gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Halfvasten Angerlo wil volgend jaar knallen

6b795eea17c8e9e063a403ea88c05f5a

Voor het derde jaar op rij is er geen traditionele halfvastenoptocht in Angerlo, waar normaal gesproken de mooiste carnavalswagens uit de regio te bewonderen zijn. Ook het bijbehorende feest gaat dit jaar niet door.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Als enthousiaste organisatie willen we natuurlijk heel graag organiseren, dat is duidelijk”, aldus Jan Hendriks, voorzitter van de Stichting Halfvasten-Angerlo. “In ons achterhoofd hadden we natuurlijk al een hele poos: ‘het kan haast niet’. Afgelopen zondag zijn we bij elkaar gekomen en hebben we gezegd: ‘het is niet verantwoord, we doen het niet'." Ondanks de aangekondigde versoepelingen tijdens de persconferentie van dinsdag is het volgens de voorzitter niet mogelijk om een ouderwets feest te organiseren dit jaar: “We hadden hiervoor geen oplossing omdat we op meer dan vijfhonderd mensen zitten en het testen, de 1G, dat is voor ons een probleem.” Ook het feest later in het jaar inhalen was geen optie: “We willen halfvasten alleen heel goed doen zoals we dat gewend zijn, en niet half.”

Ondanks dat het feest al drie jaar geen doorgang heeft kunnen vinden blijft de organisatie vol energie. “Iedereen is gemotiveerd, dus we willen heel graag”, laat Hendriks weten. “We hebben nieuwe jeugdige leden in de commissie zitten en die zijn erg enthousiast.” Voor volgend jaar heeft de stichting dan ook grootse plannen voor het feest, dat dan voor het eerst gehouden wordt op een nieuwe locatie: “Een gigantisch feest, waar we een grotere tent hebben waar het feest uit knalt."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.