gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Heinoos maakt van Normaal-klassieker 'Hummelo' Zwarte Cross lied

ddc0eb07546e8c6355dc2bf82548d0f2

Het Zwarte Cross themalied is dit jaar gemaakt door de Heinoos. In het jaar dat de band 25 jaar bestaat kregen de dialectrockers de eer om een nummer te maken rondom het thema van het festival: Grooven & Stoeven. Als snel werd de link gelegd naar het moven en schoeven uit de Normaal-hit 'Hummelo'.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
'Wij gaot an’t grooven, stoeven, ritme van de Zwarte Cross', zo klinkt de eerste zin van het refrein, dat werd herschreven door Keizer. “Hummelo is een klassieker van Normaal en ik ben enorm liefhebber van de teksten en ook het nummer Hummelo is een te gek nummer ook om te spelen.” Met het nummer willen de mannen van de Heinoos hun Zwarte Cross-gevoel laten horen. “Dat is vooral heel veel liefde, vriendschap en nieuwe vrienden maken. Het is gewoon een fijn samen zijn, eigenlijk is het niet zo ingewikkeld.”

Voordat Keizer verderging met het nummer is hij eerst bij Bennie Jolink thuis geweest om te vragen of hij akkoord ging met de verbastering van zijn klassieker. “Ik wilde zijn goedkeuring hebben”, aldus Keizer. “Hij zei: ‘ik zou niet weten wat ik hier aan toe moet voegen. Het is helemaal prima en ik sta achter de tekst’ dus dat is mooi.” Keizer heeft Jolink ook nog gevraagd om mee te doen, maar dat zat er niet in.

Wel moest de zanger van de Heinoos de tekst opsturen naar de Hummeloer: “Wat er van komt weet ik niet maar het zou natuurlijk tof zijn als zij het Zwarte Cross-lied ook spelen.” Normaal staat zondag op het podium van het festival.

Hart onder de riem
Het festival kent dit jaar een onrustige aanloop vanwege de overname van festivalorganisator Superstruct door investeringsmaatschappij KKR en de daardoor afzeggende acts.

Keizer hoopt dat het Zwarte Cross-anthem voor verbinding kan zorgen en vooral de mensen van de Feestfabriek een hart onder de riem kan steken. “Ik hoop dat het extra saamhorigheid brengt, want dat is waar de Zwarte Cross en de Feestfabriek al jaren voor staan, Make Schik not War. Iedereen die zich een beetje verdiept weet hoe de Zwarte Cross in elkaar zit.”

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.