gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote belangstelling voor bouwcursus Huttepiepen

888ec54cb7a3af6678917a3f12639df2.jpg

De populaire bouwcursus van Midwinterhoorngroep De Huttepiepen uit Ulft is begonnen in aanloop naar een winterseizoen vol met optredens. Voordat de eerste tonen uit de nieuwe instrumenten komen, stoppen de veertien nieuwe cursisten er de nodige uren aan houtwerk in.

Nick Hermsen | Lotte groot Wassink |
“Ze beginnen met een ruwe stam en uiteindelijk wordt het een midwinterhoorn waar ze tonen op kunnen blazen”, aldus Ton Lukassen, voorzitter van De Huttepiepen. “Dat gebeurt in vier lessen hier en de rest is thuiswerk. Dus er gaan heel wat uren in zitten, ongeveer veertig tot zestig uur tot dat de midwinterhoorn echt helemaal af is.” Twee van de veertien nieuwe cursisten zijn vader Jeroen en zoon Dirk van Uum uit Ulft. Ze hebben zich samen opgegeven. “Mijn vader vindt het altijd wel cool, dus toen zei hij: ‘nou, is dat niet leuk om samen te doen?’”, aldus Dirk, de jongste cursist. “Het geeft altijd zo’n kerstgevoel”, vult zijn vader hem aan. “Mijn zoon vindt houtbewerking heel leuk dus toen zei mijn vrouw: ’dat lijkt mij een mooi uitje voor jullie twee.’"

De afgelopen jaren zit de cursus van de Huttepiepen helemaal vol, ook voor aankomend jaar staan er alweer mensen op de wachtlijst. Lucassen hoopt dat de cursisten ook blijven hangen bij de vereniging om mee te helpen in de volle agenda. “We hebben elk jaar aanblazen op de eerste Advents zondag en afblazen op 6 januari, Drie Koningen. En we hebben ook een midwinterhoornwandeling, daartussen gebeurt van alles, van kerstmarkten, kerstconcerten en bij scholen. Soms ook bij kerstborrels bij bedrijven, genoeg te doen.”

Lang proces
Het produceren van de hoorn gaat in meerdere stappen. Eerst wordt de hoorn gevormd, waarna het hout wordt doorgezaagd en uitgehakt. Na het lakken en lijmen van het traditionele blaasinstrument, volgt de afwerking voordat het eindproduct eindelijk klaar is. “Als ik het van tevoren had geweten, dan had ik een kleintje gepakt”, laat Jeroen van Uum weten over zijn stamkeuze. “Ik heb natuurlijk weer de grootste gepakt en daar heb ik nu een klein beetje spijt van.”

Blazen

Nadat de hoorn klaar is, begint het oefenen met blazen. Vader en Zoon Van Uum twijfelen nog of dat wel voor hun is weggelegd. “Dat is nog even de vraag”, geeft vader Jeroen aan. “Maar het is natuurlijk zonde als hij in een hoekje niks staat te doen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.