Ulft, Nederland
Terug

Habion meldt verkoop zorgwoningen Terborg, maar gemeente zet verkoop on hold

45e870ccb9af92484e3071958498ef98.jpg

In een brief aan de bewoners van zorgwoningen De Baander I en De Baander II aan de Sint Antoniastraat in Terborg lijkt woningcorporatie Habion de verkoop al rond te hebben: het vastgoedbedrijf Urban Interest wordt voorgesteld als de nieuwe eigenaar van de complexen. Maar volgens de gemeente Oude IJsselstreek is die verkoop nog verre van definitief.

Bart Sollman |  | Aangepast op
De gemeente heeft namelijk een negatieve zienswijze ingediend, die de verkoop tegenhoudt totdat er bindende garanties komen voor het behoud van de woningen als sociale huurvoorzieningen voor ouderen met zorgbehoeften. De verwarring onder bewoners is begrijpelijk. Habion stuurde hen een uitnodiging voor een kennismaking met Urban Interest, waarbij de aankomende overdracht aan de vastgoedpartij als een feit werd gepresenteerd. Op 18 oktober vond de bijeenkomst plaats, waarbij bewoners hun zorgen konden uiten.

Het nieuws leidde echter tot bezorgdheid bij de gemeente, die benadrukt dat de verkoop nog niet is goedgekeurd. De uiteindelijke beslissing ligt bij de Autoriteit Woningcorporaties (Aw), die zich moet uitspreken over de negatieve zienswijze van de gemeente. De gemeente Oude IJsselstreek maakt zich ernstige zorgen over de geplande verkoop aan een commerciële vastgoedpartij. Ze vreest dat de woningen binnen enkele jaren hun sociale huurstatus verliezen, terwijl de regio juist een toenemende behoefte kent aan sociale huurwoningen voor ouderen.

Behoud sociale huur
De gemeente heeft aangegeven alleen een akkoord te willen geven als er duidelijke, langlopende afspraken komen over het behoud van de zorgappartementen als sociale huurwoningen, iets waar Urban Interest nog geen concrete toezeggingen over heeft gedaan. Burgemeester Mirjam Maasdam benadrukt namens het hele college in de zienswijze dat de bestaande zevenjarige garantie op sociale verhuur, die door Habion en Urban Interest is genoemd, niet voldoende is.

Onduidelijkheid
Voor Habion, die zich wil terugtrekken uit de Achterhoek, komt deze blokkade ongelegen. De corporatie wijst erop dat zij een landelijke volkshuisvestelijke opdracht heeft en stelt dat ze er vanuit gaat dat gemeenten accepteren dat hun portefeuille wordt afgebouwd. Of de voorgenomen verkoop alsnog doorgang zal vinden, is voorlopig onduidelijk. De gemeente laat weten bereid te zijn tot overleg met Habion en Urban Interest, maar geeft aan vast te houden aan blijvende waarborgen voor de sociale huur van de appartementen. Tot die tijd zal de verkoopprocedure stil blijven liggen.

Lees ook

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.