gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote interesse pensionering in Duitsland tijdens EUREGIO adviesdag in Winterswijk

3a81dc5b790d12d517cd846ff1877ee5

Er is een stijgende interesse in pensionering vanuit Nederland naar Duitsland en vice versa. Dat blijkt uit de EUREGIO adviesdag in Winterswijk waar geïnteresseerden gratis advies konden krijgen over grensoverschrijdend wonen en werken in Duitsland en welke instanties daarvoor geraadpleegd moeten worden.

Martha Bulten |  | Aangepast op
“De vraag is enorm omdat er in het grensgebied natuurlijk veel grensoverschrijdend werk is, maar ook ondernemen en verhuizen zijn groot. Dus er zijn altijd veel vragen over sociale zekerheid, belastingen en arbeidsrecht. Wij voldoen eigenlijk aan de vraag die er is”, vertelt Coen van Dijk, adviseur Arbeidsmarkt bij Grensinfopunt EUREGIO.

De EUREGIO adviesdagen zijn normaliter twee keer per jaar in Winterswijk te vinden en tevens ook op andere plekken. Dit jaar was er maar één editie op deze locatie. Naar schatting komen er vandaag zo een veertig mensen voor advies van deskundigen op het gebied van belasting, pensioen en sociale verzekeringen. Van Dijk: “Het is vandaag redelijk. Het is wel eens drukker geweest, maar het loopt wel lekker door, dus de wachttijden zijn niet zo lang.” Er zijn vijf Grensinfopunten langs de Nederlands-Duitse grens. Vorig jaar telde de afdeling van Van Dijk, gevestigd in Gronau, alleen al meer dan 7000 klantcontacten.

Winterswijk is een hotspot voor grensoverschrijdend werken, maar de vraag naar advies hangt ook erg af van nieuwe landelijke regelingen, legt Van Dijk uit. Veel mensen komen voor informatie over werken over de grens, maar die vraag is relatief standaard. “De laatste tijd is er een hele stroom Nederlanders die naar Duitsland gaat verhuizen, maar vandaag zijn het ook voornamelijk veel mensen die met pensioen willen gaan en die bijvoorbeeld in het buitenland pensioen hebben opgebouwd.” Voor deze mensen is vandaag de perfecte gelegenheid om informatie van beide kanten te krijgen, over bijvoorbeeld belastingzaken, op hetzelfde moment tijdens deze adviesdag. Er komen niet alleen Nederlanders, maar ook Duitsers hierop af.

Deze dagen werpen zeker hun vruchten af. “De successen blijken meestal uit als mensen het advies hebben aangehoord en geholpen zijn met de problemen die ze hebben. Mensen zijn heel tevreden en dankbaar zijn voor de hulp, omdat het vaak lastig is om alles in één adviesgesprek te krijgen. Je hebt met veel verschillende materie te maken en dat loopt niet altijd even parallel en bij ons komt dat allemaal samen." Voor veel mensen zijn deze adviesdagen een geruststelling, omdat het anders heen-en-weer bewegen blijft tussen verschillende instanties, geeft Van Dijk aan: “Mensen geven aan dat ze echt niet wisten waar ze terecht moesten, want je hebt altijd die combinatie Nederland-Duitsland.”

Lees ook

Reuven Niemeijer (2)

Niemeijer kiest voor Volendam na vertrek bij De Graafschap

Reuven Niemeijer heeft een contract getekend bij FC Volendam na zijn vertrek bij De Graafschap. De clubtopscorer van afgelopen seizoen was transfervrij en tekent nu bij de competitiegenoot van de Superboeren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst voldoet nog niet aan spreidingswet: gemeente onder toezicht ministerie

De gemeente Bronckhorst is toegevoegd aan de lijst van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen. Dit betekent dat Bronckhorst onder toezicht staat van het ministerie.

SberghMaquette10

Maquette ’s-Heerenberg verhuist van museum naar kasteel: ‘De ziel van het museum’

Het Stadmuseum Bergh was al een tijdje gesloten, maar nu is de ontmanteling van de collectie ook echt begonnen. Dinsdagochtend werd de maquette van de stad in 1600 onder grote belangstelling verhuisd naar Kasteel Huis Bergh. Het museum gaat volledig op in het vernieuwde kasteel.

Tunnel Doetinchem

Na succesvolle oproep is vernieuwde voetgangerstunnel Doetinchem nu klaar

De voetgangerstunnel tussen de Winnipegstraat en de Dichterseweg in Doetinchem is vernieuwd en weer klaar voor gebruik. In 2023 werd via een petitie aandacht gevraagd voor de slechte staat van de tunnel. De gemeenteraad besloot 600.000 euro te reserveren voor de nodige verbeteringen.

2ded0347-0663-3a74-aa3f-357d68b4b248

Drank, drugs en geen rijbewijs: bestuurder veroorzaakt zware crash in Neede en 'heeft spijt'

Het had veel erger kunnen aflopen en hij zegt zijn lesje geleerd te hebben. Een 20-jarige man uit Enschede zou in maart vorig jaar onder invloed achter het stuur gekropen zijn en flink te hard hebben gereden. In Neede ging het mis: de bestuurder wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval, waarbij een passagier zwaargewond raakte.

scoutingGoudenVos0

Populair Scouting Gaanderen zoekt leiding: 'Wij hebben ze hard nodig'

De scouting in Gaanderen groeit, steeds meer kinderen melden zich aan bij ScoGa. Toch zitten ze met een probleem. Het huidige aantal vrijwilligers voor de begeleiding is niet groot genoeg voor de groeiende groep kinderen. En dus zoeken ze nieuwe aanwas.