gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hardlopers in kerstkleding bij Santarun in Doetinchem: “Mooi begin van de kerst”

e12955bd5bcce2065bfe77eb5a2970cc

De binnenstad van Doetinchem stond zaterdagavond volledig in het teken van kerst. Meer dan tweehonderd deelnemers verschenen aan de start van de allereerste Santarun, gehuld in kersttruien, kerstmutsen en fonkelende kerstverlichting.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Het is echt een gezellig sfeertje. Overal zie je lichtjes en leuke kerstoutfits, dat is superleuk”, vertelt een deelnemer enthousiast. “We hebben rokjes aan met lampjes en glitters. De kerst heeft een beetje over ons heen gekotst”, lacht ze. Het evenement werd dit jaar voor het eerst georganiseerd en trok meteen zo’n 240 deelnemers. De Santarun kende drie afstanden: één kilometer voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar, twee kilometer voor kinderen van 10 tot en met 14 jaar en een route van vijf kilometer voor tieners en volwassenen vanaf 15 jaar.

Volgens de organisatie was het hoog tijd dat dit sfeervolle hardloopevenement ook naar Doetinchem zou komen. “Ik ken de Santa Run uit de binnenstad van Amersfoort, waar ik zelf ook aan heb meegedaan”, vertelt medeorganisator Irene van de Haar. “Dat is een Santarun met wel duizend deelnemers. Zo groot is het hier nog niet, maar ik vond het echt supergaaf om dit ook in de gemeente Doetinchem te organiseren. En dat is gelukt.”

'Het gaat niet om snelheid'
De run had een volledig recreatief karakter. Er waren geen winnaars, tijden of medailles. “Het gaat niet om snelheid,”, legt de organisatie uit. “We rennen met z’n allen, versierd en verkleed, door en rondom de binnenstad. Het draait om gezelligheid, saamhorigheid en plezier. Een prachtig begin van alles wat er rond kerst nog gaat komen.”

Lees meer over:

|

Lees ook

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.