gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote brand verwoest sporthal in Lochem

df3c4cb6ff9c3a2c931e2660355ef644

Een grote brand heeft zondagochtend ernstige schade toegebracht aan de sporthal in Lochem. De brand werd rond 07.00 uur opgemerkt door een voorbijganger, die rook en vlammen uit het gebouw zag komen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Bij aankomst van de brandweer sloegen de vlammen al uit het dak, wat leidde tot een grote rookontwikkeling. Uit voorzorg zijn enkele omliggende woningen ontruimd. De bewoners werden tijdelijk opgevangen in de buurt. De brandweer schaalde snel op naar ‘grote brand’ om de situatie onder controle te krijgen. Met meerdere blusvoertuigen en een hoogwerker werd het vuur bestreden.

Om de laatste smeulende vuurhaarden te doven, moest een deel van het dak worden gesloopt. Hoewel de buitenmuren nog overeind staan, heeft het interieur van de sporthal zware schade opgelopen. Door de rook werd omwonenden geadviseerd ramen en deuren gesloten te houden en ventilatiesystemen uit te schakelen.

De brand trok veel bekijks, mede omdat de sporthal midden in een woonwijk ligt. Het nablussen duurde nog enkele uren. De oorzaak van de brand is nog onbekend en wordt onderzocht.


Deze productie is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Duitse flitser

'Superflitser’ maakt zijn naam waar: 3.828 snelheidsovertreders betrapt in elf dagen in Suderwick

De ‘superflitser’ van de gemeente Bocholt had het in Suderwick zo druk dat de accu tussendoor urenlang moest worden opgeladen. Elf dagen lang stond de installatie, die dag en nacht in beide richtingen meet, bij wegwerkzaamheden aan de Dinxperloer Straße. Bij de wegversmalling geldt een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur. Precies 3.828 weggebruikers reden harder: gemiddeld zestien per uur.

Vluchtelingen aankomst Betteld2

De Betteld opnieuw in beeld voor tijdelijke opvang statushouders

Het COA en De Betteld willen vanaf 1 december weer statushouders opvangen in Zelhem. Het gaat om een groep van ongeveer honderd nareizigers, van wie de familie al in Nederland is.

WhatsApp Image 2026-11-04 at 09.44.40

Hotel Moors in Zeddam bijna helemaal gesloopt; dit komt ervoor terug

Het voormalige Hotel Moors in Zeddam is bijna helemaal tegen de vlakte. Op de plek van het jarenlang leegstaande pand aan de Benedendorpsstraat komen twintig nieuwe woningen. Het plan, dat al jaren op zich laat wachten, krijgt daarmee eindelijk zichtbaar vorm. Wanneer de woningen worden opgeleverd is niet bekend.

Bord Doetinchem

Voormalig zorgaanbieder CuraCo ontloopt dwangsom na overplaatsen cliënten

Voormalig zorgaanbieder CuraCo, dat locaties in Aalten en Doetinchem had, hoeft geen boetes te betalen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. Zij gaven het zorgbedrijf op 21 juli de aanwijzing om de zorg te beëindigen en alle cliënten over te dragen.

Afl2MissionChampionsleague10

Orion Stars biedt tegenstand, maar verliest Champions League-duel van Ljubljana

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond in eigen huis verloren van het Sloveense ACH Volley Ljubljana. De Doetinchemmers gingen in het Champions League-duel met 0-3 onderuit, ondanks flinke tegenstand van de ploeg van trainer Dirk Sparidans.

PoelierLochemBrand20

Lochemse poelier keert terug na brand: 'De frituur is niet teruggekomen'

Na een brand in de winkel schakelde Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, snel en opende een noodwinkel. Een half jaar later keert de zaak dubbel zo groot terug naar de oorspronkelijke winkel.