gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote brand verwoest sporthal in Lochem

df3c4cb6ff9c3a2c931e2660355ef644.jpg

Een grote brand heeft zondagochtend ernstige schade toegebracht aan de sporthal in Lochem. De brand werd rond 07.00 uur opgemerkt door een voorbijganger, die rook en vlammen uit het gebouw zag komen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Bij aankomst van de brandweer sloegen de vlammen al uit het dak, wat leidde tot een grote rookontwikkeling. Uit voorzorg zijn enkele omliggende woningen ontruimd. De bewoners werden tijdelijk opgevangen in de buurt. De brandweer schaalde snel op naar ‘grote brand’ om de situatie onder controle te krijgen. Met meerdere blusvoertuigen en een hoogwerker werd het vuur bestreden.

Om de laatste smeulende vuurhaarden te doven, moest een deel van het dak worden gesloopt. Hoewel de buitenmuren nog overeind staan, heeft het interieur van de sporthal zware schade opgelopen. Door de rook werd omwonenden geadviseerd ramen en deuren gesloten te houden en ventilatiesystemen uit te schakelen.

De brand trok veel bekijks, mede omdat de sporthal midden in een woonwijk ligt. Het nablussen duurde nog enkele uren. De oorzaak van de brand is nog onbekend en wordt onderzocht.


Deze productie is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.