gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote interesse pensionering in Duitsland tijdens EUREGIO adviesdag in Winterswijk

3a81dc5b790d12d517cd846ff1877ee5

Er is een stijgende interesse in pensionering vanuit Nederland naar Duitsland en vice versa. Dat blijkt uit de EUREGIO adviesdag in Winterswijk waar geïnteresseerden gratis advies konden krijgen over grensoverschrijdend wonen en werken in Duitsland en welke instanties daarvoor geraadpleegd moeten worden.

Martha Bulten |  | Aangepast op
“De vraag is enorm omdat er in het grensgebied natuurlijk veel grensoverschrijdend werk is, maar ook ondernemen en verhuizen zijn groot. Dus er zijn altijd veel vragen over sociale zekerheid, belastingen en arbeidsrecht. Wij voldoen eigenlijk aan de vraag die er is”, vertelt Coen van Dijk, adviseur Arbeidsmarkt bij Grensinfopunt EUREGIO.

De EUREGIO adviesdagen zijn normaliter twee keer per jaar in Winterswijk te vinden en tevens ook op andere plekken. Dit jaar was er maar één editie op deze locatie. Naar schatting komen er vandaag zo een veertig mensen voor advies van deskundigen op het gebied van belasting, pensioen en sociale verzekeringen. Van Dijk: “Het is vandaag redelijk. Het is wel eens drukker geweest, maar het loopt wel lekker door, dus de wachttijden zijn niet zo lang.” Er zijn vijf Grensinfopunten langs de Nederlands-Duitse grens. Vorig jaar telde de afdeling van Van Dijk, gevestigd in Gronau, alleen al meer dan 7000 klantcontacten.

Winterswijk is een hotspot voor grensoverschrijdend werken, maar de vraag naar advies hangt ook erg af van nieuwe landelijke regelingen, legt Van Dijk uit. Veel mensen komen voor informatie over werken over de grens, maar die vraag is relatief standaard. “De laatste tijd is er een hele stroom Nederlanders die naar Duitsland gaat verhuizen, maar vandaag zijn het ook voornamelijk veel mensen die met pensioen willen gaan en die bijvoorbeeld in het buitenland pensioen hebben opgebouwd.” Voor deze mensen is vandaag de perfecte gelegenheid om informatie van beide kanten te krijgen, over bijvoorbeeld belastingzaken, op hetzelfde moment tijdens deze adviesdag. Er komen niet alleen Nederlanders, maar ook Duitsers hierop af.

Deze dagen werpen zeker hun vruchten af. “De successen blijken meestal uit als mensen het advies hebben aangehoord en geholpen zijn met de problemen die ze hebben. Mensen zijn heel tevreden en dankbaar zijn voor de hulp, omdat het vaak lastig is om alles in één adviesgesprek te krijgen. Je hebt met veel verschillende materie te maken en dat loopt niet altijd even parallel en bij ons komt dat allemaal samen." Voor veel mensen zijn deze adviesdagen een geruststelling, omdat het anders heen-en-weer bewegen blijft tussen verschillende instanties, geeft Van Dijk aan: “Mensen geven aan dat ze echt niet wisten waar ze terecht moesten, want je hebt altijd die combinatie Nederland-Duitsland.”

Lees ook

896156c8-e637-4ea3-a2bd-2e71d3c403ce

De Graafschap legt jeugdspeler Van de Weert vast

De Graafschap heeft jeugdspeler Dinand Van de Weert beloont met zijn eerste contract. De 18-jarige verdediger uit Rhenen tekent tot de zomer van 2029 bij de Doetinchemmers. De club heeft een optie om de verbintenis met een jaar te verlengen.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Politie zoekt getuigen van ramkraak bij juwelier in Gaanderen

De politie is op zoek naar getuigen en mensen die mogelijk camerabeelden hebben van de ramkraak bij juwelierszaak Punte in Gaanderen. Bij de kraak waren volgens de politie vermoedelijk vier verdachten betrokken. Het onderzoek is nog in volle gang.

Schermafbeelding 2026-10-13 132122

CBR lijkt na lange zoektocht nieuwe examenlocatie in Doetinchem te hebben gevonden

Na ruim vier jaar zoeken lijkt het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) een nieuwe examenlocatie te hebben gevonden in Doetinchem. De organisatie wil verhuizen naar een voormalig metaalbedrijf aan de Oude Terborgseweg. Op die nieuwe locatie wil het CBR meer dan tienduizend examens gaan afnemen per jaar. Een dreigend vertrek van het CBR uit de Achterhoek lijkt hiermee voorlopig afgewend.

Teckelrennen20

Tientallen teckels en hun baasjes rennen in Borculo: ‘Het is gewoon een fantastisch ras’

Tientallen teckels en hun baasjes deden zondag mee aan het teckelrennen in Borculo. Eén keer per jaar organiseert de Teckelclub Regio Gelderland het evenement voor de trouwe viervoeters. Daarbij wordt gekeken welke teckel het snelst is.

Duitse Politieauto 5

Man (47) uit Montferland overleden bij ongeval in Emmerich

Een 47-jarige inwoner van de gemeente Montferland is maandagavond overleden bij een verkeersongeval in Emmerich, vlak over de grens bij ’s-Heerenberg. Er overleed nog een persoon bij het ongeval, maar daarvan is de identiteit nog niet bekend.

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.