gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hans Klok lovend over de Achterhoek 'Het voelt als vroeger'

a5347aaa028bbe937495cc87bb59471e

De wereldberoemde illusionist Hans Klok is dit weekend neergestreken op de Zwarte Cross. Na donderdag de spectaculaire opening van het nieuwe hoofdpodium te hebben verzorgd voorafgaand aan het optreden van Armin van Buuren, was de theatertent vrijdag zijn domein.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Na zijn show sprak hij lovende woorden over de Achterhoek. "Het voelt heerlijk om hier rond te lopen. Het doet me zelfs een beetje denken aan de hippietijd. Iedereen wil gewoon plezier maken met elkaar, er is geen gezeik", zegt de illusionist. Hij geeft dan ook aan blij te zijn met het publiek in Lichtenvoorde: "Ik treed ook op voor mensen met heel veel geld, die alles al gezien hebben. Die zijn moeilijk te verbazen. Het mooie aan de Zwarte Cross is dat er echt allemaal verschillende mensen door elkaar komen, ook mensen die moeten sparen voor het kaartje en er daarom éxtra van genieten."

De artiest zelf geniet ook met volle teugen. "Het is natuurlijk altijd een grote eer als je gevraagd wordt voor de Zwarte Cross. Dan ben je een soort van hip. Vorig jaar vroegen ze me ook al, maar toen kon ik helaas niet", aldus klok. "Ik hoop echt dat het de mensen goed bevallen is en dat ik hier over een paar jaar weer terug mag komen" Klok begint binnenkort met zijn nieuwe show. Hij staat dan een maand lang in koninklijk theater Carré in Amsterdam. "Maar ik kom ook in de buurt, ik kom naar het Amphion in Doetinchem." Het is een plek waar de artiest graag komt: "Ik meen het echt als ik zeg dat het één van de mooiste theaters van Nederland."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.

133835a0788373bcf175f86cfec3522c

De Graafschap weet ondanks gouden wissels niet te winnen in Eindhoven

De Graafschap is er niet in geslaagd om met drie punten terug te keren naar Doetinchem. De ploeg van Thomas Duivenvoorden kwam door invallers Finocchiaro en Kwint knap terug van een achterstand, maar de Doetinchemers wisten een tegentreffer niet te voorkomen; 2-2.