gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote brand verwoest sporthal in Lochem

df3c4cb6ff9c3a2c931e2660355ef644

Een grote brand heeft zondagochtend ernstige schade toegebracht aan de sporthal in Lochem. De brand werd rond 07.00 uur opgemerkt door een voorbijganger, die rook en vlammen uit het gebouw zag komen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Bij aankomst van de brandweer sloegen de vlammen al uit het dak, wat leidde tot een grote rookontwikkeling. Uit voorzorg zijn enkele omliggende woningen ontruimd. De bewoners werden tijdelijk opgevangen in de buurt. De brandweer schaalde snel op naar ‘grote brand’ om de situatie onder controle te krijgen. Met meerdere blusvoertuigen en een hoogwerker werd het vuur bestreden.

Om de laatste smeulende vuurhaarden te doven, moest een deel van het dak worden gesloopt. Hoewel de buitenmuren nog overeind staan, heeft het interieur van de sporthal zware schade opgelopen. Door de rook werd omwonenden geadviseerd ramen en deuren gesloten te houden en ventilatiesystemen uit te schakelen.

De brand trok veel bekijks, mede omdat de sporthal midden in een woonwijk ligt. Het nablussen duurde nog enkele uren. De oorzaak van de brand is nog onbekend en wordt onderzocht.


Deze productie is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

EsbroXXL0

Lange rijen bij opening Esbro Shop XXL in Wehl: 'Wat gebeurt hier?'

Lange rijen, een volle winkel en winkelkarren die tot de rand gevuld zijn. De Esbro Shop XXL van kippenslachterij Esbro opende woensdagochtend zijn deuren in het hart van Wehl. Door de toenemende drukte was een verhuizing naar een grotere locatie onvermijdelijk. Die werd gevonden in het voormalige pand van de Boni. Al vroeg stonden klanten in de rij om onder meer hun kipproducten in te slaan.

ColaitieAkkoord0

Coalitieakkoord Bronckhorst ondertekend: compromissen op windmolens en asiel

Het heeft even geduurd, maar er is witte rook in Bronckhorst. Als laatste Achterhoekse gemeente is er woensdag een coalitieakkoord gepresenteerd. Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), VVD, D66 en PRO moesten op cruciale onderwerpen de nodige compromissen sluiten.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 20.11.59

Honderden grasmaaiers scheuren over Zwarte Cross-terrein: ‘Machtig mooi’

‘ZITMAAIERS VERENIGT U!’, met die oproep hoopte de organisatie zoveel mogelijk krachten te verzamelen op het festivalterrein van de Zwarte Cross. Er werd massaal gehoor gegeven, ruim driehonderd fanatieke maaiers maakten het festivalterrein kort. Bram van Bronkhorst, organisatie: “Volgens mij is dit een wereldrecord.”

TERBORGSEWEG DRONE0

Klachtensysteem, extra toezicht en overleg moeten risico’s asielopvang Doetinchem beperken

De opening van de asielopvanglocatie aan de Terborgseweg in Doetinchem komt steeds dichterbij. Eerder werd een risicoanalyse gepubliceerd waarin tientallen mogelijke risico’s op het gebied van veiligheid en leefbaarheid werden benoemd. Inmiddels heeft de gemeente een beheerplan vastgesteld met concrete maatregelen die moeten voorkomen dat deze risico’s daadwerkelijk ontstaan.

Schermafbeelding 2026-07-08 114341

Automobilist knalt achterop busje op Hengeloseweg in Vorden

Bij een ongeval op de Hengeloseweg in Vorden is een automobilist woensdagochtend hard achterop een busje geknald. De bestuurder zag te laat dat het busje stopt voor een afslaande auto.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 21.26.02

Man maakt kampvuur in bos Beek, hardlopers bellen hulpdiensten

Hardlopers moesten dinsdagavond tegen 20.30 uur even twee keer kijken toen ze bezig waren met hun rondje door het bos bij Beek. Aan de rand van het droge bospad zat een man rustig bij zijn zelfgemaakte kampvuur. De hardlopers schakelden de hulpdiensten in, de man was zich van geen kwaad bewust.