gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote brand verwoest sporthal in Lochem

df3c4cb6ff9c3a2c931e2660355ef644

Een grote brand heeft zondagochtend ernstige schade toegebracht aan de sporthal in Lochem. De brand werd rond 07.00 uur opgemerkt door een voorbijganger, die rook en vlammen uit het gebouw zag komen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Bij aankomst van de brandweer sloegen de vlammen al uit het dak, wat leidde tot een grote rookontwikkeling. Uit voorzorg zijn enkele omliggende woningen ontruimd. De bewoners werden tijdelijk opgevangen in de buurt. De brandweer schaalde snel op naar ‘grote brand’ om de situatie onder controle te krijgen. Met meerdere blusvoertuigen en een hoogwerker werd het vuur bestreden.

Om de laatste smeulende vuurhaarden te doven, moest een deel van het dak worden gesloopt. Hoewel de buitenmuren nog overeind staan, heeft het interieur van de sporthal zware schade opgelopen. Door de rook werd omwonenden geadviseerd ramen en deuren gesloten te houden en ventilatiesystemen uit te schakelen.

De brand trok veel bekijks, mede omdat de sporthal midden in een woonwijk ligt. Het nablussen duurde nog enkele uren. De oorzaak van de brand is nog onbekend en wordt onderzocht.


Deze productie is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Rijnbrug

Rijnbrug Emmerich weekend lang dicht: verkeer moet omrijden via Rees

De Rijnbrug bij Emmerich gaat opnieuw een weekend volledig dicht voor autoverkeer. De afsluiting begint op vrijdag 19 juni om 20.00 uur en duurt volgens de huidige planning tot maandag 22 juni om 05.00 uur. Daardoor is de verbinding via de B220 tussen Emmerich en Kleve tijdelijk onderbroken.

Blikseminslag Zeddam

Bliksem slaat in boom Zeddam: niemand gewond

Een boom raakte woensdagavond zwaar beschadigd aan de Vinkenbroeksestraat in Zeddam. Tijdens een onweersbui sloeg de bliksem in de boom. Er waren geen gewonden.

WhatsApp Image 2026-06-10 at 20.44.28

Grootschalige oefening met hulpdiensten bij waterschap in Etten

Bij een locatie van het waterschap Rijn en IJssel heeft woensdagmiddag een grootschalige oefening van de VNOG plaatsgevonden. Meerdere hulpdiensten en figuranten waren betrokken bij de oefening.

InstallatieCollege

Oppositiepartijen Lochem dienen motie in nog voor college geïnstalleerd is

De gemeenteraad van Lochem heeft woensdagavond een motie aangenomen voor het nieuwe college, dat op dat moment nog niet geïnstalleerd was. De oppositiepartijen D66, CDA, LochemGroen! en Meedenken met Lochem vonden dat er ‘geen scherpe keuzes’ werden gemaakt in het eerder gepresenteerde coalitieakkoord.

Bruga70

Duitsers gebruiken plastic en aarde en minder beton en staal voor viaducten over A3

Nog één keer krijgt het grensverkeer op de A12 richting Duitsland te maken met een volledige afsluiting van de A3 bij Emmerich. Na de zomervakantie worden daar de laatste twee van de vijf vernieuwde viaducten ingehesen op de staanders van kunststof en aarde. Volgens wegbeheerder Autobahn GmbH blijft de hinder opnieuw beperkt tot slechts één weekend, dankzij een nieuwe bouwtechniek die de vernieuwing van bruggen sneller maakt.

IMG_0213

‘Angst slechte raadgever, als gemeente niet laten chanteren’

95 sociale huurwoningen in Ruurlo, Borculo en Neede. Een prachtig bouwplan, daar is iedereen het over eens. De kneep zit ’m in de aankoop van vijftien modulaire woningen voor ontheemde Oekraïners in Ruurlo, waar een tiental buurtbewoners niet permanent op zit te wachten.