gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hardlopers in kerstkleding bij Santarun in Doetinchem: “Mooi begin van de kerst”

e12955bd5bcce2065bfe77eb5a2970cc

De binnenstad van Doetinchem stond zaterdagavond volledig in het teken van kerst. Meer dan tweehonderd deelnemers verschenen aan de start van de allereerste Santarun, gehuld in kersttruien, kerstmutsen en fonkelende kerstverlichting.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Het is echt een gezellig sfeertje. Overal zie je lichtjes en leuke kerstoutfits, dat is superleuk”, vertelt een deelnemer enthousiast. “We hebben rokjes aan met lampjes en glitters. De kerst heeft een beetje over ons heen gekotst”, lacht ze. Het evenement werd dit jaar voor het eerst georganiseerd en trok meteen zo’n 240 deelnemers. De Santarun kende drie afstanden: één kilometer voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar, twee kilometer voor kinderen van 10 tot en met 14 jaar en een route van vijf kilometer voor tieners en volwassenen vanaf 15 jaar.

Volgens de organisatie was het hoog tijd dat dit sfeervolle hardloopevenement ook naar Doetinchem zou komen. “Ik ken de Santa Run uit de binnenstad van Amersfoort, waar ik zelf ook aan heb meegedaan”, vertelt medeorganisator Irene van de Haar. “Dat is een Santarun met wel duizend deelnemers. Zo groot is het hier nog niet, maar ik vond het echt supergaaf om dit ook in de gemeente Doetinchem te organiseren. En dat is gelukt.”

'Het gaat niet om snelheid'
De run had een volledig recreatief karakter. Er waren geen winnaars, tijden of medailles. “Het gaat niet om snelheid,”, legt de organisatie uit. “We rennen met z’n allen, versierd en verkleed, door en rondom de binnenstad. Het draait om gezelligheid, saamhorigheid en plezier. Een prachtig begin van alles wat er rond kerst nog gaat komen.”

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.