gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote verbouwing van Elver in Nieuw-Wehl gestart

aadcba2eb82f000cc7b30567fcd9962d.jpg

Met een grootschalige verbouwing moet het terrein van zorginstelling Elver in Nieuw-Wehl in tien tot vijftien jaar tijd klaar worden gemaakt voor de toekomst. Het zogenaamde Masterplan betekent onder meer dat de bewoners een eigen studio krijgen, de eerste werkzaamheden zijn deze week gestart.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
“We hebben ook een hele puzzel te leggen om het allemaal goed afgestemd te krijgen”, zegt bestuurder Irma Harmelink van Elver over het zogenaamde ‘schuifplan’. “Het moet ook voor bewoners en familie goed gaan. Het zal ook zeker wat overlast geven, maar we proberen dat in goede banen te leiden.” Tijdens de eerste fase wordt de kerk in Nieuw-Wehl omgebouwd naar een dagbestedingsruimte met een kas voor groenteteelt, een nieuw tandzorgcentrum en moeten de eerste 64 nieuwe woningen op het terrein worden gebouwd.

Elver verzorgt opvang voor mensen met een verstandelijke beperking en bezet met de hoofdlocatie een groot deel van Nieuw-Wehl. In het vijfhonderd inwoners tellende dorp zijn zorgen over de overlast, dit maakten omwonenden recent duidelijk op een open dag. Zo spreken buurtbewoners over een groeiend aantal cliënten dat gebruik maakt van de locatie en is er bezorgdheid over de verkeersveiligheid in het dorp en andere incidenten met bewoners. Er werden zelfs protestborden geplaatst bij de locatie.

‘Ik ga niet alles oplossen’
Bij Elver zijn de zorgen van omwonenden bekend. Zo werd er op de open dag met meerdere buurtbewoners gesproken, geeft Harmelink aan. “Daar waar er klachten zijn, kijken we goed naar wat het is en of we er wat aan kunnen doen”, zegt Harmelink, die tegelijkertijd een slag om de arm maakt. “Maar soms heb je het ook met elkaar te doen. Ik ga niet alles oplossen.”

Onderdeel van de gemeenschap
Elver plaatst zich nadrukkelijk in het dorp, want de cliënten zijn in de ogen van Harmelink ook onderdeel van Nieuw-Wehl. “We vervullen hier met elkaar iets wat we als maatschappij belangrijk vinden. Namelijk mensen met een verstandelijke beperking een goede plek en goede zorg geven. We zijn gewoon onderdeel van de gemeenschap, mét wat bijzondere kenmerken.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-09 at 22.33.41.jpeg

Achterhoekse remontada blijft uit: De Graafschap weer snel uit play-offs

De Graafschap is er niet in geslaagd om de verloren wedstrijd van afgelopen woensdag tegen Almere City (3-1) in eigen huis om te keren. Op een uitverkochte De Vijverberg werd het 2-2, met uitschakeling en dus een achtste seizoen in de Keuken Kampioen Divisie als gevolg.

OrionstarsTraining10.jpg

Orion wil titel in eigen huis binnenhalen: 'Iets moois neerzetten in een uitverkocht huis'

Orion Stars kan zondag de landstitel prolongeren door in de eigen SaZa Topsporthal te winnen van Lycurgus Groningen. De Doetinchemmers waren in de eerste twee wedstrijden van het vijfluik al te sterk voor de Groningers. Er werd met 3-2 en 1-3 gewonnen. Sterkhouder Jannes van der Ham blikt vooruit op de titelwedstrijd.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 17.04.06.jpeg

'Alles voor die ene G': Superboer laat liefde voor club én zoons tatoeëren

Wesley Vervuren (36) is De Graafschap-supporter in hart en nieren. De liefde voor zijn club heeft hij sinds kort in een kunstwerk vereeuwigd op zijn lichaam. De Superboer die met zijn zoons Gilano (14) en Giovanni (10) uit- en thuiswedstrijden bezoekt, vertelt over de tattoo en de betekenis.

GrenscontrolNL20.jpg

Asielminister: niet meer aan de grens controleren

Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

VBFRAALM0.jpg

De Graafschap gelooft in Achterhoeks mirakel: ‘Alle vertrouwen dat we verdergaan’

De Graafschap speelt zaterdag een cruciale duel tegen Almere City FC. Afgelopen woensdag werd op bezoek in het Yanmar stadion met 3-1 verloren. De Superboeren moeten de rug zien te rechten op de eigen Vijverberg, om zicht te houden op promotie naar de Eredivisie.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 15.09.50.jpeg

Auto belandt in sloot na botsing op rondweg in Zelhem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de N315 in Zelhem. Beide auto’s hebben behoorlijke schade en moeten worden afgesleept. De provincie heeft de rondweg in beide richtingen afgesloten.