gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote zoekactie naar vermiste Velpenaar Frans Udink (72)

d4423e7f2785e9e46b5664695bd9c5b6

Familieleden en kennissen hebben een grote zoekactie op touw gezet om de vermiste Frans Udink uit Velp te vinden. De 72-jarige verstandelijk beperkte man is sinds begin juni vermist, ook in de Achterhoek wordt aandacht gevraagd voor de vermissing.

Redactie REGIO8 |
"We hangen bij stations en in de buurt ervan flyers op met een foto van Frans", zegt Willeke Wouterse, die de zoekactie coördineert, bij Omroep Gelderland. De man (72) is al sinds 1 juni zoek en zou op meerdere plekken in de Achterhoek gezien zijn. Hij is ook in het Duitse Oberhausen geweest, weet Bennie Udink, broer van Frans. "Hij is daar niet meer. Voor het laatst is hij in Aalten gezien. Dat was vrijdag." Met een kleine vijftig mensen zoeken ze de man tussen Arnhem en Aalten.

Wouterse kent de familie Udink al haar hele leven, zegt ze: "Wie hem vindt moet Frans heel rustig benaderen. Vraag gerust hoe het met hem is, maar raak hem maar niet aan. Frans raakt dan in paniek en dan gaat hij ervandoor." Frans reist per trein en stapt om de haverklap in en uit. Geld heeft hij niet. Hij bietst peuken en kopjes koffie en pakt dan de trein weer, zegt Wouterse. Een van de zoekers had contact met een conducteur van Arriva in Doetinchem, vertelt ze. "Ze letten op hem."

Foto verspreid
Een woordvoerder van Arriva laat weten dat een foto van Frans onder medewerkers is verspreid. "We hebben protocollen hoe te handelen met verwarde mensen", zegt hij. Hij drukt de betrokkenen op het hart niet bang te zijn dat Frans als notoire zwartrijder wordt behandeld: "Deze man moet geholpen worden." Wouterse adviseert om de politie te bellen en Frans ondertussen aan de praat te houden met koffie en een sigaretje: "Laat Frans niet meer alleen, praat over het weer of wat dan ook."

‘Heel veel reacties’
Een bericht van de politie Velp-Rozendaal op Facebook is intussen meer dan 2100 keer gedeeld. "We krijgen heel veel reacties", zegt een woordvoerster van de politie. Op meerdere plekken zou hij zijn gezien, blijkt uit reacties op Facebook. Willem schrijft: "Hij is in Aalten bij mensen aan de deur geweest. Daar was die met een bos bloemen. En een briefje dat die in Velp woont. Ze heeft Frans naar het station gestuurd. Want hij was verward, zegt ze."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

2ded0347-0663-3a74-aa3f-357d68b4b248

Drank, drugs en geen rijbewijs: bestuurder veroorzaakt zware crash in Neede en 'heeft spijt'

Het had veel erger kunnen aflopen en hij zegt zijn lesje geleerd te hebben. Een 20-jarige man uit Enschede zou in maart vorig jaar onder invloed achter het stuur gekropen zijn en flink te hard hebben gereden. In Neede ging het mis: de bestuurder wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval, waarbij een passagier zwaargewond raakte.

scoutingGoudenVos0

Populair Scouting Gaanderen zoekt leiding: 'Wij hebben ze hard nodig'

De scouting in Gaanderen groeit, steeds meer kinderen melden zich aan bij ScoGa. Toch zitten ze met een probleem. Het huidige aantal vrijwilligers voor de begeleiding is niet groot genoeg voor de groeiende groep kinderen. En dus zoeken ze nieuwe aanwas.

flitsmarathon0

Automobilisten opgelet: flitsmarathon in de Achterhoek

Het verkeersteam van Politie Oost-Nederland doet tot en met zondag mee aan de Europese flitsmarathon. Er worden op verschillende plekken in de Achterhoek snelheidscontroles uitgevoerd.

Eikenprocessierups 6

Emmerich bestrijdt eikenprocessierups vanuit de lucht met helikopter

Terwijl Nederlandse gemeenten de eikenprocessierups steeds vaker op een natuurlijke manier proberen te beheersen, kiest de Duitse grensstad Emmerich voor een andere opvallende aanpak. Daar worden rupsen preventief bestreden met een helikopter.

OngevalA12Blur

Duitse chauffeur aangehouden voor veroorzaken ernstig ongeval A12

De politie heeft vanwege het ongeval van afgelopen vrijdag in de file op de snelweg A12 ter hoogte van Beek een Duitse man aangehouden. Er zijn geen slachtoffers overleden bij het grote ongeval.

Windmolens_Duitsland040

Vergunning voor drie Duitse windturbines vlak over de grens bij Winterswijk

Kreis Borken gaat over tot de verlening van een vergunning voor drie windturbines van ongeveer 250 meter hoog bij Vardingholt/Kulver Heide, aan de andere kant van de grens bij de Winterswijkse buurtschap ’t Woold.