Ulft, Nederland
Terug

Hans Klok lovend over de Achterhoek 'Het voelt als vroeger'

a5347aaa028bbe937495cc87bb59471e.jpg

De wereldberoemde illusionist Hans Klok is dit weekend neergestreken op de Zwarte Cross. Na donderdag de spectaculaire opening van het nieuwe hoofdpodium te hebben verzorgd voorafgaand aan het optreden van Armin van Buuren, was de theatertent vrijdag zijn domein.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Na zijn show sprak hij lovende woorden over de Achterhoek. "Het voelt heerlijk om hier rond te lopen. Het doet me zelfs een beetje denken aan de hippietijd. Iedereen wil gewoon plezier maken met elkaar, er is geen gezeik", zegt de illusionist. Hij geeft dan ook aan blij te zijn met het publiek in Lichtenvoorde: "Ik treed ook op voor mensen met heel veel geld, die alles al gezien hebben. Die zijn moeilijk te verbazen. Het mooie aan de Zwarte Cross is dat er echt allemaal verschillende mensen door elkaar komen, ook mensen die moeten sparen voor het kaartje en er daarom éxtra van genieten."

De artiest zelf geniet ook met volle teugen. "Het is natuurlijk altijd een grote eer als je gevraagd wordt voor de Zwarte Cross. Dan ben je een soort van hip. Vorig jaar vroegen ze me ook al, maar toen kon ik helaas niet", aldus klok. "Ik hoop echt dat het de mensen goed bevallen is en dat ik hier over een paar jaar weer terug mag komen" Klok begint binnenkort met zijn nieuwe show. Hij staat dan een maand lang in koninklijk theater Carré in Amsterdam. "Maar ik kom ook in de buurt, ik kom naar het Amphion in Doetinchem." Het is een plek waar de artiest graag komt: "Ik meen het echt als ik zeg dat het één van de mooiste theaters van Nederland."

Lees ook

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.

VanKeukentafelNaarKieslijst3.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Onno en Thomas van de Groep in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Onno en Thomas van de Groep, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Oude IJsselstreek.

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit grote gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.