gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote interesse pensionering in Duitsland tijdens EUREGIO adviesdag in Winterswijk

3a81dc5b790d12d517cd846ff1877ee5

Er is een stijgende interesse in pensionering vanuit Nederland naar Duitsland en vice versa. Dat blijkt uit de EUREGIO adviesdag in Winterswijk waar geïnteresseerden gratis advies konden krijgen over grensoverschrijdend wonen en werken in Duitsland en welke instanties daarvoor geraadpleegd moeten worden.

Martha Bulten |  | Aangepast op
“De vraag is enorm omdat er in het grensgebied natuurlijk veel grensoverschrijdend werk is, maar ook ondernemen en verhuizen zijn groot. Dus er zijn altijd veel vragen over sociale zekerheid, belastingen en arbeidsrecht. Wij voldoen eigenlijk aan de vraag die er is”, vertelt Coen van Dijk, adviseur Arbeidsmarkt bij Grensinfopunt EUREGIO.

De EUREGIO adviesdagen zijn normaliter twee keer per jaar in Winterswijk te vinden en tevens ook op andere plekken. Dit jaar was er maar één editie op deze locatie. Naar schatting komen er vandaag zo een veertig mensen voor advies van deskundigen op het gebied van belasting, pensioen en sociale verzekeringen. Van Dijk: “Het is vandaag redelijk. Het is wel eens drukker geweest, maar het loopt wel lekker door, dus de wachttijden zijn niet zo lang.” Er zijn vijf Grensinfopunten langs de Nederlands-Duitse grens. Vorig jaar telde de afdeling van Van Dijk, gevestigd in Gronau, alleen al meer dan 7000 klantcontacten.

Winterswijk is een hotspot voor grensoverschrijdend werken, maar de vraag naar advies hangt ook erg af van nieuwe landelijke regelingen, legt Van Dijk uit. Veel mensen komen voor informatie over werken over de grens, maar die vraag is relatief standaard. “De laatste tijd is er een hele stroom Nederlanders die naar Duitsland gaat verhuizen, maar vandaag zijn het ook voornamelijk veel mensen die met pensioen willen gaan en die bijvoorbeeld in het buitenland pensioen hebben opgebouwd.” Voor deze mensen is vandaag de perfecte gelegenheid om informatie van beide kanten te krijgen, over bijvoorbeeld belastingzaken, op hetzelfde moment tijdens deze adviesdag. Er komen niet alleen Nederlanders, maar ook Duitsers hierop af.

Deze dagen werpen zeker hun vruchten af. “De successen blijken meestal uit als mensen het advies hebben aangehoord en geholpen zijn met de problemen die ze hebben. Mensen zijn heel tevreden en dankbaar zijn voor de hulp, omdat het vaak lastig is om alles in één adviesgesprek te krijgen. Je hebt met veel verschillende materie te maken en dat loopt niet altijd even parallel en bij ons komt dat allemaal samen." Voor veel mensen zijn deze adviesdagen een geruststelling, omdat het anders heen-en-weer bewegen blijft tussen verschillende instanties, geeft Van Dijk aan: “Mensen geven aan dat ze echt niet wisten waar ze terecht moesten, want je hebt altijd die combinatie Nederland-Duitsland.”

Lees ook

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.

GerritVossers220

Weerboer Gerrit voorspelt wederom wisselvallig weekend, nu met wat meer drupjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Lievelde voorspelt de weerboer wederom een wisselvallig weekend, nu met wat meer drupjes.

WolfInZak0

De wolf kent geen grenzen maar de aanpak wel

Nederland heeft de Duitse aanpak van de wolf als voorbeeld genomen. Maar de Duitse regels en ervaringen blijken niet één op één toepasbaar. In Duitsland kan in gebieden met veel wolven sneller kan worden ingegrepen tegen dieren die problemen veroorzaken.