gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Heel Hummelo klaar voor traditionele Openluchtspel

77648f3373b956118802537e48a0949d

De laatste checks worden gedaan voordat het terugkerende fenomeen, het Openluchtspel Hummelo, vrijdag weer van start gaat. Eens in de twee jaar bedenkt de theatergroep een unieke theaterervaring voor de bezoekers, met dit jaar het stuk Heisa An De Grenze.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Het is een stuk over de jaren '30, waarin veel werd gesmokkeld, want dat gebeurde natuurlijk vaak in die tijd,” legt Tonny Smeitink uit. Het verhaal gaat over een vader en dochter die een boerderij bij de grens runnen, waar rondom veel wordt gesmokkeld. Tijdens het stuk ontdek je wie hier meer van weet en wie er schuldig zou kunnen zijn. “Het stuk wordt ook gespeeld in het dialect, en dat kan ik gelukkig ook, want ik werd tweetalig opgevoed,” grapt de actrice.

Trouwe fans van het openluchtspel zouden het stuk kunnen herkennen. Ongeveer 21 jaar geleden voerden Hummelse acteurs namelijk ook ditzelfde stuk op. “Het is nu ruim 20 jaar later, er doen ook castleden van toen weer mee, maar dan in een andere rol,” beschrijft Nick Bijloo. “De bezoekers die er destijds bij zijn geweest, kunnen dit jaar de vergelijking maken en zien waar de verschillen in beide uitvoeringen zitten.” Zo speelt Smeitink ook de rol die ze eerder al vertolkte.

Voor en door Hummelo
Dat het een blijvend en geliefd evenement is, is ook te zien aan de organisatie van het theaterstuk. Uit alle hoeken van het dorp willen inwoners de handen uit de mouwen steken om het evenement op poten te zetten. “Het is echt iets wat bij Hummelo past; vrijwel iedereen in het dorp wil de handen uit de mouwen steken om iets te kunnen organiseren,” beschrijft Bijloo. Tonny haalt ook veel troost uit het spelen met dorpsgenoten: “Mijn man is vorig jaar overleden en je krijgt regelmatig een arm om je heen, en dat is heel fijn, dat doet een mens goed.”

Gezonde spanning
Met veel vreugde werd er nog één keer gerepeteerd, maar daar komt dan wel gezonde spanning bij kijken. “Dat hoort er een beetje bij,” zegt de Hummelose. “Ik ben er zelf vrij ontspannen onder, maar we gaan ervoor en het wordt hartstikke leuk.” Het theaterstuk is aan de rand van Hummelo te zien op 16, 17, 21, 23 en 24 augustus.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Lees ook

Euroscope_030

EuroScope aflevering 3: inclusie in de grensstreek

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. In de derde aflevering gaat het over inclusie in de grensstreek.

762008530_1474395021397222_6360085343052214206_n

Berghse bosbrandvoertuig assisteert bij grote brand Limburg

Brandweermannen van brandweer Bergh zijn dinsdagavond met hun speciale bosbrandvoertuig afgereisd naar Noord-Limburg om te assisteren bij de grote natuurbrand aldaar. Brandweer Vorden heeft maandag op dinsdagnacht geassisteerd.

WhatsApp Image 2026-08-05 at 03.56.08

Grote brand Winterswijk verwoest kringloop en houthandel

Een zeer grote brand heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een kringloopcentrum en houthandel aan het Handelscentrum in Winterswijk in de as gelegd. Vanwege de omvang van de brand is opgeschaald naar GRIP 1.

Reuven Niemeijer (2)

Niemeijer kiest voor Volendam na vertrek bij De Graafschap

Reuven Niemeijer heeft een contract getekend bij FC Volendam na zijn vertrek bij De Graafschap. De clubtopscorer van afgelopen seizoen was transfervrij en tekent nu bij de competitiegenoot van de Superboeren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst voldoet nog niet aan spreidingswet: gemeente onder toezicht ministerie

De gemeente Bronckhorst is toegevoegd aan de lijst van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen. Dit betekent dat Bronckhorst onder toezicht staat van het ministerie.

SberghMaquette10

Maquette ’s-Heerenberg verhuist van museum naar kasteel: ‘De ziel van het museum’

Het Stadmuseum Bergh was al een tijdje gesloten, maar nu is de ontmanteling van de collectie ook echt begonnen. Dinsdagochtend werd de maquette van de stad in 1600 onder grote belangstelling verhuisd naar Kasteel Huis Bergh. Het museum gaat volledig op in het vernieuwde kasteel.