gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote zoekactie naar vermiste Velpenaar Frans Udink (72)

d4423e7f2785e9e46b5664695bd9c5b6.jpg

Familieleden en kennissen hebben een grote zoekactie op touw gezet om de vermiste Frans Udink uit Velp te vinden. De 72-jarige verstandelijk beperkte man is sinds begin juni vermist, ook in de Achterhoek wordt aandacht gevraagd voor de vermissing.

Redactie REGIO8 |
"We hangen bij stations en in de buurt ervan flyers op met een foto van Frans", zegt Willeke Wouterse, die de zoekactie coördineert, bij Omroep Gelderland. De man (72) is al sinds 1 juni zoek en zou op meerdere plekken in de Achterhoek gezien zijn. Hij is ook in het Duitse Oberhausen geweest, weet Bennie Udink, broer van Frans. "Hij is daar niet meer. Voor het laatst is hij in Aalten gezien. Dat was vrijdag." Met een kleine vijftig mensen zoeken ze de man tussen Arnhem en Aalten.

Wouterse kent de familie Udink al haar hele leven, zegt ze: "Wie hem vindt moet Frans heel rustig benaderen. Vraag gerust hoe het met hem is, maar raak hem maar niet aan. Frans raakt dan in paniek en dan gaat hij ervandoor." Frans reist per trein en stapt om de haverklap in en uit. Geld heeft hij niet. Hij bietst peuken en kopjes koffie en pakt dan de trein weer, zegt Wouterse. Een van de zoekers had contact met een conducteur van Arriva in Doetinchem, vertelt ze. "Ze letten op hem."

Foto verspreid
Een woordvoerder van Arriva laat weten dat een foto van Frans onder medewerkers is verspreid. "We hebben protocollen hoe te handelen met verwarde mensen", zegt hij. Hij drukt de betrokkenen op het hart niet bang te zijn dat Frans als notoire zwartrijder wordt behandeld: "Deze man moet geholpen worden." Wouterse adviseert om de politie te bellen en Frans ondertussen aan de praat te houden met koffie en een sigaretje: "Laat Frans niet meer alleen, praat over het weer of wat dan ook."

‘Heel veel reacties’
Een bericht van de politie Velp-Rozendaal op Facebook is intussen meer dan 2100 keer gedeeld. "We krijgen heel veel reacties", zegt een woordvoerster van de politie. Op meerdere plekken zou hij zijn gezien, blijkt uit reacties op Facebook. Willem schrijft: "Hij is in Aalten bij mensen aan de deur geweest. Daar was die met een bos bloemen. En een briefje dat die in Velp woont. Ze heeft Frans naar het station gestuurd. Want hij was verward, zegt ze."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.

KERKETTEN10.jpg

Ettense kerk ondergaat complete metamorfose: ‘Mensen werden emotioneel’

Na vier jaar voorbereiden en bijna een jaar intensief verbouwen is de Martinuskerk in Etten weer open. Niet meer alleen als kerk, maar als multifunctionele ontmoetingsplek met vier verschillende ruimtes. Volgens uitbater Stan Theunissen en voorzitter Peter Ketelaar moet het gebouw uitgroeien tot het nieuwe hart van het dorp.