gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote zoekactie naar vermiste Velpenaar Frans Udink (72)

d4423e7f2785e9e46b5664695bd9c5b6.jpg

Familieleden en kennissen hebben een grote zoekactie op touw gezet om de vermiste Frans Udink uit Velp te vinden. De 72-jarige verstandelijk beperkte man is sinds begin juni vermist, ook in de Achterhoek wordt aandacht gevraagd voor de vermissing.

Redactie REGIO8 |
"We hangen bij stations en in de buurt ervan flyers op met een foto van Frans", zegt Willeke Wouterse, die de zoekactie coördineert, bij Omroep Gelderland. De man (72) is al sinds 1 juni zoek en zou op meerdere plekken in de Achterhoek gezien zijn. Hij is ook in het Duitse Oberhausen geweest, weet Bennie Udink, broer van Frans. "Hij is daar niet meer. Voor het laatst is hij in Aalten gezien. Dat was vrijdag." Met een kleine vijftig mensen zoeken ze de man tussen Arnhem en Aalten.

Wouterse kent de familie Udink al haar hele leven, zegt ze: "Wie hem vindt moet Frans heel rustig benaderen. Vraag gerust hoe het met hem is, maar raak hem maar niet aan. Frans raakt dan in paniek en dan gaat hij ervandoor." Frans reist per trein en stapt om de haverklap in en uit. Geld heeft hij niet. Hij bietst peuken en kopjes koffie en pakt dan de trein weer, zegt Wouterse. Een van de zoekers had contact met een conducteur van Arriva in Doetinchem, vertelt ze. "Ze letten op hem."

Foto verspreid
Een woordvoerder van Arriva laat weten dat een foto van Frans onder medewerkers is verspreid. "We hebben protocollen hoe te handelen met verwarde mensen", zegt hij. Hij drukt de betrokkenen op het hart niet bang te zijn dat Frans als notoire zwartrijder wordt behandeld: "Deze man moet geholpen worden." Wouterse adviseert om de politie te bellen en Frans ondertussen aan de praat te houden met koffie en een sigaretje: "Laat Frans niet meer alleen, praat over het weer of wat dan ook."

‘Heel veel reacties’
Een bericht van de politie Velp-Rozendaal op Facebook is intussen meer dan 2100 keer gedeeld. "We krijgen heel veel reacties", zegt een woordvoerster van de politie. Op meerdere plekken zou hij zijn gezien, blijkt uit reacties op Facebook. Willem schrijft: "Hij is in Aalten bij mensen aan de deur geweest. Daar was die met een bos bloemen. En een briefje dat die in Velp woont. Ze heeft Frans naar het station gestuurd. Want hij was verward, zegt ze."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.

260114--Visualisatie H2 Achterhoek plant.png

Lokale waterstof mogelijk duurzaam alternatief voor Achterhoekse industrie

Er is een volgende stap gezet naar de waterstoffabriek in Netterden, die er naar verwachting in 2027 staat. De gemeente Oude IJsselstreek slaat de handen ineen met de industrie om het gebruik van lokaal geproduceerde waterstof te verkennen.