gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote zoekactie naar vermiste Velpenaar Frans Udink (72)

d4423e7f2785e9e46b5664695bd9c5b6

Familieleden en kennissen hebben een grote zoekactie op touw gezet om de vermiste Frans Udink uit Velp te vinden. De 72-jarige verstandelijk beperkte man is sinds begin juni vermist, ook in de Achterhoek wordt aandacht gevraagd voor de vermissing.

Redactie REGIO8 |
"We hangen bij stations en in de buurt ervan flyers op met een foto van Frans", zegt Willeke Wouterse, die de zoekactie coördineert, bij Omroep Gelderland. De man (72) is al sinds 1 juni zoek en zou op meerdere plekken in de Achterhoek gezien zijn. Hij is ook in het Duitse Oberhausen geweest, weet Bennie Udink, broer van Frans. "Hij is daar niet meer. Voor het laatst is hij in Aalten gezien. Dat was vrijdag." Met een kleine vijftig mensen zoeken ze de man tussen Arnhem en Aalten.

Wouterse kent de familie Udink al haar hele leven, zegt ze: "Wie hem vindt moet Frans heel rustig benaderen. Vraag gerust hoe het met hem is, maar raak hem maar niet aan. Frans raakt dan in paniek en dan gaat hij ervandoor." Frans reist per trein en stapt om de haverklap in en uit. Geld heeft hij niet. Hij bietst peuken en kopjes koffie en pakt dan de trein weer, zegt Wouterse. Een van de zoekers had contact met een conducteur van Arriva in Doetinchem, vertelt ze. "Ze letten op hem."

Foto verspreid
Een woordvoerder van Arriva laat weten dat een foto van Frans onder medewerkers is verspreid. "We hebben protocollen hoe te handelen met verwarde mensen", zegt hij. Hij drukt de betrokkenen op het hart niet bang te zijn dat Frans als notoire zwartrijder wordt behandeld: "Deze man moet geholpen worden." Wouterse adviseert om de politie te bellen en Frans ondertussen aan de praat te houden met koffie en een sigaretje: "Laat Frans niet meer alleen, praat over het weer of wat dan ook."

‘Heel veel reacties’
Een bericht van de politie Velp-Rozendaal op Facebook is intussen meer dan 2100 keer gedeeld. "We krijgen heel veel reacties", zegt een woordvoerster van de politie. Op meerdere plekken zou hij zijn gezien, blijkt uit reacties op Facebook. Willem schrijft: "Hij is in Aalten bij mensen aan de deur geweest. Daar was die met een bos bloemen. En een briefje dat die in Velp woont. Ze heeft Frans naar het station gestuurd. Want hij was verward, zegt ze."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

b90ed1af-c9f3-40c9-9b85-2724750c4422

Spelersbus De Graafschap nog in Doetinchem: slot op poorten De Vijverberg

De spelersbus van De Graafschap is zondag niet op tijd vertrokken naar Arnhem voor het uitduel met Vitesse. Er is een slot op de poorten van stadion De Vijverberg gedaan.

Graafschap stadion

Weer geen uitsupporters in Arnhem voor De Graafschap: 'Zeer teleurgesteld'

De Graafschap heeft zaterdagavond te horen gekregen van de lokale driehoek in Arnhem dat er zondag geen uitsupporters welkom zijn in het GelreDome. Volgens de Arnhemse partijen wil een deel van de supporters van de Doetinchemmers zich niet houden aan de gemaakte veiligheidsafspraken. De Graafschap laat weten dit beeld niet te herkennen en hekelt de manier van communiceren.

VeldrijdenFans20

De zaterdag van het EK Veldrijden in Zeddam: Belgisch plezier en reclame voor Montferland

Wielerliefhebbers vanuit heel Europa zijn dit weekend in de Achterhoek neergestreken. In Zeddam wordt het EK Veldrijden verreden. Op zaterdag was het tijd voor de Junioren vrouwen, U23 mannen en de Elite vrouwen.

VijverbergStock20

De Graafschap twee uitwedstrijden zonder supporters na vuurwerkincident

De Graafschap moet de uitwedstrijden tegen Roda JC Kerkrade en Jong PSV zonder supporters spelen. De Doetinchemse club heeft daarnaast een boete van 5.000 euro gekregen van de KNVB.

3c17ce2e-09fe-444f-ab97-1c41b306c2ea

Is Vitesse tegen De Graafschap een derby? Dit vinden supporters van beide clubs

Arnhem en Doetinchem liggen nog geen veertig kilometer uit elkaar, maar de voetbalwerelden van Vitesse en De Graafschap lijken soms mijlenver van elkaar verwijderd. Toch staat er zondag weer een ontmoeting tussen beide Gelderse clubs op het programma. Maar voelt dat voor de supporters ook als een derby?

Thomas0

Gelderse kraker leeft bij De Graafschap: ‘Je voelt dat het een bijzondere wedstrijd is’

De Graafschap speelt zondag de Gelderse kraker tegen Vitesse in het GelreDome. Met een overwinning komen de Doetinchemmers op gelijke hoogte met de Arnhemmers en sluiten ze weer aan bij de subtop. Na de belangrijke zege op bezoek bij FC Volendam hoopt trainer Thomas Duivenvoorden dat zijn ploeg die lijn kan doortrekken.