Ulft, Nederland
Terug

Grote belangstelling voor bouwcursus Huttepiepen

888ec54cb7a3af6678917a3f12639df2.jpg

De populaire bouwcursus van Midwinterhoorngroep De Huttepiepen uit Ulft is begonnen in aanloop naar een winterseizoen vol met optredens. Voordat de eerste tonen uit de nieuwe instrumenten komen, stoppen de veertien nieuwe cursisten er de nodige uren aan houtwerk in.

Nick Hermsen | Lotte groot Wassink |
“Ze beginnen met een ruwe stam en uiteindelijk wordt het een midwinterhoorn waar ze tonen op kunnen blazen”, aldus Ton Lukassen, voorzitter van De Huttepiepen. “Dat gebeurt in vier lessen hier en de rest is thuiswerk. Dus er gaan heel wat uren in zitten, ongeveer veertig tot zestig uur tot dat de midwinterhoorn echt helemaal af is.” Twee van de veertien nieuwe cursisten zijn vader Jeroen en zoon Dirk van Uum uit Ulft. Ze hebben zich samen opgegeven. “Mijn vader vindt het altijd wel cool, dus toen zei hij: ‘nou, is dat niet leuk om samen te doen?’”, aldus Dirk, de jongste cursist. “Het geeft altijd zo’n kerstgevoel”, vult zijn vader hem aan. “Mijn zoon vindt houtbewerking heel leuk dus toen zei mijn vrouw: ’dat lijkt mij een mooi uitje voor jullie twee.’"

De afgelopen jaren zit de cursus van de Huttepiepen helemaal vol, ook voor aankomend jaar staan er alweer mensen op de wachtlijst. Lucassen hoopt dat de cursisten ook blijven hangen bij de vereniging om mee te helpen in de volle agenda. “We hebben elk jaar aanblazen op de eerste Advents zondag en afblazen op 6 januari, Drie Koningen. En we hebben ook een midwinterhoornwandeling, daartussen gebeurt van alles, van kerstmarkten, kerstconcerten en bij scholen. Soms ook bij kerstborrels bij bedrijven, genoeg te doen.”

Lang proces
Het produceren van de hoorn gaat in meerdere stappen. Eerst wordt de hoorn gevormd, waarna het hout wordt doorgezaagd en uitgehakt. Na het lakken en lijmen van het traditionele blaasinstrument, volgt de afwerking voordat het eindproduct eindelijk klaar is. “Als ik het van tevoren had geweten, dan had ik een kleintje gepakt”, laat Jeroen van Uum weten over zijn stamkeuze. “Ik heb natuurlijk weer de grootste gepakt en daar heb ik nu een klein beetje spijt van.”

Blazen

Nadat de hoorn klaar is, begint het oefenen met blazen. Vader en Zoon Van Uum twijfelen nog of dat wel voor hun is weggelegd. “Dat is nog even de vraag”, geeft vader Jeroen aan. “Maar het is natuurlijk zonde als hij in een hoekje niks staat te doen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.

CarnavalKilder50.jpg

Leutekum barst los: REGIO8 zendt grote carnavalsoptocht live uit

REGIO8 zendt in samenwerking met CV De Umdraeyers zaterdag live de carnavalsoptocht van Doetinchem, oftewel Leutekum uit. Vanaf het Simonsplein doet de omroep rechtstreeks verslag van de feestelijke stoet die dwars door het centrum trekt, zodat je niets hoeft te missen van het grootste carnavalsfeest van de Achterhoek.

15d4d017c302a0b87295d01fc6656b64.jpg

Nog veel zorgen over veiligheid rond nieuwe opvanglocatie dak- en thuislozen Doetinchem

Een buurtbewoner van de beoogde opvanglocatie voor dak- en thuisloze mensen aan de Amphionstraat in Doetinchem heeft donderdagavond tijdens de beeldvormende raad zijn zorgen geuit over de plannen. Hij benadrukt geen tegenstander van opvang te zijn, maar maakt zich vooral zorgen over de veiligheid in en rondom de locatie. Dit is een zorg die de raad deels ook deelt. De inspreker deed de raad en wethouder een concreet voorstel.

sneeuw ruimen particulier.jpg

Gladheid op komst: in Duitsland boetekans voor gebruik strooizout

Particulieren in Duitsland riskeren een boete als zij hun stoep met strooizout bestrooien. In veel steden is het gebruik ervan verboden vanwege milieuschade, en overtreding kan honderden tot zelfs duizenden euro’s kosten.

Douwe0.png

Ernst & Bobbie, Bankzitters en Douwe Bob toegevoegd aan line-up Zwarte Cross

De line-up van de Zwarte Cross is uitgebreid met 41 nieuwe namen. Opvallende toevoegingen zijn onder meer UB40 ft. Ali Campbell, Douwe Bob en Bankzitters. Terwijl Ernst, Bobbie & de Rest de blikvanger is tussen de acts op de theaterweide.

MarinusFluitje0.jpg

De Graafschap trapt carnaval af in Lampegat tegen nummer drie Jong PSV

De Graafschap reist morgen met de herstelde sterkhouders Ibrahim El Kadiri en Rowan Besselink in de selectie af naar Eindhoven voor het treffen met de verrassing van het seizoen, Jong PSV. Hoewel de eerste overwinning van 2026 tegen Jong Ajax overtuigend werd behaald, tempert trainer Marinus Dijkhuizen het positivisme enigszins in aanloop naar het duel met de huidige nummer drie: “Het is niet gelijk dat het op de rit staat”