...

Duizenden cadeaus opgehaald in Doetinchem: 'Dan smelt je gewoon'

De Sint is weer in het land en dat betekent dat er weer veel cadeautjes moeten worden uitgedeeld. De...

Politie treft 107 hennepplanten aan in woning in Drempt

Bij een woning aan de Zomerweg in Drempt heeft de politie dinsdagmiddag meer dan honderd hennepplant...

Goed nieuws voor de Achterhoek: Duitse dijk veel sneller klaar dan verwacht

Het gebeurt niet vaak bij grote waterbouwprojecten, maar bij Emmerik mag de vlag uit: een stuk Rijnd...